Справа №2-о-8
2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 березня 2008 року м.Гайворон
Гайворонський районний суд Кіровоградської області в складі: головуючої судді Задорожної Л.І., при секретарі Осадчук О.О.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту насильного вивезення під час другої світової війни німецько-фашиськими окупантами до Німеччини, заінтересована особа - Управління праці та соціального захисту населення Гайворонської районної державної адміністрації ( далі УПСЗН), -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою, в якій просить встановити факт насильного вивезення під час другої світової війни німецько-фашиськими окупантами до Німеччини для підневільної праці.
Заявник стверджує, що під час другої світової війни, 20 серпня 1943 року, на той час йому було 17 років, і він був насильно вивезений фашистськими загарбниками до Німеччини. Тоді з села вивезли 3-х чоловік, в тому числі і заявника. Відправляли їх з Гайворонського піщаного кар'єру, разом з ними був ще один юнак з села Березівка - ОСОБА_2.
ОСОБА_1 із ще одним юнаком потрапив на картопляну фабрику поблизу м.Драмбурга, на якій переробляли картоплю на крохмаль. Працювали на полі збирали та возили на фабрику картоплю, мешкали разом з полоненими в бараках, які знаходились біля фабрики. Після закінчення сезонних робіт його відправили в м.Штетен в ремонтну майстерню де навчали розбирати та ремонтувати двигуни до літаків. Через 2 - 3 неділі відправили на авіаційний ремонтний завод, який знаходився близько 6-8 км від м.Штетена, де він пропрацював до кінця війни. Мешкали вони в бараках, які знаходилися біля заводу. Разом з ним там працювали полонені французи, італійці та інші, українців там було мало.
В квітні 1945 року Радянська армія їх звільнила. На той час заявнику вже виповнилось 19 років, і його відвезли на пропускний пункт, а звідти польовим комісаріатом відправили в 218 армію запасний стрілковий полк м.Баутцен, де він служив гвардії рядовим. Демобілізувався в червні 1950 року після чого повернувся в своє село.
Але статус учасника війни ОСОБА_1 не отримав. Коли звернувся в УПСЗН щоб отримати даний статус, йому було відмовлено, так як відомостей про те, що його було саме насильно вивезено до Німеччини ні в обласному архіві Кіровоградської області, ні в обласному архіві Одеської області немає.
Також заявник звертався і в Товариство Червоного хреста і в Фонд „Взаєморозуміння і примирення”. Лише з Центрального архіву Міністерства оборони Російської Федерації йому було надано відомості про період роботи в Німеччині, але в прізвищі було допущено помилку.
Рішенням Гайворонського районного суду від 26.12.2000 року заявнику було встановлено факт належності правовстановлюючого документу - архівної довідки № 8/105613 від 13.11.2000 року.
Визнання факту насильного вивезення під час другої світової війни німецько-фашиськими окупантами до Німеччини заявник обґрунтовує тим, що йому це необхідно для отримання доплати до пенсії як учасник війни жертва нацизму.
Позивач та його представник в судовому засіданні доводи заяви підтримали, просять заяву задовольнити.
Представник заінтересованої особи в судовому засіданні вимоги заяви визнала, проти її задоволення не заперечує.
Допитані судом свідки, ОСОБА_2, ОСОБА_3, кожний окремо, показали, що дійсно ОСОБА_1 під час другої світової війни насильно вивезли фашистські загарбники до Німеччини, події відбувались у них на очах, це було у серпні 1943 року, батьки заявника тоді дуже голосно кричали, сам заявник з дитинства не дочував і був інвалідом.
Суд, заслухавши пояснення заявника, свідків, перевіривши матеріали справи, приходить до висновку, що заява задоволенню підлягає.
Суд, на підставі викладеного, керуючись п.5 ч. 2 ст. 234, ч. 2 ст. 256 ЦПК України,
В И Р І Ш И В:
Встановити факт насильного вивезення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, під час другої світової війни німецько-фашистськими окупантами до Німеччини для підневільної праці.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через Гайворонський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження й поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, із подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя Л.Задорожна
- Номер: 22-ц/795/691/2018
- Опис: про визнання спадщини від умерлою
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 2-о-8/2008
- Суд: Апеляційний суд Чернігівської області
- Суддя: Задорожна Л.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.05.2018
- Дата етапу: 20.06.2018
- Номер: 2-о/632/71/18
- Опис: призначення опікуна
- Тип справи: на цивільну справу (окреме провадження)
- Номер справи: 2-о-8/2008
- Суд: Первомайський міськрайонний суд Харківської області
- Суддя: Задорожна Л.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.09.2018
- Дата етапу: 27.09.2018
- Номер: б/н
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (окреме провадження)
- Номер справи: 2-о-8/2008
- Суд: Заставнівський районний суд Чернівецької області
- Суддя: Задорожна Л.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.11.2024
- Дата етапу: 20.11.2024