Судове рішення #20777453


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32

____________________________________


УХВАЛА

                    

26.01.12                                                                                 Справа № 10/110б.

За заявою  

кредитора        -   Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку

                          Луганської області,

до боржника    -   Відкритого акціонерного товариства “Сєвєродонецький

                          приладобудівний завод”, м. Сєвєродонецьк Луганської області,

про банкрутство

суддя Т.С. Кірпа,

представники:

від кредитора - ОСОБА_1, дов. №2 від 25.01.2012, УПФУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області;

керуючий санацією - Льовін А.П.;

за участю:

- ОСОБА_3, дов. № 03-08 від  11.01.2012, Регіональне відділення Фонду державного майна України по Луганській області;

- Шидлаускаса П.В. –старшого прокурора відділу представництва інтересів   громадян та держави в судах прокуратури Луганської області, посвідчення № 214 від 07.10.2011,

обставини справи: банкрутство, процедура санації боржника відповідно до положень ст.         ст. 17, 18 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” від 14.05.92. №2343-ХІІ (в редакції Закону від 30.06.1999 №784-ХІV, розгляд клопотання керуючого санацією Льовіна А.П. щодо припинення процедури санації ВАТ «Сєвєродонецький приладобудівний завод», та відкриття ліквідаційної процедури,

в с т а н о в и в:

За заявою кредитора, Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області, господарським судом Луганської області 12.05.2003 порушено провадження у справі №10/110б про банкрутство боржника, Відкритого акціонерного товариства "Сєвєродонецький приладобудівний завод", м. Сєвєродонецьк Луганської області.

Ухвалою суду від 24.11.2003 у справі №10/110б відкрито процедуру санації боржника - ВАТ "Сєвєродонецький приладобудівний завод" та призначено керуючим санацією арбітражного керуючого Балабу М.О.

15.05.2006 суд звільнив арбітражного керуючого Балабу М.О. від виконання повноважень  керуючого санацією боржника, ВАТ "Сєвєродонецький приладобудівний завод", та призначив керуючим санацією арбітражного керуючого Бондарєва В.М.

Ухвалою суду від 06.12.2007 №10/110б затверджено Зміни та доповнення до плану санації Відкритого акціонерного товариства "Сєвєродонецький приладобудівний завод",                             м. Сєвєродонецьк Луганської області, за участю Інвестора, Українсько-Польського Товариства з обмеженою відповідальністю «Віко-Україна».

В подальшому термін процедури санації та повноваження керуючого санацією       Бондарєва В.М. судом продовжено.

У зв’язку зі зверненням до суду арбітражного керуючого Бондарева В.М. із заявою             від 18.08.2010 б/н про звільнення останнього від виконання повноважень на адресу суду надійшли листи: 04.10.2010 від Державного департаменту з питань банкрутства Міністерства економіки України від 30.09.2009 №216-30-20/3845, а 05.10.2010 від Відділу з питань банкрутства у Луганській області від 04.10.2010 № 572 - з пропозицією призначення керуючим санацією у справі №10/110б арбітражного керуючого Льовіна Андрія Петровича (ліцензія серія НОМЕР_2 від 07.12.2006, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер  НОМЕР_1).

З огляду на ч. 4 ст. 31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражний керуючий має право подавати до господарського суду заяву про дострокове припинення своїх обов’язків.

За таких обставин суд припинив повноваження арбітражного керуючого                  Бондарєва В.М. по виконанню обов`язків керуючого санацією, Відкритого акціонерного товариства "Сєвєродонецький приладобудівний завод", м. Сєвєродонецьк Луганської області, та призначив керуючим санацією у справі арбітражного керуючого Льовіна Андрія Петровича (ліцензія серія НОМЕР_2 від 07.12.2006, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер  НОМЕР_1).

Як вбачається із матеріалів справи, на засіданні комітету кредиторів 17.11.2011 (протокол №3-11) роботу керуючого санацією Льовіна А.П. визнано задовільною.

 Комітетом кредиторів також постановлено рішення клопотати перед господарським судом про продовження терміну процедури санації і повноважень керуючого санацією Льовіна А.П. на три місяці, до 06.03.2012.

Оскільки за станом на 21.11.2011 план санації ВАТ "Сєвєродонецький приладобудівний завод", узгоджений відповідно до вимог чинного законодавства України,  виконаний не в повному обсязі та з метою задоволення вимог кредиторів, відновлення платоспроможності боржника, суд, керуючись абз. 2 ч. 6 ст. 18 Закону України  “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, задовольнив клопотання комітету кредиторів та продовжив термін процедури санації Відкритого акціонерного товариства "Сєвєродонецький приладобудівний завод", м. Сєвєродонецьк Луганської області, та повноваження керуючого санацією Льовіна А.П. на три місяці, до 06.03.2012.

Враховуючи зазначене, суд зобов’язав керуючого санацією боржника Льовіна А.П. прийняти невідкладні заходи по безумовному виконанню плану санації Відкритого акціонерного товариства "Сєвєродонецький приладобудівний завод" та змін до нього, проінформувати комітет кредиторів та суд з зазначеного питання, у термін до 25.02.2012 надати звіт про виконання заходів по відновленню платоспроможності боржника відповідно до вимог ст. 21  Закону України  “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та рішення комітету кредиторів щодо подальшої судової процедури боржника.

Матеріали справи свідчать, що на адресу суду надійшло клопотання від 06.01.2012            № 014/05744350-11 керуючого санацією ЛьовінаА.П. про наступне.

У зв’язку із прийняттям комітетом кредиторів рішення від 04.01.2012 за протоколом № 4-12 щодо визнання за можливе припинити процедуру санації у справі про банкрутство ВАТ «Сєвєродонецький приладобудівний завод» і визнати боржника банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру щодо нього, комітет кредиторів клопоче до господарського суду Луганської області про припинення процедури санації ВАТ «Сєвєродонецький приладобудівний завод»та повноважень керуючого санацією, визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури у справі № 10/110б, і ліквідатором банкрута призначити професійного арбітражного керуючого Льовіна А.П., який надає свою згоду на виконання повноважень ліквідатора боржника за відповідною заявою.

На думку комітету кредиторів та на думку фахівців –аудиторів, яка визначена у наданому господарському суду раніше аудиторському висновку, і за поточним звітуванням керуючого санацією щодо послідовності виконання плану санації, подальше провадження процедури санації боржника, ВАТ «Сєвєродонецький приладобудівний завод»не буде обґрунтованим та не призведе до відновлення платоспроможності боржника.

За законодавчим визначенням, згідно з вимогами норм ст. 155 Цивільного кодексу України, за обставин, що вартість чистих активів ВАТ «Сєвєродонецький приладобудівний завод»на 01.10.2011 складає мінус 1393,7 тис. грн.. І вартість всього майна (активів) боржника складає суму лише 3276,7 тис. грн.., а зобов’язання боржника перевищують вартість всіх активів боржника на  29,84%, тобто борги ВАТ «Сєвєродонецький приладобудівний завод»забезпечені майном підприємства лише на 70,16%.

Інвестор, який приймав участь в інвестуванні, не бажає в подальшому виконувати умови Плану санації (із змінами та доповненнями), як такі, що не передбачені Інвестиційним договором, передусім з прийняття на себе поточні заборгованості ВАТ «Сєвєродонецький приладобудівний завод»в обмін на активи боржника.

Неможливо, на думку комітету кредиторів, й укладання мирової угоди у справі, тому що мирова угода укладається щодо конкурсної заборгованості. Конкурсна заборгованість погашена. Але поточна заборгованість боржника за час процедури санації і відновлення платоспроможності накопичена в розмірі більшому, ніж до порушення справи про банкрутство.

Об’єкти нерухомого майна та інші основні засоби виробництва боржника, не забезпечують ведення виробничої діяльності ВАТ «Сєвєродонецький приладобудівний завод».

Таким чином, на думку керуючого санацією та комітету кредиторів, намагання виконати план санації (із змінами та доповненнями) ні яким чином не призведе до відновлення платоспроможності боржника, а тільки погіршить його стан, і стан його поточних кредиторів. І вже, за нормами чинного законодавства, органи управління повинні прийняти рішення про ліквідацію боржника, в порядку дії ст. 155 Цивільного кодексу України, оскільки майно у боржника залишилося суто не ліквідне, яке не може забезпечувати виробничої діяльності боржника, і стан боргів має тенденцію накопичення.

Враховуючи зазначене, керуючий санацією Льовін А.П. просив суд призначити судове засідання у справі про банкрутство ВАТ «Сєвєродонецький приладобудівний завод»з розгляду вказаного питання.

За таких обставин суд призначив зазначене клопотання до розгляду у судовому засіданні та зобов’язав  Фонд державного майна України та Міністерство промислової політики України у строк до 25.01.2012 надати суду письмову думку щодо подальшої судової процедури Відкритого акціонерного товариства «Сєвєродонецький приладобудівний завод», м. Сєвєродонецьк Луганської області, ідентифікаційний код 05744350, з урахуванням рішення комітету кредиторів про відкриття ліквідаційної процедури банкрута.

Як вбачається із матеріалів справи, на даний час, відповіді від Фонду державного майна України та Міністерства промислової політики України щодо подальшої судової процедури боржника, суду не надано.

За таких обставин, суд, керуючись ст. 77 Господарського процесуального кодексу України відкладає розгляд клопотання керуючого санацією Льовіна А.П. щодо припинення процедури санації ВАТ «Сєвєродонецький приладобудівний завод», м. Сєвєродонецьк Луганської області та призначає нове судове засідання.

          На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1, 31, 5, 7, 16, 17, 18 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст. 4-1, 86, 87 Господарського процесуального кодексу України, суд

у х в а л и в:

1. Призначити розгляд справи на 27.02.2012, на 11 годин 00 хвилин, кімната №333, для розгляду клопотання керуючого санацією Льовіна А.П. щодо припинення процедури санації ВАТ «Сєвєродонецький приладобудівний завод», м. Сєвєродонецьк Луганської області.

2. Зобов’язати Фонд державного майна України та Міністерство промислової політики України у строк до 25.02.2012 надати суду письмову думку щодо подальшої судової процедури Відкритого акціонерного товариства «Сєвєродонецький приладобудівний завод», м. Сєвєродонецьк Луганської області, ідентифікаційний код 05744350, з урахуванням рішення комітету кредиторів про відкриття ліквідаційної процедури банкрута.

3. Зобов’язати  керуючого санації  Льовіна А.П. у термін до 25.02.2012 надати суду звіт про виконання плану санації у відповідності до вимог статті 21 Закону України  “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, розглянутий попередньо на зборах комітету кредиторів; письмову інформацію та докази виконання плану санації за його етапами (виконано, не виконано, % виконання) та про стан виконання боржником грошових зобов’язань перед кредиторами, в тому числі і працівниками боржника, з зазначенням конкретних розмірів боргу, його погашення, залишку (при наявності) та відсотків виконання плану санації у цій частині та рішення комітету кредиторів щодо подальшої судової процедури боржника.

4. Зобов’язати комітет кредиторів у термін до 25.02.2012 надати суду письмове рішення комітету у вигляді протоколу щодо розгляду звіту про результати проведення санації, за результатами розгляду звіту керуючого санацією прийняти рішення про звернення до господарського суду з клопотанням відповідно до ч. 8 ст. 16 Закону України  “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

5. Зобов’язати Департамент нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України у термін до 25.02.2012 надати суду пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень ліквідатора, Відкритого акціонерного товариства «Сєвєродонецький приладобудівний завод», м. Сєвєродонецьк Луганської області, ідентифікаційний код 05744350.

Дану ухвалу надіслати: боржнику, кредиторам у справі, керуючому санацією Льовіну А.П.; Відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції в Луганській області; Регіональному відділу Фонду державного майна України по Луганській області; Фонду державного майна України, м. Київ; Міністерству промислової політики України; інвестору, Українсько-Польському Товариству з обмеженою відповідальністю “Віко-Україна” (м. Кремінна Луганської області, вул. Куйбишева, 161); Відділу державної виконавчої служби Сєвєродонецького міського управління юстиції Луганської області;  прокуратурі Луганської області; Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України.

Явка  керуючого санації  Льовіна А.П. та членів комітету кредиторів в судове засідання обов’язкова.

         Суддя                                                                                           Т.С. Кірпа

  • Номер:
  • Опис: про визнання банкрутом
  • Тип справи: Відновлення чи продовження процесуальних строків (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 10/110б
  • Суд: Східний апеляційний господарський суд
  • Суддя: Кірпа Т.С.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 18.02.2019
  • Дата етапу: 18.03.2019
  • Номер:
  • Опис: визнання банкрутом
  • Тип справи: Касацiйна скарга (подання)
  • Номер справи: 10/110б
  • Суд: Касаційний господарський суд
  • Суддя: Кірпа Т.С.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 20.06.2019
  • Дата етапу: 12.11.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація