Судове рішення #20859531

ЯЛТИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Р І Ш Е Н Н Я

І м е н е м   У к р а ї н и

«18» січня 2012 року                                                   м. Ялта

Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим

у складі: головуючого, судді –  САВРАНСЬКОЇ Т.І.,

при секретарі – Юрченко С.В.,

за участю:

позивачки – ОСОБА_1;

відповідача – ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,  

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернулася до Ялтинського міського суду АРК і з зазначеним позовом в порядку цивільного судочинства і просила суд :

-   Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти у твердій грошовій сумі у розмірі по 700 гривень щомісячно, починаючи від дня пред’явлення позову – 16 грудня 2011 року.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що відповідач ухиляється від обов’язку утримувати дитину, хоча має регулярний дохід і працює,а  також отримує пенсію і страхові виплати у зв’язку з нещасним випадком на виробництві.

У судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 наполягала на задоволенні позову з викладених підстав.

Відповідач заперечував проти позову у частині визначення розмірі аліментів. Зважаючи на інвалідність і незначний розмір доходу, просив суд стягнути аліменти у розмірі по 500 гривень щомісячно.  

Вислухавши пояснення сторін, з’ясувавши обставини справи та дослідивши відповідні докази, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовної заяви з таких підстав.

Сторони є батьками малолітнього сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, що підтверджено свідоцтвом про народження Серії І-АП № НОМЕР_1.

У відповідності до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Статтею 181 ч. 3 СК України встановлено, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Позивачка одна утримує дитину, відповідач достатньої допомоги на її утримання не надає, сторони не домовились про порядок її утримання.

Виходячи з даних про розмір пенсії ОСОБА_2 по інвалідності, відповідних страхових виплат і розміру заробітної плати, суд вважає, що визначений позивачкою розмір аліментів є завеликим.  

Визначаючи розмір аліментів, суд ураховує положення 182 СК України, зокрема, стан здоров’я і матеріальне становище платника аліментів.

Питання про розподіл судових витрат суд вирішує відповідно до положень ст. 88 ЦПК України.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 180-182, 184 СК України, ст. ст. 1, 10, 11, 15, 61, 174, 209, 212-215 Цивільного процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини – задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце проживання якого зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1, -  на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти у твердій грошовій сумі у розмірі по 500 (п’ятсот) гривень щомісячно, починаючи від дня пред’явлення позову – 16 грудня 2011 року.

У відповідності до ст. 367 ч.1 п.1 ЦПК України суд допускає негайне виконання даного рішення в частині вимог про стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць у розмірі п’ятсот гривень.

Від сплати судового збору відповідач звільнений згідно п. 9 статті 5 Закону України «Про судовий збір».  

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя                                    Т.І. Савранська

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація