ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
"24" січня 2012 р. Справа № Б3/316-09
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючогоЗаріцької А.О.,
суддівМіщенка П.К.,
Поліщука В.Ю.
розглянувши матеріали касаційної скарги сільськогосподарського виробничого кооперативу агрофірми "Зоря"
на постановуКиївського апеляційного господарського суду від 8 листопада 2011 року
у справі
господарського суду№ Б3/316-09
Київської області
за заявою
доОСОБА_1., ОСОБА_2., Київського обласного комунального підприємства "Регіональний фонд"
сільськогосподарського виробничого кооперативу агрофірми "Зоря"
про
ліквідаторвизнання банкрутом
Золотоверх О.М.
В С Т А Н О В И В :
Постановою господарського суду Київської області від 30 серпня 2011 року у справі № Б3/316-09 СВК агрофірму “Зоря” визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру; ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Золотоверх О.М.; підприємницьку діяльність СВК агрофірми “Зоря” завершено; тощо.
Постановою Київського апеляційного господарського суду від 8 листопада 2011 року постанову місцевого господарського суду залишено без змін.
Подана СВК агрофірма “Зоря" касаційна скарга від 6 грудня 2011 року на вказані судові рішення не може бути прийнята до розгляду Вищим господарським судом України, оскільки не відповідає вимогам розділу ХІІ1 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Відповідно до ст. 110 ГПК України (в редакції на час подання скарги) касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання рішенням місцевого господарського суду чи постановою апеляційного господарського суду законної сили.
Згідно ст. 105 ГПК України постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття.
Як вбачається з матеріалів справи, постанова Київського апеляційного господарського суду була винесена 8 листопада 2011 року, а касаційна скарга подана 6 грудня 2011 року, тобто з порушенням процесуального строку для її подання.
Статтею 53 ГПК України передбачено, що господарський суд може відновити пропущений процесуальний строк за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи, якщо визнає причину пропуску строку поважною.
В клопотанні про відновлення пропущеного строку заявником зазначено, що постанову суду апеляційної інстанції СВК агрофірмою “Зоря" отримано 17 листопада 2011 року.
За таких обставин, з урахуванням вказаної вище причини пропуску строку зазначеної в клопотанні, колегія суддів дійшла висновку про те, що касаційна скарга могла бути подана заявником у строк до 28 листопада 2011 року з урахуванням отримання копії постанови 17 листопада 2011 року. Оскільки клопотання заявника касаційної скарги не містить будь-яких дійсно поважних, в розумінні ст. 53 ГПК України, причин для відновлення строку для подання касаційної скарги, підстав для його задоволення колегія суддів не вбачає.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 1113 ГПК України касаційна скарга (подання) не приймається до розгляду і повертається судом, якщо скаргу (подання) подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання або таке клопотання відхилено про відновлення цього строку.
Керуючись ст.ст. 86, п. 5 ч. 1 ст. 1113 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В :
Відмовити сільськогосподарському виробничому кооперативу агрофірмі "Зоря" у задоволенні клопотання про відновлення пропущеного процесуального строку встановленого для подання касаційної скарги на постанову Київського апеляційного господарського суду від 8 листопада 2011 року у справі № Б3/106-09.
Касаційну скаргу повернути заявнику.
Головуючий А. Заріцька
Судді П. Міщенко
В. Поліщук