УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 липня 2007 року колегія судців судової палати у цивільних справах апеляційного суду Львівської області в складі суддів :
Головуючого - Кота І.Н.
Суддів - Мойсюка М. І., Штефаніца Ю.Г.
При секретарі Щербатій І.М.
За участю сторін
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові справу за апеляційною скаргою управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Львівській області на рішення Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 26 квітня 2007 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Львівській області за участю третьої особи головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про стягнення різниці пенсії , -
установила:
Оскаржуваним рішенням міськрайонного суду від 26 квітня 2007 року задоволено позов ОСОБА_1 , постановлено стягнути з управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Львівській області у його користь 30823, 98 гривень різниці у виплаті пенсії та у користь держави судові витрати.
В апеляційній скарзі управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Львівській області просить рішення суду першої інстанції скасувати та закрити провадження у справі посилаючись на невідповідність висновків суду дійсним обставинам справи та невірне застосування норм матеріального і процесуального права - (а.с. 35-36).
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників апеляційного розгляду, перевіривши матеріали справи і доводи скарги, колегія судців, у межах їх доводів, дійшла висновкулро задоволення апеляційної скарги виходячи з наступного.
№ 22-1573
Задовольняючи позов і стягуючи ЗО 823, 98 гривень різниці у виплаті пенсії міськрайонний суд виходив з того, що саме з вини апелянта позивачу не виплачена різниця у пенсії, а відтак стягнув таку у визначеному позові розмірі.
Проте такий висновок не відповідає дійсним обставинам справи та вимогам закону.
З матеріалів справи вбачається і визнається сторонами, що позивач проходив військову службу та звільнений зі служби 25.02.2005 p., є військовим пенсіонером-(а.с. 9).
Як видно з постанови Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 18.05.2006 р. , залишеним без зміни ухвалою апеляційного суду Львівської області від 02.10.2006 р. у адміністративній справі, ухвали від 29.01.2007 р. про роз'яснення рішення суду першої інстанції, визнано протиправними дії начальника та головного бухгалтера виправної колонії №40 міста Дрогобича Львівської області щодо врахування видів грошового забезпечення при видачі грошового атестату, скасовано і зобов"язано видати новий грошовий атестат з урахуванням визначених додаткових видів грошового забезпечення.
З матеріалів справи вбачається, що спірні суми різниці у виплаті пенсії позивачу не виплачені, у виплаті таких апелянтом і третьою особою заперечується у зв"язку з чим ОСОБА_1 просив про стягнення такої у порядку цивільного судочинства-(а.с. 2-3, 6-8, 13-15, 20-21).
Справа не підлягає вирішенню в порядку цивільного судочинства , а спір є публічно-правовим, а відтак належить до юрисдикції адміністративних судів і повинен розглядатись за правилами КАС.
У відповідності з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб"єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на еонові законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з частиною 2 статті 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Як вбачається з позовної заяви, ОСОБА_1 просив стягнути різницю у встановленні і виплаті пенсії посилаючись на те, що призначаючи пенсію органи владних повноважень не врахували ряду додаткових видів грошового забезпечення, тобто такий спір є публічно-правовим і має вирішуватись в порядку адміністративного судочинства-стаття 17 КАС України.
Оскільки спір вирішено в порядку цивільного судочинства, а тому рішення міськрайонного суду підлягає скасуванню з закриттям провадження у справі, шо не позбавляє позивача захистити порушене право в порядку адміністративного судочинства-(статті 205 ч.1 п.1, 310 ч.1 ЦПК України).
А тому керуючись ст. ст. 307 ч.1 п.4, 310 ч.1, 314 ч.1 п.3, 315 ЦПК України, . колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Львівській області задовольнити.
Рішення Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 26 квітня 2007 року скасувати та закрити провадження у даній справі.
Ухвала апеляційного суду вступає в законну силу негайно та може бути
оскаржена у касаційному порядку протягом двох місяців з дня вступу ухвали в законну
силу. .