Судове рішення #207656
5/438н-ад

ГОСПОДАРСЬКИЙ
СУД
Луганської області

91016, м.Луганськ
пл.Героїв ВВВ 3а
тел.55-17-32


ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ
СУД
Луганской области

91016, г.Луганск
пл.Героев ВОВ 3а
тел.55-17-32


УХВАЛА


09.10.06                                                                                 Справа № 5/438н-ад.


Господарський суд Луганської області у складі головуючого судді Закропивного О.В., при секретарі Агафоновій С.В., за участю представників сторін:

від позивача –Сорока М.С. (довіреність б/н від 09.10.06);

від відповідача –Сенюта О.А. (довіреність № 66 від 03.01.06.);

розглянувши матеріали справи за позовом Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м. Луганськ)

до відкритого акціонерного товариства "Науково-виробнича фірма "Луганські акумулятори", м. Луганськ

про визначення нечинним та скасування протоколу, –


В С Т А Н О В И В:


Суть спору: позивачем заявлено вимогу про визнання нечинним та скасування протоколу № 6 від 30.03.06. засідання комісії з розгляду актів про порушення споживачем Правил користування електричною енергією.

           В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги в повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін та  оцінивши надані докази у їх сукупності суд приходить до висновку, що провадження по даній справі підлягає закриттю з урахуванням наступного.

Господарський суд розглядає підвідомчі йому господарські справи згідно Господарського процесуального кодексу України.

Даний позов подано на підставі положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішуються відповідним господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України  компетенція адміністративних судів поширюється на:


1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;


2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;


3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів;


4) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом;


5) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.


2. Компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи:


1) що віднесені до юрисдикції Конституційного Суду України;


2) що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства;


3) про накладення адміністративних стягнень;


4) щодо відносин, які відповідно до закону, статуту (положення) об'єднання громадян віднесені до його внутрішньої діяльності або виключної компетенції.


Позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень. Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень:


1) про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян;


2) про примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян;


3) про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства з України;


4) про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо);


5) в інших випадках, встановлених законом.


Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Судом встановлено, що жодна із сторін не відповідає поняттю "суб’єкт владних повноважень".

Справа за поданим позовом не повинна розглядатись в порядку адміністративного судочинства за суб’єктним складом (сторонами є господарські товариства).

При цьому, відповідно до ст. 2 Господарського процесуального кодексу України питання  за даним позовом повинно розглядатись відповідно до вимог Господарського судочинства України.

Таким чином, суд приходить до висновку, що провадження по справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України, оскільки дану справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.  


Судові витрати покладається на позивача.


          На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 95, 98, 157, 158-160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд., –


У Х В А Л И В:


           Провадження у справі закрити.



Ухвала  набирає законної сили після  закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Про апеляційне оскарження рішення  суду  першої  інстанції спочатку  подається  заява.  Обґрунтування  мотивів  оскарження  і вимоги до суду апеляційної інстанції  викладаються  в  апеляційній скарзі.

Заява  про  апеляційне  оскарження  та  апеляційна  скарга подаються до адміністративного суду  апеляційної  інстанції  через суд  першої  інстанції,  який  ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно  надсилається  особою,  яка  її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява  про  апеляційне  оскарження  ухвали  суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна   скарга  може  бути  подана  без  попереднього подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо скарга подається  у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.



Суддя                                                                                О.В. Закропивний

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація