Судове рішення #20761912


Дата документу 01.02.2012

Справа № 2-3105/11

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

19.01.2012 року                                                                               Ленінський районний суд міста Вінниці

в складі головуючого судді: Федчишена С.А.,

при секретарі Підвисоцькій О.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці справу за позовом ОСОБА_1 до товариства з Додатковою відповідальністю «Страхова компанія «Провіта» в сосбі вінницького представництва  про стягнення страхового відшкодування, -

 ВСТАНОВИВ:

 Позивача звернувся до суду з позовом до товариства з Додатковою відповідальністю «Страхова компанія «Провіта» в сосбі вінницького представництва  про стягнення страхового відшкодування, мотивуючи його тим, що згідно договору добровільного страхування наземного транспортного засобу № 5633620 від 04.07.2008 року укладеного між позивачем та відповідачем було застраховано належний ОСОБА_1 автомобіль SUZUKI SX, державний реєстраційний номер НОМЕР_1, згідно якого відповідач взяв на себе обов'язок щодо відшкодування прямого збитку, заподіяного страхувальнику в результаті настання події, які визнаються страховими випадками.

03.03.2009 року з застрахованим транспортним засобом SUZUKI SX, стався страховий випадок - дорожньо-транспортна пригода, про настання якого позивач  повідомила Вінницьке представництво ТДВ СК «Провіта». З метою обґрунтування виплат страхового відшкодування на замовені відповідача була проведена оцінка збитків, завданих застрахованому транспортому засобу. За результатами даного товарознавчого дослідження розмір збитків склав 33954,12 гривень. Відповідача частково виплатив ОСОБА_1 страхове відшкодування в сумі 18601,34 грн. Позивач неодноразово звертався до ТДВ СК «Провіта»про виплату страхового відшкодування в повному розмірі, однак йому було відмовлено у такій виплаті.

В судовому засіданні представник позивача надав заяву про уточнення позовних вимог та просив стягнути з відповідача на користь позивача страхове відшкодування в сумі 2854,06 грн., пеню за несвоєчасне здійснення страхового відшкодування  в розмірі 443,51 грн. інфляційні нарахування в розмірі 612,77 грн. 3% річних від простроченої суми в розмірі 225,20 та моральну шкоду в розмірі 5000 гривень.

Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позову заперечив.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.

Згідно договору добровільного страхування наземного транспортного засобу № 5633620 від 04.07.2008 року укладеного між позивачем та відповідачем, вбачається, що товариство з додатковою відповідальністю «Страхова компанія «Провіта»було застраховано належний ОСОБА_1 автомобіль SUZUKI SX, державний реєстраційний номер НОМЕР_1, згідно якого відповідач взяв на себе обов'язок щодо відшкодування прямого збитку, заподіяного страхувальнику в результаті настання події, які визнаються страховими випадками

Згідно довідки виданої ВДАІ УМВС України у Вінницькій області від 12.03.2009 року вбачається, що 03.03.2003 року з транспортним засобом SUZUKI SX, державний реєстраційний номер НОМЕР_1, сталася дорожньо-транспортна пригода, а саме о 09 год. 10 хв. в м. Вінниці, вул.  Юності-Келецька.

Згідно ст. 25 ЗУ «Про страхування»здійснення страхових виплат і виплата страхового відшкодування проводиться страховиком згідно з договором страхування на підставі заяви страхувальника (його правонаступника або третіх осіб, визначених умовами страхування) і страхового акта (аварійного сертифіката), який складається страховиком або уповноваженою ним особою (аварійним комісаром) у формі, що визначається страховиком.

Згідно ст. 988 ЦК України страховик зобов'язаний у разі настання страхового випадку здійснити страхову виплату у строк, встановлений договором.

Згідно ст. 20 п.3 ЗУ «Про страхування»страховик зобов'язаний при настанні страхового випадку здійснити страхову виплату або виплату страхового відшкодування у передбачений договором строк. Страховик несе майнову відповідальність за несвоєчасне здійснення страхової виплати (страхового відшкодування) шляхом сплати страхувальнику неустойки (штрафу, пені), розмір якої визначається умовами договору страхування або законом.

Згідно ст. 25 ЗУ «Про страхування»здійснення страхових виплат і виплата страхового відшкодування проводиться страховиком згідно з договором страхування на підставі заяви страхувальника (його правонаступника або третіх осіб, визначених умовами страхування) і страхового акта (аварійного сертифіката), який складається страховиком або уповноваженою ним особою (аварійним комісаром) у формі, що визначається страховиком.

Згідно до ст. 625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Крім того, Відповідно до ч. 1 ст. 1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.

Враховуючи те, що позивачем не обґрунтована суму оціненої в 5000 грн. заподіяної їй  моральної шкоди, суд беручи до уваги ступінь вини відповідача, характер моральних страждань, які перенесла ОСОБА_1, а також вимоги розумності та справедливості вважає, що вимоги позивача про стягнення моральної шкоди підлягають частковому задоволенню в сумі 1000 гривень.

Виходячи з наведеного суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають до задоволення.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.212, 213, 214, 215, 224, 233 ЦПК України, ст.ст. 988 ЦК України, ст. 20, 25 Закону України «Про страхування», суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до товариства з Додатковою відповідальністю «Страхова компанія «Провіта» в сосбі вінницького представництва  про стягнення страхового відшкодування –задовольнити частково.

 Стягнути з Товариства з Додатковою відповідальністю «Страхова компанія «Провіта»на користь ОСОБА_1 страхове відшкодування в сумі 2854,06 грн., пеню за несвоєчасне здійснення страхового відшкодування  в розмірі 443,51 грн. інфляційні нарахування в розмірі 612,77 грн. 3% річних від простроченої суми в розмірі 225,20 та моральну шкоду в розмірі 1000 гривень 219, 21 гривень судового збору та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10 днів з дня проголошення рішення.  

Суддя:




  • Номер: 2/1609/10408/11
  • Опис: про визнання права користування житловим приміщенням та реєстрації постійного місця проживання
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-3105/11
  • Суд: Київський районний суд м. Полтави
  • Суддя: Федчишен С.А.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 12.10.2011
  • Дата етапу: 23.11.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація