ЯЛТИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
У Х В А Л А
“11” січня 2012 року м. Ялта
Суддя Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим як адміністративного суду САВРАНСЬКА Т.І., розглянувши адміністративну позовну заяву ОСОБА_2 до Ялтинської міської ради про визнання протиправним та скасування правового акту індивідуальної дії,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до Ялтинського міського суду з адміністративним позовом, в якому просить суд у порядку адміністративного судочинства визнати протиправним і скасувати правовий акт індивідуальної дії, яким порушується його цивільний інтерес щодо набуття права власності на земельну ділянку у порядку статті 118 ЗК України.
Звертаючись до суду з таким позовом, позивач також заявив клопотання про поновлення пропущеного строку звернення.
Розглянувши клопотання про поновлення пропущеного строку звернення, суд дійшов висновку про таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (ч. 2 статті 99 КАС України).
Частиною 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Як убачається з позовної заяви, позивач оскаржує рішення Ялтинської міської ради від 21 серпня 2010 року, про видання якого він довідався у 2010 році. Разом із тим, у своєму клопотанні позивач не посилається на наявність поважних причин пропуску строку звернення до адміністративного суду, ураховуючи також, що звернення до органів прокуратури і місцевого самоврядування поважність пропуску строку не визначає.
Таким чином, ураховуючи відсутність підстав поновлення пропущеного строку на звернення до суду, у задоволенні клопотання про його поновлення належить відмовити, залишивши без розгляду адміністративну позовну заяву.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 99, 100 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання ОСОБА_2 про поновлення пропущеного строку на звернення до суду – відмовити.
Адміністративний позов ОСОБА_2 до Ялтинської міської ради про визнання протиправним та скасування правового акту індивідуальної дії – залишити без розгляду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який постановив оскаржувану ухвалу, протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Т.І. Савранська