Судове рішення #20749652

 Справа №  2-о-7/12

             

                                                           РІШЕННЯ           

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


31 січня 2012 року  Сумський районний суд Сумської області в складі головуючого судді Клочко Б.М., при секретарі Скрипка - Соіна О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи: ОСОБА_3, відділ РАЦС Сумського районного управління юстиції про встановлення факту народження дітей

В С Т А Н О В И В:

Заявниця звернулася до суду з заявою мотивуючи її тим, що в 1995 році вона з Грузії приїхала жити на Україну. З 2000 року вона почала співмешкати з ОСОБА_3, і лише 27 липня 2010 року вони зареєстрували шлюб. ІНФОРМАЦІЯ_1 заявниця в пологовому відділенні відділення ДББ М. Харків народила хлопчика, їй було видане медичне свідоцтво про народження. З 2003 року заявниця з ОСОБА_3 проживали в м. Луганськ і саме в цьому місті заявниця народила дівчинку і їй було видане медичне свідоцтво про народження.

В зв’язку з тим, що на час народження дітей в заявниці не було ні паспорта, ні посвідки на проживання, і сподіваючись в майбутньому на одруження, з її слів її прізвище в медичних свідоцтвах про народження було записано ОСОБА_1. На даний час вони з ОСОБА_3 одружилися, мешкають в с. Токарі Сумського району. Але в зв’язку з тим, що вона залишила своє прізвище ОСОБА_1, вона не моє змогу отримати свідоцтва про народження дітей, а тому вона просить встановити факт народження нею дітей у 2002 та у 2003 роках.

В судовому засіданні заявниця свої вимоги підтримала в повному обсязі.

Представник відділу РАЦС Сумського РУЮ проти заяви не заперечує.

Зацікавлена особа ОСОБА_3 суду пояснив, що він на заперечує проте задоволення заяви та додав, що він народився в Абхазії, закінчив там технікум та був призваний до лав Радянсьької армії. Після того як відслужив він поступив в Харківський аграрний університет та залишився проживати в Харкові. Там же він познайомився з заявницею, якій на той час було 14 років. Через п’ять років вони одружилися по їхнім звичаям. В 2002 році у них народився син. Потім, в 2003 році він з заявницею переїхав до м. Луганськ, де у них народилася дівчинка. Обох дітей вони записали на його прізвище.

Вислухавши пояснення заявниці, заінтересованих осіб, свідка ОСОБА_4, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню,  виходячи із слідуючого.

В суді встановлено, що в 1995 році заявниця з Грузії переїхала жити на Україну. В 2000 році вона познайомилася з ОСОБА_3 та вона почали співмешкати. З 2002 року вони проживали в м. Харкові і ІНФОРМАЦІЯ_1 в пологовому відділенні ДББ ст. Харків заявниця народила хлопчика, якого в подальшому назвали ОСОБА_2. Їй було видане медичне свідоцтво про народження дитини за № 498 від 03.07.2002 року. В подальшому заявниця разом з ОСОБА_1 поїхали жити в м. Луганськ. ІНФОРМАЦІЯ_2 в пологовому відділенні Луганської міської лікарні № 3 заявниця народила дівчинку, яку в подальшому назвали ОСОБА_4. Їй також було видане медичне свідоцтво про народження № 45/518 від ІНФОРМАЦІЯ_2.

Але в  зв’язку з тим, що на час народження дітей, як в м. Харків, так і в м. Луганськи у заявниці не було ані паспорта, ані посвідки на проживання, то з її слів в медичних свідоцтвах про народження дітей її прізвище було записано ОСОБА_1. Вона вважала, що вони з ОСОБА_3 офіційно зареєструють шлюб і буде все нормально. Але при укладенні шлюбу 27 липня 2010 року вона залишила своє прізвище ОСОБА_1 (а.с. 6), а тому на даний час вона не має змоги в відділ РАЦС отримати свідоцтва про народження своїх дітей, оскільки існують розбіжності в прізвищах.

Свідок ОСОБА_4 суду пояснила, що ОСОБА_3 доводиться їй дальнім родичем. Їй відомо, що в у 1991 році він приїхав навчатися до Харкова. В 2000 році по їхнім звичаям він одружився з заявницею, але шлюб у відділ РАЦС не реєстрували. В 2002 році у них народився син. В 2003 році вони поїхали до батьків заявниці в м. Луганськ, де у них народилася дівчинка. В подальшому вона запросила їх до м. Суми, допомагала їм і вони залишилися проживати в с. Токарі Сумського району. Вона стверджує, що дійсно заявниця є матір’ю дітей –ОСОБА_2 і ОСОБА_4.

Із медичного свідоцтва про народження, виданого 03 липня 2002 року вбачається, що громадянка ОСОБА_1 в родильному відділенні ДББ м. Харків народила ІНФОРМАЦІЯ_1 хлопчика (а.с. 5). Також з медичного свідоцтва про народження, виданого Луганською міською лікарнею ІНФОРМАЦІЯ_2 вбачається, що ОСОБА_1 народила ІНФОРМАЦІЯ_2 в даному медичному закладі дівчинку.

За таких обставин суд вважає, що маються всі підстави для встановлення факту народження заявницею дітей: сина ОСОБА_2 в м. Харкові та доньки ОСОБА_4 в м. Луганську.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 212 -215, 256-259 ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В:

Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Встановити факт народження ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 в пологовому будинку м. Харкова хлопчика, якому було надано ім’я ОСОБА_2, та ІНФОРМАЦІЯ_2 в пологовому будинку м. Луганськ дівчинки, якій було надано ім’я –ОСОБА_4.

Апеляційна скарга може бути подана протягом десяти днів після проголошення рішення до апеляційного суду Сумської області через Сумський районний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.



Суддя                                                                                Б.М.Клочко






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація