Судове рішення #20812205


                                                                             

            

                                                                                                                    

                                                                                                                         Справа  № 2/501/82/12

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

Р І Ш Е Н Н Я

17 січня 2012 року Авдіївський міський суд Донецької області у складі головуючого судді Панченко О.О.,

секретаря судового засідання Сильчевої Ю.С.,

з участю представника позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засідання в заочному порядку у залі суду міста Авдіївки цивільну справу за позовом публічного акціонерного товариства «Донецькобленерго»в особі Донецьких Західних електричних мереж до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за спожиту електроенергію з урахуванням індексу інфляції та 3% річних, –

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з заявою про стягнення заборгованості за спожиту електроенергію з урахуванням індексу інфляції та 3% річних з відповідачки, посилаючись на те, що ОСОБА_2 є споживачем електроенергії, проживаючи в АДРЕСА_1 і як споживач несе відповідальність у разі порушення Правил  користування електроенергією. Однак, 27.01.2011 року при перевірці представника позивача виконання вимог Закону України «Про енергетику»від 16.10.1997 року та ПКЕЕН,Ю за місцем проживання відповідача було виявлено порушення ним ст..ст.26,27 Закону України «Про енергетику»та п.п.42, 48 ПКЕЕН, що у самовільному підключенні електроустановок та струмоприймачів до електричної мережі, виявити яке представниками енергопостачальної організації при проведенні контрольного огляду ПУ не могли; змонтовано розетку з прихованою проводкою, при включенні в розетку диск лічильника не обертається, але струмоприймачі працюють. Таким чином електроенергія споживається, але лічильником не враховується.  На підставі п.53 ПКЕЕН виявлене порушення було зафіксовано в акті про порушення ПКЕЕН №132838 від 27.01.2011 року. На підставі складеного акту, згідно з діючою Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок споживачами Правил користування електроенергією для населення, затверджених Постановою Національної комісії  регулювання електроенергетики (НКРЕ) №562 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 04.07.2006 року за №782/12656 споживачці було визначено обсяг та вартість спожитої, але неврахованої електричної енергії, внаслідок порушення, на загальну суму –8457,31 гривень.

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1, діюча на підставі довіреності, підтримала позовні вимоги у повному обсязі, просила стягнути з відповідачки на користь ВАТ «Донецькобленерго»суму неврахованої електричної енергії, яка складає 8086,55 гривень, 3% річних від простроченої суми –87,73 гривні, інфляційне збільшення суми боргу –283,03 гривні, та судові витрати.

Відповідач до судового засідання не з’явився, причини неявки суду не відомі, хоча про час, місце та дату слухання справи був повідомлен належним чином.

Суд, ухвалив розглядати справу у заочному порядку.

Суд, вислухавши представника позивача, вивчивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Встановлено, що між ПАТ «Донецькобленерго» та ОСОБА_2 протягом значного часу виникли цивільні правовідносини, які підтверджуються конкретними обставинами, а саме з боку позивача –це постачання на об’єкт відповідача, який розташований за адресою: АДРЕСА_1, електроенергії, контроль її споживання шляхом зняття показів приладу обліку, а з боку відповідача –це зокрема, споживання електроенергії, оплата спожитої електричної енергії. З метою належного обліку вказаних правовідносин позивачем за вказаною адресою встановлено прилад обліку та на ім’я відповідача відкрито особовий рахунок №090318038.

Так відповідно, до ст..509 ЦК України, зобов’язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник), зобов’язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов’язку. Зобов’язання виникають з підстав, встановлених ст..11 ЦК України.

Згідно рішення Судової палати в цивільних справах Верховного суду України від 04 червня 2008 року підключення електроенергії за заявою наймача (власника квартири) і відкриття особового рахунку слід вважати фактичним укладенням договору на умовах, передбачених Законом України «Про електроенергетику»та Правилами користування електричною енергією для населення (далі ПКЕЕН) затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року №1357.

Таким чином, між позивачем та відповідачем виникли відносини, що породжують цивільні права та обов’язки, оскільки позивач надає послуги з електропостачання, а відповідач ними користується.

Правовідносини, що виникли між позивачем та відповідачем регламентуються: Цивільним кодексом України, Законом України «Про електроенергетику»від 16 жовтня 1997 року №575/97-ВР, Законом України «Про житлово-комунальні послуги»від 24 червня 2006 року №1875-1V, Правил користування електричною енергією для населення (затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року №1357), Правилами улаштування електроустановок (далі –ПУЕ) та іншими нормативно-правовими актами та технічними документами. Відповідно діючого законодавства тарифи на електричну енергію для споживачів категорії «Населення», встановлюються Постановами Національної комісії з регулювання електроенергетики України (далі –НКРЕ). Так, зокрема, постановою НКРЕ України «Про тарифи на електричну енергію, що відпускаються населенню і населеним пунктам»від 10 березня 1999 року №309, встановлені тарифи почали діяти з 01 квітня 1999 року. В подальшому вказані тарифи змінювались постановами НКРЕ України №401 від 30 березня 2006 року, №926 від 20 липня 2006 року.

На підставі вказаних нормативно-правових актів та технічної документації споживання споживачем електричної енергії можливе лише через прилад обліку електричної енергії, який захищено відповідними пристроями та пломбами Постачальника та Держспоживстандарту. Порушення цього правила та обов’язку є протиправним правопорушенням з боку споживача. Відповідно до ст..ст.26,27 Закону України «Про електроенергетику»Споживач зобов’язаний виконувати умови договору, Правил користування електричною енергією, інших нормативно-правових актів та технічної документації, а у разі їх порушення несе відповідальність згідно з законодавством України.

Відповідно до п.48 ПКЕЕН Споживач несе відповідальність за: порушення Правил користування електричною енергією, розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електричних мереж і споживання електричної енергії без приладу обліку, пошкодження приладу обліку та інші дії за які законодавством передбачена відповідальність.

27.01.2011 року при перевірці представниками позивача виконання вимог Закону України «Про електроенергетику»від 16.10.1997 року та ПКЕЕН, за місцем проживання відповідача, а саме: АДРЕСА_1, було виявлено порушення ним ст..ст.26, 27 Закону України «Про електроенергетику»та п.п.42, 48 ПКЕЕН, що у самовільному підключенні електроустановок та струмоприймачів до електричної мережі, виявити яке представниками енергопостачальної організації при проведенні контрольного огляду ПУ не могли; змонтовано розетку з прихованою проводкою, при включенні в розетку диск лічильника не обертається, але струмоприймачі працюють. Таким чином електроенергія споживається, але лічильником не враховується.  На підставі п.53 ПКЕЕН виявлене порушення було зафіксовано в акті про порушення ПКЕЕН №132838 від 27.01.2011 року. Особистий підпис відповідача у акті про порушення ПКЕЕН свідчить про його згоду з виявленим порушенням.

Відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ України №562 від 04.05.2006 року, з наступними змінами та доповненнями, на підставі зазначеного акту про порушення ПКЕЕН споживачу було визначено обсяг та вартість спожитої, але неврахованої електричної енергії, внаслідок порушення, на загальну суму 8086,55 гривень. Розрахунок обсягу та вартості не облікованої електричної енергії здійснювались за тарифами, встановленими Постановами НКРЕ України для споживачів відповідної групи та класу напруги, які діяли на момент порушення відповідачем ПКЕЕН та в порядку, передбаченому методикою.

Складений акт про порушення ПКЕЕН, а також розрахунок заборгованості  за спожиту електричну енергію, але невраховану приладом обліку, відповідач не оскаржував, отже він, зі свого боку визнав факт порушення ним чинних ПКЕЕН,  а також згоді із складеним актом та нарахованою заборгованості, внаслідок порушення споживачем ПКЕЕН.

На теперішній час заборгованість відповідача по сплаті за спожиту, але невраховану приладом обліку, електричну енергію, перед ПАТ «Донецькобленерго»складає –8086,55 гривень.

Згідно зі ст..625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми.

У зв’язку з чим, відповідачу були нараховані наступні суми: інфляційне збільшення суми боргу –283,03 гривні, 3% річних від простроченої суми –87,73 гривень.

Загальна сума заборгованості відповідача по сплаті за спожиту електричну енергію, з урахуванням індексу інфляції та 3% річних перед ПАТ «Донецькобленерго»складає: сума заборгованості –8086,55 гривен, інфляційне збільшення –283,03 гривень, 3% річних –87,73, а всього 8457,31 гривень.

Згідно п.53 ПКЕЕН, якщо між споживачем і енергопостачальником не досягнуто згоди щодо користування електричною енергією, її оплати, збереження приладів обліку тощо, спірні питання вирішується в установленому законодавством порядку.

Тому на підставі вищевикладеного з відповідача необхідно стягнути на користь позивача суму заборгованості за спожиту електричну енергію у розмірі 8457,31 гривень.

В порядку ст.88 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягає стягненню витрати на інформаційно-технічне забезпечення у розмірі 30 гривень, державне мито у розмірі 51 гривні.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст..ст.11, 509, 611 ЦК України, ст.48, ст.53 Правил користування електричною енергією для населення, ст..64 ЖК України, Закону України «Про електроенергетику»від 16.10.1997 року, Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії не врахованої внаслідок порушення Правил використання електричною енергією для населення, затверджених постановою Національною комісією регулювання електроенергетики України від 04.05.2006 року №562, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 04.07.2006 року за №782/12656, ст.ст.10, 57, 60, 88, 174, 208, 212-215, 224-226 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов публічного акціонерного товариства «Донецькобленерго»в особі Донецьких Західних електричних мереж до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за спожиту електроенергію з урахуванням індексу інфляції та 3% річних –задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь публічного акціонерного товариства «Донецькобленерго» в особі Донецьких Західних електричних мереж суму заборгованості за спожиту електричну енергію у розмірі 8086 (вісім тисяч вісімдесят шість) гривень 55 копійок.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь публічного акціонерного товариства «Донецькобленерго» в особі Донецьких Західних електричних мереж 3% річних у розмірі 87,73 гривню, індекс інфляції у розмірі 283,03 гривень, а всього 370 (триста сімдесят) гривень 76 копійок.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь публічного акціонерного товариства «Донецькобленерго» в особі Донецьких Західних електричних мереж витрати на інформаційно-технічне забезпечення у розмірі 30 гривень, державне мито у розмірі 51 гривні, а всього 81 (вісімдесят одну) гривню.

Заочне рішення може бути переглянуте Авдіївським міським судом за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Заочне рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Авдіївський міський суд Донецької області шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя:

  • Номер: 22-ц/792/1512/15
  • Опис: ВАТ "Всеукраїнський акціонерний банк" до Бондарчук Т.М. про стягнення заборгованості за кредитним договором
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-779/11
  • Суд: Апеляційний суд Хмельницької області
  • Суддя: Панченко О.О.
  • Результати справи: Скасовано ухвалу і передано справу для продовження розгляду до суду першої інстанції
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 10.07.2015
  • Дата етапу: 28.07.2015
  • Номер: 6/462/285/15
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-779/11
  • Суд: Залізничний районний суд м. Львова
  • Суддя: Панченко О.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.12.2015
  • Дата етапу: 21.12.2015
  • Номер: 22-ц/778/1455/16
  • Опис: стягнення заборгованості за кредитним договором
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-779/11
  • Суд: Апеляційний суд Запорізької області
  • Суддя: Панченко О.О.
  • Результати справи: заяву задоволено частково; Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення без зміни рішення суду першої інстанції
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 12.02.2016
  • Дата етапу: 14.04.2016
  • Номер: 6/569/88/16
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-779/11
  • Суд: Рівненський міський суд Рівненської області
  • Суддя: Панченко О.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.03.2016
  • Дата етапу: 05.12.2016
  • Номер: 6/569/310/16
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-779/11
  • Суд: Рівненський міський суд Рівненської області
  • Суддя: Панченко О.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 13.10.2016
  • Дата етапу: 05.12.2016
  • Номер: 2/334/129/20
  • Опис: стягнення заборгованності за кредитним договором
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-779/11
  • Суд: Ленінський районний суд м. Запоріжжя
  • Суддя: Панченко О.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Виконання рішення
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 21.11.2016
  • Дата етапу: 28.10.2020
  • Номер: 22-ц/807/2181/20
  • Опис: про стягнення заборгованості за кредитним договором, з/п про стягнення матеріальної та моральної шкоди
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-779/11
  • Суд: Запорізький апеляційний суд
  • Суддя: Панченко О.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 01.06.2020
  • Дата етапу: 01.06.2020
  • Номер:
  • Опис: про стягнення заборгованості
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-779/11
  • Суд: Біляївський районний суд Одеської області
  • Суддя: Панченко О.О.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.03.2011
  • Дата етапу: 21.04.2011
  • Номер:
  • Опис: про визнання права власності
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-779/11
  • Суд: Суворовський районний суд м. Одеси
  • Суддя: Панченко О.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 30.08.2010
  • Дата етапу: 11.05.2011
  • Номер: 2-779/2011
  • Опис: визнання права власності на земельну частку (пай) в порядку спадкування за законом
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-779/11
  • Суд: Тиврівський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Панченко О.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 04.10.2011
  • Дата етапу: 24.11.2011
  • Номер: 2/444/4482/11
  • Опис: визначення розміру аліментів в твердій грошовій сумі та присудження додаткових витрат на дитину
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-779/11
  • Суд: Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу
  • Суддя: Панченко О.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Виконання рішення
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 18.01.2011
  • Дата етапу: 13.07.2011
  • Номер:
  • Опис: про стягнення боргу
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-779/11
  • Суд: Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська
  • Суддя: Панченко О.О.
  • Результати справи: залишено без розгляду
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.06.2009
  • Дата етапу: 18.03.2011
  • Номер: 2/210/3254/11
  • Опис: захист права на земельну частку (пай)та надання земельної ділянки
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-779/11
  • Суд: Крижопільський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Панченко О.О.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.10.2011
  • Дата етапу: 11.11.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація