Справа № 2-2398-2008 року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 квітня 2008 року Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:
головуючого судді - ПИРОЖЕНКО С.А.
при секретарі - ПОЛІЩУК Л.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Черкаської міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся з позовом до відповідача про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_2 Після її смерті відкрилася спадщина на належне їй майно, а саме домоволодіння по АДРЕСА_1 та грошових вкладів в ощадному банку. Під час відкриття спадщини позивач внаслідок юридичної необізнаності не зміг прийняти спадщину у встановлений ст. 1270 ЦК України шестимісячний термін, та подати заяву до нотаріальної контори. Вважає, що причина пропуску строку для прийняття спадщини, може бути визнана поважною, тому суд може визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнала та не заперечувала проти їх задоволення.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання. Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч. 4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини які регулюються нормами цивільного законодавства.
Як встановлено в судовому засіданні, ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивачаОСОБА_2 (свідоцтво про смерть НОМЕР_1). Після її смерті залишилася спадщина у вигляді домоволодіння по АДРЕСА_1 та грошових вкладів в ощадному банку. Заповіту мати не залишила, тому відповідно до ст. 1261 ЦК України позивач є спадкоємцем першої черги. Внаслідок юридичної необізнаності позивач пропустив строк для прийняття спадщини.
Ст. 1270 ЦК України передбачено, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Ст.1272 ЦК України визначено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
В даному випадку суд вважає, що позивач пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин та вважає за необхідне його поновити, та визначити позивачу додатковий строк достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст.10, 60, 130, 174, 212-215, 218 ЦПК України, ст.ст. 1261,1270, 1272 ЦК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк до 02 липня 2008 року для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася ІНФОРМАЦІЯ_1 після смерті спадкодавця ОСОБА_2 (актовий запис про смерть НОМЕР_2від ІНФОРМАЦІЯ_1 по відділу реєстрації актів цивільного стану по місту Черкаси Черкаського міського управління юстиції Черкаської області).
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
ГОЛОВУЮЧИЙ: