ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
_______________________________________________
_______________________________________________________________________________
Справа № 2-а-520/11
Головуючий у 1-й інстанції: Гуц О.В.
Суддя-доповідач:Мацький Є.М.
УХВАЛА
іменем України
"23" січня 2012 р. м. Житомир
Житомирський апеляційний адміністративний суду складі колегії:
головуючого судді Мацького Є.М.
суддів: Євпак В.В.
Капустинського М.М.,
< Поле для текста >
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Червоноармійському районі Житомирської області на постанову Червоноармійського районного суду Житомирської області від "22" липня 2011 р. у справі за позовом ОСОБА_4 < Текст > до Управління Пенсійного фонду України в Червоноармійському районі Житомирської області про визнання бездіяльності протиправною і зобов'язання вчинити дії ,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Червоноармійського районного суду Житомирської області від 22 липня 2011 року позов задоволено.
Визнано протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Червоноармійському районі Житомирської області щодо виплати ОСОБА_4 з 16.12.2010 року по 16.06.2011 року соціальної допомоги в розмірі меншому, ніж визначено Законом України „Про соціальний захист дітей війни”.
Зобов’язано управління Пенсійного фонду в Червоноармійському районі Житомирської області провести перерахунок підвищення до пенсії та виплатити ОСОБА_4 за період з 16.12.2010 року по 16.06.2011 року, надбавку до пенсії відповідно до Закону України „Про соціальний захист дітей війни”.
В апеляційній скарзі управління Пенсійного фонду України в Червоноармійському районі Житомирської області просить постанову суду скасувати. Зазначає, що фінансування витрат, пов’язаних з реалізацією Закону України „Про соціальний захист дітей війни”, здійснюється за рахунок Державного бюджету, а кошти Пенсійного фонду не включаються до складу Державного бюджету України, а тому фонд не є належним відповідачем у справі.
Розглянувши справу та перевіривши законність і обгрунтованість постанови суду першої інстанції в межах, передбачених ст. 195 КАС України, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Як було встановлено судом, позивач є дитиною війни в розумінні ст. 1 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” і відповідно до ст. 6 цього ж Закону має право на державну соціальну підтримку у вигляді підвищення до пенсії в розмірі 30 % від мінімальної пенсії за віком.
З матеріалів справи вбачається нарахування та виплата коштів проводилася у розмірах, встановлених п.8 постанови КМ України від 28.05.08р. №530 “Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян”.
Державні соціальні гарантії дітям війни встановлені Законом України “Про соціальний захист дітей війни” та не можуть бути обмежені іншими нормативно-правовими актами.
Частиною 3 ст.22 Конституції України передбачено, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсяг існуючих прав і свобод.
Відповідно до ст.8 КАС України - суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
З огляду на викладене, суд першої інстанції прийшов до обгрунтованого висновку про те, що права позивача порушені та підлягають відновленню.
Доводи апеляційної скарги про те, що Пенсійний фонд не може проводити виплату спірних сум, оскільки такі кошти є бюджетними, та їх не вистачає на фінансування видатків, передбачених ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни", а кошти Пенсійного фонду України не включаються до складу Державного бюджету України, є необгрунтованими.
Відповідно до Положення „Про Пенсійний фонд України", затвердженого Указом Президента України №121/2001 від 01.03.2001 року саме на територіальні управління Пенсійного фонду України покладені такі функції і питання фінансування цих видатків не є предметом цього спору.
Вихідним критерієм обрахунку доплати до пенсії дітям війни виступає мінімальна пенсія за віком, розмір якої, згідно ст. 28 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Будь-яких інших нормативно-правових актів, які б визначали механізм обрахування мінімальної пенсії за віком або встановлювали її розмір, немає. А відтак, положення ч.3 ст. 28 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо застосування мінімального розміру пенсії за віком, встановленого частиною 1 цієї статті тільки стосовно визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом, не є перешкодою для застосування даної величини для обрахування доплат, передбачених ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни", а тому, доводи апеляційної скарги щодо неправильного застосування вище вказаних норм, є безпідставними.
З урахуванням викладеного, підстави для скасування постанови суду відсутні.
Керуючись ст.ст. 197,200,205,206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Червоноармійському районі Житомирської області залишити без задоволення, а постанову Червоноармійського районного суду Житомирської області від "22" липня 2011 р. без змін.
Ухвала набирає чинності з моменту її постановлення і оскарженню не підлягає.
< Текст >
Головуючий суддя < (підпис) > Є.М. Мацький
судді: < (підпис) > В.В. Євпак
М.М. Капустинський
< вибирається для КОПІЇ > Є.М. Мацький
Роздруковано та надіслано:
1- в справу
2 - позивачу ОСОБА_4 АДРЕСА_1
3- відповідачу Управління Пенсійного фонду України в Червоноармійському районі Житомирської області вул. Леніна, 117,смт.Червоноармійськ,Житомирська область,12000
< Текст >
- Номер: 2-аво/287/2/17
- Опис:
- Тип справи: на заяву у адміністративних справах (2-асз, 2-ар, 2-аво, 2-адр, 2-азз, 2-аі)
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Олевський районний суд Житомирської області
- Суддя: Мацький Є.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.08.2017
- Дата етапу: 08.08.2017
- Номер: 6-а/500/5/17
- Опис:
- Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
- Суддя: Мацький Є.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.08.2017
- Дата етапу: 27.09.2017
- Номер: 6-а/500/6/17
- Опис:
- Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
- Суддя: Мацький Є.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.09.2017
- Дата етапу: 27.09.2017
- Номер: 2-аво/286/32/20
- Опис:
- Тип справи: на заяву у адміністративних справах (2-асз, 2-ар, 2-аво, 2-адр, 2-азз, 2-аі)
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Овруцький районний суд Житомирської області
- Суддя: Мацький Є.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.11.2020
- Дата етапу: 09.11.2020
- Номер: 2-а/199/11
- Опис: стягнення допомоги на оздоровлення
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Ульяновський районний суд Кіровоградської області
- Суддя: Мацький Є.М.
- Результати справи: скасовано
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.06.2011
- Дата етапу: 26.02.2013
- Номер:
- Опис: визнання відмови відповідача нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу "Дітям війни" безпідставною та зобов'язати його вчинити певні дії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Іванівський районний суд Одеської області
- Суддя: Мацький Є.М.
- Результати справи: заяву задоволено частково
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.04.2011
- Дата етапу: 16.06.2011
- Номер: 2-а/798/11
- Опис: про визнання неправомірними дій органу ПФУ щодо перерахунку пенсії як дитині війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Тлумацький районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Мацький Є.М.
- Результати справи: змінено
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.02.2011
- Дата етапу: 05.03.2013
- Номер:
- Опис: Про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
- Суддя: Мацький Є.М.
- Результати справи: залишено без змін
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.02.2011
- Дата етапу: 13.06.2012
- Номер: 2-а/2522/1181/11
- Опис: про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та стягнення з органу владних повноважень-УПФУ в Талалаївському районі не отриманої щомісячної державної соціалььної допомоги дітям війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області
- Суддя: Мацький Є.М.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.02.2011
- Дата етапу: 11.03.2011
- Номер: 2-а/220/1944/11
- Опис: про визнання бездіяльності протиправною та зобовязання вчинити певні дії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Погребищенський районний суд Вінницької області
- Суддя: Мацький Є.М.
- Результати справи: заяву задоволено частково
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.02.2011
- Дата етапу: 09.03.2011
- Номер:
- Опис: поновлення пропущенного строку для звернення до суду та стягнення недоплаченої соціальної допомоги Дітям війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Суворовський районний суд м. Одеси
- Суддя: Мацький Є.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.12.2010
- Дата етапу: 14.10.2011
- Номер: б/н
- Опис: перерахунок пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області
- Суддя: Мацький Є.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.01.2011
- Дата етапу: 11.03.2011
- Номер: 2-а-520/2011
- Опис: перерахунок пенсії, постраждалому внаслідок аварії на ЧАЕС
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Тиврівський районний суд Вінницької області
- Суддя: Мацький Є.М.
- Результати справи: заяву задоволено частково
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 31.03.2011
- Дата етапу: 06.06.2011
- Номер: 2-а-520/1907/2011
- Опис: Кудрик Ольга Василівна до ПФУ про стягнення недоплаченої пенсії дітям війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Зборівський районний суд Тернопільської області
- Суддя: Мацький Є.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.01.2011
- Дата етапу: 25.02.2011
- Номер: 2-а/260/11
- Опис: визнання діянь протиправними та зобов"язання суб"єкта владних повноважень нарахувати і виплатити недоплачену 30% надбавку до пенсії як дитині війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Радивилівський районний суд Рівненської області
- Суддя: Мацький Є.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.06.2011
- Дата етапу: 22.07.2011
- Номер:
- Опис: про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Галицький районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Мацький Є.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.02.2011
- Дата етапу: 09.03.2011
- Номер:
- Опис: Визнання бездіяльності УПФ України в Крижопільському районі та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни.
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Крижопільський районний суд Вінницької області
- Суддя: Мацький Є.М.
- Результати справи: заяву задоволено частково
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 31.01.2011
- Дата етапу: 28.02.2011
- Номер: 2-а-520/11
- Опис: Про стягнення недоплачених щомісячного підвищення до пенсії та додаткової пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Володимирецький районний суд Рівненської області
- Суддя: Мацький Є.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.02.2011
- Дата етапу: 08.04.2011
- Номер: 2-а/915/520/11
- Опис: Стягнення підвищення до пенсії "Дитина війни"
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Мацький Є.М.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.12.2010
- Дата етапу: 18.02.2011