Судове рішення #2070166
Справа № 2-2206/2007р

Справа № 2-2206/2007р.

 

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

"1" серпня 2007 року                   Солом'янський районний суд м.  Києва

в складі:

головуючого судді   Літвіної Н.М.

при секретарі                                Поліщук І.В.

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві справу за позовом ОСОБА_1 до Солом'янської районної в м.  Києві 3-я особа: Київське міське управління юстиції про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,  -

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивач звернувся до суду з позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,  мотивуючи позовні вимоги тим,  що її мати ОСОБА_2,  померлаІНФОРМАЦІЯ_1. Після її смерті позивач,  як спадкоємець першої черги не подавала заяви про прийняття спадщини,  оскільки на той час вважала,  що немає ніякого майна,  яке могло б бути успадкованим.

Позивач зазначає,  що їй у вересні 2006р. випадково стало відомо про наявність акцій,  які належать її матері та те,  що вона не може успадкувати їх,  оскільки пропустила строк для прийняття спадщини.

Позивач звертає увагу суду на те,  що 20.04.2007р. вона отримала виписку НОМЕР_1 з реєстру власників іменних цінних паперів,  яка підтверджує,  що її мати була акціонером ВАТ „Завод „Ленінська кузня" та була власником 42 простих іменних акцій даного товариства,  загальною вартістю 2 058,  00 грн.

Позивач зазначає,  що вона не знала про те,  що її мати була акціонером вказаного товариства,  оскільки остання ніколи про це не говорила,  у зв'язку з цим,  позивач не подавала заяви про прийняття спадщини.

Тому позивач вважає,  що пропустила строк з поважної причини і просить суд визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини

Позивач в судовому засіданні позов підтримала та просила його задовольнити.

Відповідач Солом'янська районна в м.  Києві рада просить слухати справу у відсутність їхнього представника,  при винесенні рішення покладається на розсуд суду.

Представник 3-ї особи Київського міського управління юстиції просить слухати справу у відсутність їхнього представника,  при винесенні рішення покладається на розсуд суду.

Суд,  керуючись  ст.  169 ЦПК України вважає за можливе розглянути справу в відсутності представника відповідача та 3-ї особи на підставі наявних у справі матеріалів.

Вислухавши пояснення позивача,  вивчивши матеріали справи,  суд вважає,  що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч.3  ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця,  який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини,  суд може визначити йому додатковий строк,  достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Судом встановлено,  що мати позивача ОСОБА_2,  померлаІНФОРМАЦІЯ_1. Після її смерті позивач,  як спадкоємець не подавала заяви про прийняття спадщини,  оскільки на той час вважала,  що немає ніякого майна,  яке могло б бути успадкованим.

 

 

2

 

У вересні 2006р. позивачу випадково стало відомо про наявність акцій,  які належать її матері та те,  що вона не може успадкувати їх,  оскільки пропустила строк для прийняття спадщини.

Згідно довідки ДЕЖ № 904 ОСОБА_2 до дня смерті проживала за адресою: АДРЕСА_1

Як встановлено у вересні 2006р.,  за вказаною адресою на ім'я матері позивача,  прийшло повідомлення про проведення позачергових загальних зборів акціонерів Відкритого акціонерного товариства „Завод „Ленінська кузня".

20.04.2007р. позивач отримала виписку НОМЕР_1 з реєстру власників іменних цінних паперів,  яка підтверджує,  що мати позивача була акціонером ВАТ „Завод „Ленінська кузня" та була власником 42 простих іменних акцій даного товариства,  загальною вартістю 2 058,  00 грн.

Як пояснила позивач в судовому засіданні вона не знала та не могла знати про те,  що її мати була акціонером вказаного товариства,  оскільки мати ніколи про це не говорила,  у зв'язку з цим,  позивач не подавала заяви про прийняття спадщини,  а також те,  що з моменту смерті матері позивача і до вересня 2006р. позивач не могла дізнатись про це,  так як,  будь-яка кореспонденція від товариства,  якщо така була,  адресувалась її матері та приходила на адресу,  за якою вона проживала до дня смерті.

На підставі викладеного,  суд приходить до висновку,  що позивач пропустила строк для прийняття спадщини з поважної причини.

Враховуючи вищевикладене,  вимоги позивача є обґрунтованими,  доведеними і підлягають задоволенню.

Керуючись  ст.  1272 ЦК України,   ст.   ст. . 3, 10, 57, 58, 59, 60, 212, 231, 256, 259 ЦПК України,  суд,  -

 

ВИРІШИВ:

 

Позов ОСОБА_1 до Солом'янської районної в м.  Києві Ради 3-я особа: Київське міське управління юстиції про визначення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.

Визначити ОСОБА_1додатковий строк для прийняття спадщини після смерті її матері ОСОБА_2,  померлоїІНФОРМАЦІЯ_1 - 2 місяці після набрання рішенням законної сили.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження,  яка подається протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

 

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація