Судове рішення #20801950

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №  22ц-4341/11           

                                                                         Головуючий по 1-й інстанції Васильєва Л.М.                                                        

Суддя-доповідач:  Карпушин Г. Л.          


У Х В А Л А

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

    

21 грудня 2011 року                                                                                           м.Полтава

Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Полтавської області в складі:

Головуючого судді: Карпушина Г.Л.,

Суддів: Винниченка Ю.М., Корнієнка В.І.,

при секретарі: Цюрі Я.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за апеляційною скаргою публічного акціонерного товариства  «ВТБ Банк»

           на ухвалу Київського районного суду м. Полтави від 02 листопада 2011 року

за позовною заявою  ПАТ «ВТБ Банк»до ОСОБА_2 та ОСОБА_3  про стягнення заборгованості за кредитним договором, -

В С Т А Н О В И Л А :

У січні 2009 року ВАТ «ВТБ Банк»звернулося до Київського районного суду м. Полтави із позовом до ОСОБА_2 та ОСОБА_3  про стягнення заборгованості за кредитним договором.

Ухвалою Київського районного суду м. Полтави від 02 листопада 2011 року провадження по справі за позовом ПАТ «ВТБ Банк»до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за кредитним договором зупинено до вирішення Октябрським районним судом м. Полтави справи за позовом ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до ПАТ «ВТБ Банк»про визнання кредитного договору удаваним правочином та визнання договору поруки недійсним.

          З даною ухвалою не погодилося публічне акціонерне товариство «ВТБ Банк»та подало на неї апеляційну скаргу, в якій прохали скасувати ухвалу суду від 02 листопада 2011 року та направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду. При цьому вказувала на порушення судом норм процесуального права.

Заслухавши суддю–доповідача, пояснення сторін, що з’явилися, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів, приходить до висновку, що  скарга підлягає задоволенню.

Відповідно п.4 ч.2 ст.307 ЦПК України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції апеляційний суд має право скасувати ухвалу, що перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції.

Відповідно до п.п.3-4 ст. 311 ЦПК України, підставами для скасування ухвали суду, що перешкоджає  подальшому провадженню у справі, і направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції є невідповідність висновків суду обставинам справи та порушення норм процесуального права.

Зупиняючи провадження по справі за позовом ПАТ «ВТБ Банк»до ОСОБА_2 та ОСОБА_3  про стягнення заборгованості за кредитним договором, суд першої інстанції, виходив з того, що дана справа нерозривно пов’язана із справою за позовом ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до ПАТ «ВТБ Банк»про визнання кредитного договору удаваним правочином та визнання договору поруки недійсним, яка знаходиться на розгляді Октябрського районного суду м. Полтави. При цьому без вирішення останньої справи неможливо вирішити заявлений позов по суті.

Колегія суддів вважає, що ухвала суду першої інстанції постановлена з порушенням норм чинного цивільно-процесуального законодавства, а тому підлягає скасуванню з направленням справи для продовження розгляду до суду першої інстанції.

Матеріали справи свідчать про те, що на розгляді Октябрського районного суду м. Полтави з серпня 2011 року знаходиться цивільна справа №2-5544/2011 за позовом ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до ПАТ «ВТБ Банк»про визнання кредитного договору удаваним правочином та визнання договору поруки недійсним. З даних відповідачами матеріалів є незрозумілим який конкретно кредитний договір є предметом розгляду вказаної справи та чи стосується він справи по якій Київським районним судом м. Полтави винесено оскаржувану ухвалу.

Відповідно до п.4 ч.1 ст. 201 ЦПК України суд зобов’язаний зупинити провадження у справі, у разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку цивільного судочинства.

Пунктом 13 ч.1 ст. 293 ЦПК України передбачено, що окремо  від рішення суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції щодо зупинення провадження у справі.

Наведе вище свідчить про те, що судом при прийняті рішення про наявність підстав для зупинення провадження у справі, зроблено неправильні та передчасні висновки, про неможливість розгляду справи  за позовом ПАТ «ВТБ Банк»до ОСОБА_2 та ОСОБА_3  про стягнення заборгованості за кредитним договором, до вирішення цивільної справи №2-5544/2011, оскільки відповідачами не надано належних доказів, що предмети спорів за даними справами  пов’язані між собою, а судом зроблено не мотивовані висновки щодо неможливості розгляду вказаних справ окремо одна від одної. Крім того, судом першої інстанції, в порушення норм процесуального права не правильно зазначено в ухвалі, що вона не підлягає окремому оскарженню від рішення суду.

Таким чином, судова колегія приходить до висновку про наявність підстав для задоволення апеляційної скарги ПАТ «ВТБ Банк», скасування ухвали Київського районного суду м. Полтави від 02 листопада 2011 року та направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 307, 311, 314, 315 ЦПК України,  колегія суддів, -

У  Х  В  А  Л  И  Л  А :

          Апеляційну скаргу публічного акціонерного товариства «ВТБ Банк»- задовольнити.

          Ухвалу районного суду м. Полтави від 02 листопада 2011 року про зупинення провадження у справі –скасувати, а справу направити до того ж суду для продовження її розгляду по суті.

          Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

         Головуючий:            _______________   Г.Л. Карпушин    

         Судді :   _____________   Ю.М. Винниченко ____________ В.І. Корнієнко

Згідно:

































                                                                                                                        

          Копія

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація