Судове рішення #2081038
Справа 33-221-2007 p

Справа 33-221-2007 p.

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

15 серпня 2007 р.                                                                            м.  Запоріжжя

Перший заступник голови апеляційного суду Запорізької області Бочарников CO.,  розглянувши матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1. за п V ч.3  ст.  5 Закону України „Про боротьбу з корупцією",

 

ВСТАНОВИВ:

 

Постановою судді Орджонікідзевського районного суду М. Запоріжжя від 26.06.2007 р. ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_1 народження,  яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1,  притягнуто до адміністративної відповідальності за п. "г" ч.3  ст.  5 Закону України „Про боротьбу з корупцією " та призначено покарання у вигляді штрафу у сумі 255 грн.

ОСОБА_1. у скарзі виклала обставини,  у силу яких вважає,  що вона не скоювала правопорушення, 

постанова судді є незаконною,  судом не здобуто доказів її вини. Просить скасувати постанову судді та закрити провадження у справі.

Вивчивши матеріали справи,  перевіривши факти,  наведені ОСОБА_1. у скарзі,  вважаю,  що скарга підлягає задоволенню,  а

постанова судді - скасуванню.

За змістом п. „г" ч.3  ст.  5 Закону України „ Про боротьбу з корупцією" державний службовець не має права надавати незаконні переваги фізичним або юридичним особам під час підготовки і прийняття нормативно правових актів чи рішень.

При цьому надання незаконних переваг під час підготовки і прийняття нормативно-правових рішень можливе лише за умови,  якщо посадовець надав таку перевагу фізичній чи юридичній особі і при цьому порушив інтереси інших претендентів,  а прийняте ним (посадовцем) рішення було визнано незаконним,  відповідальність за цією нормою закону настає лише у тому разі,  коли суб єктом порушується процедура конкурсу,  в ході якого можуть бути порушені права інших претендентів.

Доказів того,  що ОСОБА_1. в умовах конкурсу,  при підготовці та прийнятті нормативно-правових актів,  порушуючи чиїсь інтереси,  надала переваги,  суддею не здобуто.

Старшим оперуповноваженим з ОВС зонально-лінійного відділу Управління по боротьбі з корупцією в органах державної податкової служби ДПА у Запорізькій області 08.06.2007 р. складено протокол про те,  що у ході здійснення службової перевірки та вивчення матеріалів перевірки ПП ОСОБА_2 було встановлено,  що ОСОБА_1. 17.01.2007 p.,  працюючи головним державним податковим ревізором інспектором відділу аудиту юридичних осіб ДПІ у Гуляйпільському районі Запорізької області,  будучи державним службовцем,  діючи умисно,  в інтересах третіх осіб,  не вжила заходів,  спрямованих на застосування фінансових санкцій до СПД -фізичної особи приватного підприємця ОСОБА_2

Судом було встановлено,  що,  ОСОБА_1. проводила перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового і безготівкового обігу суб'єкта підприємницької діяльності - приватного підприємця ОСОБА_2 За наслідками проведеної перевірки ОСОБА_1. складено акт перевірки № 08.08.2007 року від 17.01.2001 року та встановлено порушення п.12  ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі,  громадського харчування та послуг" №265/95-ВР від 06.07.1995 p.,  донараховано штрафну санкцію у розмірі 485 гривень та прийнято податкове повідомлення -рішення № 0000062306/0 від 19.01.2007 р.

 

У протоколі про адміністративне правопорушення від 08.06.2007 p. зазначається,  що згідно з поясненнями ОСОБА_1.,  вона під час проведення перевірки дійсно встановила,  що ПП ОСОБА_2 не мав право здійснювати продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів у магазині "Лілія 4",  що розташовано за адресою: АДРЕСА_2,  оскільки не мав ліцензію на здійснення такого виду діяльності. В акті перевірки таке порушення не відобразила,  штрафну санкцію за порушення приватним підприємцем чинного законодавства не застосувала,  оскільки вважала,  що штрафна санкція у розмірі 3400 гривень надто велика для підприємця,  він відмовиться сплачувати кошти до бюджету та почне процедуру оскарження рішення повідомлення,  а їй необхідно було виконувати план мобілізації грошових коштів до бюджетів всіх рівнів,  доведений ДПА у Запорізькій області.

Суд зробив висновок про те,  що ОСОБА_1. не вжила заходів,  спрямованих на застосування фінансових санкцій до СПД - фізичної особи приватного підприємця ОСОБА_2,  чим допустила порушення вимог п. "г" ч.3  ст. 5 Закону України "Про боротьбу з корупцією".

З таким висновком суду погодитися неможливо,  бо за змістом закону надання незаконних переваг під час підготовки і прийняття нормативно-правових рішень можливе лише за умови,  якщо посадовець надав таку перевагу фізичній особі і при цьому порушив інтереси інших претендентів,  а прийняте ним (посадовцем) рішення було визнане незаконним.

Як видно з матеріалів справи,  ОСОБА_1. в ході перевірки ПП ОСОБА_2 встановила порушення п. 12  ст.  З Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі,  громадського харчування та послуг",  яке виразилося в реалізації товарів,  не облікованих у встановленому порядку,  на суму 242-90 грн. Це порушення вона зафіксувала в акті №080707 від 17.01.2007 р.

Такого порушення,  як реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів приватним підприємцем ОСОБА_2. без наявності ліцензії,  ОСОБА_1. не виявлено і фінансові санкції не застосовано.

Проте відповідальність за цей вид корупційного правопорушення настає лише у тому випадку,  якщо особа прийняла рішення чи підготувала проект рішення,  яким надала переваги одного перед іншим суб'єктами

У даному випадку мова може йти тільки про дисциплінарну відповідальність ОСОБА_1.

Крім того,  судом не взято до уваги,  що відповідно до вимог Закону „Про боротьбу з корупцією" обов'язковою ознакою за будь-які неправомірні дії службовця,  уповноваженого на виконання функцій держави,  можуть визнаватися корупційними,  є наявність корисливого або іншого особливого інтересу,  котрим керувався правопорушник.

Проте в матеріалах справи і в судовому рішенні таких даних немає.

За таких обставин рішення суду про винність ОСОБА_1. у вчиненні корупційних діянь як незаконне слід скасувати,  а справу щодо неї закрити.

Керуючись  ст.  293 КУпАП,  перший заступник голови суду,

 

ПОСТАНОВИВ:

 

Скаргу ОСОБА_1. задовольнити,  постанову судді Орджонікідзевського районного суду М. Запоріжжя від 26.06.07 р. про притягнення до адміністративної відповідальності за п "г" ч.3  ст.  5 Закону України „Про боротьбу корупцією"ОСОБА_1скасувати,  провадження по справі закрити.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація