Судове рішення #20837069

Миколаївський районний суд Миколаївської області

Справа №  1417/219/2012     

П О С Т А Н О В А

Миколаївський районний суд Миколаївської області

в складі : головуючого судді  Карікової Л.В.,

при секретарі                           Устименко М.В.,

за участю прокурора               Ярмошевича О.О.,

адвоката                                   ОСОБА_1,  

обвинуваченого                        ОСОБА_2             

розглянувши  30 січня 2012 року в місті Миколаєві у відкритому судовому засіданні  скаргу обвинуваченого ОСОБА_2  на незаконне затримання та подання слідчого СВ Миколаївського РВ УМВС України в Миколаївській області про обрання запобіжного заходу в вигляді взяття під варту стосовно:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця смт Ольшанське, Миколаївського району Миколаївської області, громадянина України, з освітою 9 класів, не одруженого, не працюючого, не судимого в порядку ст. 89 КК України, зареєстрованого  та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2,

- обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3  ст.187  КК України,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2  органом досудового слідства  обвинувачується   у тому, що 19.01.2012 року за попередньою змовою з ОСОБА_3 та  ОСОБА_4 проникли до квартири АДРЕСА_1, де погрожуючи ОСОБА_5 застосуванням насилля небезпечного для його життя та здоров`я, яке виразилося у демонстрації ножа, заволоділи грошовими коштами ОСОБА_6 в сумі 2200 доларів США, за ціною 1 долара 8 грн. на суму 17600 грн., які останній віддав на збереження ОСОБА_5

19.01.2012 року за даним фактом  порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 187 КК України.

21.01.2012 року ОСОБА_2 було затримано в порядку ст. 115 КПК України та поміщено до ІТТ ММУ УМВС України в Миколаївській області.

30.01.2012 року ОСОБА_2 пред`явлено обвинувачення у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст. 187 КК України.

В поданні слідчий просить обрати у відношенні  ОСОБА_2 запобіжний захід в вигляді взяття під варту.

При  розгляди  в судовому засіданні вказаного подання ОСОБА_2 подав скаргу на незаконність  його  затримання.

Заслухавши  в судовому засіданні пояснення обвинуваченого, вивчивши матеріали подання та  кримінальної справи, вислухавши висновок прокурора, який вважає скаргу безпідставною та просив її залишити без задоволення,  а подання вважає   необхідним задовольнити,  суд   приходить до наступного.

Відповідно до вимог ст. 106 КПК України орган дізнання вправі затримати особу, підозрювану у вчиненні злочину, за який  може бути призначено покарання у вигляді позбавлення волі, лише при наявності однієї з таких підстав:

1) коли цю особу застали при вчиненні злочину або безпосередньо після його вчинення;

2) коли очевидці, в тому числі й потерпілий, прямо вкажуть на дану особу, що саме вона вчинила злочин;

3)  коли на підозрюваному або його одягу, при ньому або в його житлі  буде виявлено явні сліди злочину.

Відповідно до ч.1 ст. 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право  на особисту недоторканість. Нікого не може  бути позбавлено свободи, крім випадків  і відповідно до процедури встановленої законом.

Як  вбачається з матеріалів справи  ОСОБА_2 було затримано  на підставі ст. 115 КПК України 21.01.2012 року.

Під час затримання  слідчим було роз`яснено ОСОБА_2 підстави та мотиви затримання, його  права, в тому числі право оскаржити затримання в суд, мати захисника. Про затримання ОСОБА_2 повідомлено  його матір. Копію постанови про затримання  було вручено ОСОБА_2

Крім того, матеріали  подання та кримінальної справи  містять  достатні підстави для затримання  ОСОБА_2, зокрема  пояснення потерпілого ОСОБА_5, який   прямо вказав на ОСОБА_2, як на особу, яка вчинила проти нього злочин.

Отже, суд приходить до висновку про те, що затримання ОСОБА_2 є законним і таким, що відповідає  вимогам ст. ст. 106 та 115 КПК України,  а тому скарга  ОСОБА_2 задоволенню не підлягає.

Що стосується подання слідчого про обрання ОСОБА_2 міри запобіжного заходу у вигляді взяття під варту, то суд приходить до наступного.

Відповідно до вимог ст. ст.155, 148 КПК України, взяття під варту на стадіях дізнання і досудового слідства застосовується лише у випадку, коли  особа підозрюється  або обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад три роки   і коли є достатні підстави вважати, що ця особа може ухилитися від слідства і суду, або  виконання  процесуальних рішень, перешкоджати встановленню істини у справі чи продовжити злочинну діяльність.

З  досліджених судом матеріалів кримінальної справи вбачається, що ОСОБА_2     обвинувачується у вчиненні  особливо тяжкого корисного злочину, за який  санкцією  статті передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк понад 10 років, за місцем проживання характеризується негативно, не працює та постійного заробітку не має, не судимий в порядку ст. 89 КК України.

Сукупність зазначених вище обставин  свідчать про  те, що  ОСОБА_2 може  продовжити свою злочину діяльність  та перешкодити встановленню істини по справі.

Керуючись ст. 29 Конституції України, ст.ст. 106, 115, 148, 150, 151, 155, 165,165-2 КПК України,  суд –


П О С Т А Н О В И В :

          Скаргу обвинуваченого ОСОБА_2 про визнання незаконним  його затримання залишити без задоволення.

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 обрати запобіжний захід -  взяття під варту в СІЗО м. Миколаєва.

          На постанову може бути подана апеляція  до апеляційного суду Миколаївської області протягом трьох діб.





Суддя  Л. В. Карікова





31.01.2012

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація