Справа №2о-25/08
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 травня 2008 року
Берегівський районний суд Закарпатської області в складі головуючого Фейіра О., при секретарі Кузьма Т.В., з участю заявника ОСОБА_1, перекладача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Берегово справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа ОСОБА_3, про встановлення факту прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до Берегівського районного суду із заявою про встановлення факту прийняття ним спадщини за померлою ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4. Заяву мотивовано тим, що з 1988 року він проживав в одному будинку з ОСОБА_4, яка була його хрещеною матір»ю, допомагав їй у веденні господарства, внаслідок чого ОСОБА_4 у 2000 році подарувала заявнику свій будинок.
В судовому засіданні заявник ОСОБА_1 заяву підтримав і пояснив, що ОСОБА_4 була його двоюрідною тіткою. З 1988 року заявник фактично проживав в одному будинку з ОСОБА_4 за адресою АДРЕСА_1, допомагав їй у веденні господарства, внаслідок чого ОСОБА_4 у 2000 році подарувала заявнику вказаний будинок. До смерті ОСОБА_4 продовжувала проживати у подарованому заявникові будинку. Після смерті ОСОБА_4, все майно, що знаходилося в будинку, перейшло до заявника. Він вважає себе спадкоємцем ОСОБА_4 і таким, що прийняв спадщину. Просив визнати факт прийняття ним спадщини за померлою ОСОБА_4, яка складається з вкладів на ощадних книжках та іншого майна домашнього вжитку.
Заінтересована особа ОСОБА_3 в судове засідання не з»явився, про день, час та місце слухання був належним чином повідомлений, подав до суду заяву, в якій не заперечував проти задоволення заяви, просив розглянути справу по суті у його відсутності.
Заслухавши пояснення сторони, повно і всебічно з”ясувавши обставини справи, на які сторона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень, перевіривши наявні докази, суд вважає у задоволенні заяви відмовити виходячи з наступного.
Згідно ст.1217 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Відповідно до ст.1223 ч.1 ЦК України, право на спадкування за заповітом мають право особи, визначені у заповіті.
Як встановлено в судовому засіданні, померла ОСОБА_4 була хрещеною матір»ю заявника ОСОБА_1, тобто відповідно до ст.2 Сімейного кодексу України, не була його родичкою. Дана обставина підтверджує факт, що заявник ОСОБА_1 не є спадкоємцем ОСОБА_4 за законом.
В судовому засіданні також встановлено, що заповіту ОСОБА_4 в користь заявника теж не залишила, отож заявник не є спадкоємцем ОСОБА_4 і за заповітом.
Посилання ОСОБА_1 на той факт, що ОСОБА_4 подарувала йому у 2000 році належний їй на праві власності будинок і проживання з нею в одному будинку, не є підставою для визнання заявника спадкоємцем ОСОБА_4
Суд не приймає до уваги і твердження заявника про факт прийняття ним спадщини, оскільки спадщина може бути прийнята тільки особою, яка є спадкоємцем.
Рішення ж суду про визнання факту проживання ОСОБА_1 одною сім»єю із спадкодавцем протягом 5-років до дня відкриття спадщини не має, не просив визнати таке і сам заявник.
За такої обставини суд вважає заяву безпідставною і тому в її задоволенні слід відмовити.
Керуючись ст.ст.1216, 1217,1222, 1223, 1258, 1261-1265, 1268 ЦК України, ст..2 Сімейного кодексу України, ст.ст.15, 208, 256-259, 292,294 ЦПК України,
р і ш и в:
в задоволенні заяви ОСОБА_1 про встановлення факту прийняття спадщини за померлою ОСОБА_4 відмовити.
Заяву на апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення, а апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, до апеляційного суду Закарпатської області через цей районний суд.
Головуючий О.О.Фейір