Судове рішення #2075054
Справа №-2-538 \2007

Справа №-2-538 \2007

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

10 липня 2007 року                                     Бережанський районний суд Тернопільської області

в складі: головуючого судді                            Німко Н.П.

при секретарі                                                    Осадци М. Ю.

 

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бережани справу за позовом ОСОБА_1 до Бережанського районного відділу земельних ресурсів про продовження строку на прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно,  -

 

ВСТАНОВИВ :

 

Позивачка ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Бережанського районного відділу земельних ресурсів про продовження строку на прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно. Позивачка зазначила,  що після смерті її батька ОСОБА_2,  який помер ІНФОРМАЦІЯ_1,  залишилося спадкове майно у вигляді права на земельну ділянку,  згідно сертифікату на земельну частку( пай) серії ТР №-0270562.

В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала,  просить суд продовжити їй строк на прийняття спадщини та визнати за нею право на спадкове майно,  яке залишилося після смерті її батька. Також пояснила,  що її батько ОСОБА_2,  за життя мав право на земельну частку( пай),  розміром 2, 09 умовних кадастрових гектарів,  в землі КСГП АП "Велес",  що підтверджується сертифікатом серії ТР №-0270562. За життя,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  батько склав заповіт,  де своє право на згадану земельну частку( пай) заповів їй( позивачці). Батько помер ІНФОРМАЦІЯ_1. Після його смерті залишилося згадане спадкове майно. Вона,  як спадкоємець за заповітом бажає успадкувати належне їй спадкове майно. У зв'язку з тим,  що вона перебуває у відпустці по догляду за двома дітьми,  була позбавлена можливості своєчасно подати в нотаріальну контору заяву про прийняття згаданої спадщини,  а тому і пропустила встановлений законом строк. Просить суд такий строк їй поновити і її позов задовольнити.

Представник Бережанського відділу земельних ресурсів в судовому засіданні позов визнав,  щодо задоволення позовних вимог не заперечує.

Суд,  заслухавши пояснення сторін,  розглянувши матеріали справи прийшов до висновку,  що позов підлягає до задоволення,  виходячи із наступних підстав.

Відповідно до cm. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи,  яка померла( спадкодавця) до інших осіб( спадкоємців). У відповідності зі  ст.  ст. 1217,  1220,  1223 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою; спадкування здійснюється за заповітом або за законом,  право на спадкування мають особи,  визначені у заповіті.

Згідно із ч.3 cm. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця,  який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини,  суд може визначити йому додатковий строк,  достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Судом встановлено,  що позивачка є донькою ОСОБА_2,  який помер ІНФОРМАЦІЯ_1. За життя спадкодавець володів правом на земельну частку( пай),  розміром 2, 09 умовних кадастрових гектарів,  в землі КСГП АП "Велес",  що підтверджується сертифікатом серії ТР №-0270562 від 20 серпня 2001 року. Судом також встановлено,  що ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2залишив заповіт,  згідно якого позивачка має право успадкувати належне померлому за життя згадане право на земельну частку( пай).

Зазначені встановлені судом факти підтверджені дослідженими в судовому засіданні доказами -поясненнями сторін,  свідоцтвом про смерть ОСОБА_2,  його заповітом,  записами в паспорті позивачки,  сертифікатом на ім'я ОСОБА_2.  на право на земельну частку( пай) та іншими доказами по справі.

Окрім цього,  суд вважає,  що позивачка пропустила строк для подання заяви про прийняття спадкового майна з поважних причини,  а тому він їй може бути поновлений.

Приймаючи до уваги наведене,  суд вважає,  що позовні вимоги ОСОБА_1 слід задовольнити,  продовжити їй строк на прийняття спадщини та визнати за нею право на спадкове майно,  яке залишилося після смерті її батька ОСОБА_2,  який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

З огляду на вищевикладене,  керуючись  ст.  ст. 10,  12,  60,  213,  215 ЦПК України,   ст.  ст. 1216,  1217,  1220,  1223,  1272 ЦК України,  суд,  -

 

2

ВИРІШИВ:

 

Задовольнити позовні вимоги ОСОБА_1.

Продовжити позивачці ОСОБА_1строк на прийняття спадщини після ОСОБА_2,  який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

Визнати за ОСОБА_1 право на спадкове майно,  яке залишилося після ОСОБА_2,  який помер ІНФОРМАЦІЯ_1,  а саме на земельну частку (пай),  розміром 2, 09 умовних кадастрових гектарів,  в землі КСГП АП "Велес",  згідно сертифікату серії ТР №-0270562 від 20 серпня 2001 року.

На рішення суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження,  або без попередньої подачі такої заяви,  але в строк на його оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції,  який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою,  яка її подає,  до суду апеляційної інстанції.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація