Справа № 2-а-2403/08
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про ВІДМОВУ У ВІДКРИТТІ ПРОВАДЖЕННЯ
«09» квітня 2008 року м. Рівне
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Чалий І.C., розглянувши
позовну заяву |
ОСОБА_1 |
до відповідача |
Рівненського міського суду Відділу державної виконавчої служби Рівненського міського управління юстиції |
про |
забезпечення виконання рішення суду,- |
В С Т А Н О В И В :
Позивач - ОСОБА_1- звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Рівненського міського суду, Відділу державної виконавчої служби Рівненського міського управління юстиції про забезпечення виконання рішення суду.
Дослідивши матеріали справи суд встановив, що позивач оскаржує дії Відділу державної виконавчої служби Рівненського міського управління юстиції щодо виконання рішення Рівненського міського суду, який видав виконавчий лист від 17.06.2005 р. по справі № 2-2170.
Позивачу слід відмовити у відкритті провадження з огляду на наступне.
Згідно норми ч.1 ст.181 КАС України зазначено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
В даному випадку законом встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Зокрема, відповідно до ч.2 ст.85 Закону України „Про виконавче провадження” скарга у виконавчому провадженні по виконанню судових рішень на дії (бездіяльність) державного виконавця або начальника органу державної виконавчої служби подається до суду, який видав виконавчий документ.
До даних правовідносин слід застосовувати норми Цивільного процесуального кодексу України, згідно статті 383 якого учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Частиною 2 статті 384 цього Кодексу встановлено, що скарга подається до суду, який видав виконавчий документ.
За таких обставин цей спір не відноситься до компетенції адміністративного судочинства, а підсудний суду, що видав виконавчий документ, тобто до Рівненського міського суду.
Роз'яснити ОСОБА_1, що його повторне звернення до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Враховуючи наведене, керуючись п.1 ч.1 ст. 109, 160, 165 КАС України, суддя,-
УХВАЛИВ:
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі № 2-а-2403/08 за позовом ОСОБА_1 до Рівненського міського суду, Відділу державної виконавчої служби Рівненського міського управління юстиції про забезпечення виконання рішення суду.
2. Копію ухвали, разом з позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами, надіслати особі, яка подала позовну заяву.
3. Роз'яснити ОСОБА_1, що його повторне звернення до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
4. Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, передбачені ст.186 КАС України. Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом п'яти днів з дня отримання копії даної ухвали, а апеляційна скарга - протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя І.С.Чалий