Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 січня 2012 р. справа № 2а/0570/23750/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: < година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Голуб В.А.
при секретарі Пітель В.М.
за участю:
представника позивача Скакун С.О.,
представник відповідача не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька до Донецького виробничого об’єднання по видобутку вугілля «Донецьквугілля» про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька звернулось до суду з адміністративним позовом до Донецького виробничого об’єднання по видобутку вугілля «Донецьквугілля» про стягнення заборгованості.
В обґрунтування позову позивач вказав, що громадяни (згідно із Списком № 1), працюючи на підприємстві відповідача, були зайняті на роботах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах, відповідно до п. „а” ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Відповідно до вказаного Закону їм була призначена пенсія.
Загальна сума витрат Управління Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька за жовтень-грудень 2011 року, яка належить до відшкодування, складає 7816, 15 грн.
Тому позивач просить стягнути з відповідача на його користь заборгованість з фактичних витрат по виплаті та доставці пільгової пенсії у сумі 7 816, 15 грн.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві.
Відповідач у судове засідання не з’явився. Конверт із судовою повісткою повернувся до суду з поміткою «за зазначеною адресою не проживає». Відповідно до ч. 4 ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Згідно зі Спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, станом на 16 січня 2012 року місцезнаходженням відповідача є адреса: 83055, Донецька область, м. Донецьк, Ворошиловський район, вул. Університетська, буд. 20. Саме за цією адресою судом надсилалась судова повістка з повідомленням про вручення поштового відправлення, тому суд вважає відповідача повідомленим належним чином.
З огляду на зазначені обставини, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи адміністративного позову, встановив наступне.
Як встановлено у судовому засіданні, відповідач – Донецьке виробниче об’єднання по видобутку вугілля «Донецьквугілля» є юридичною особою (ідентифікаційний код – 00174800) та перебуває на обліку в управлінні пенсійного фонду.
Згідно з розрахунком суми позову, заборгованість відповідача з фактичних витрат по виплаті і доставці пільгових пенсій, призначених відповідно до п. «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», по зазначеним витратам за жовтень-грудень 2011 року складає 7816,15 грн. (а.с.4).
Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», порядок покриття витрат на виплату і доставку пільгових пенсій зберігається той, який діяв до набрання чинності цього Закону.
Згідно з абз. 3 п. 6.1 «Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1 (далі - Інструкція), відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, - фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім працівників, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України у розмірі:
90 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2011 році.
Відповідно до п. 6.4 Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Таким чином, відповідач повинен відшкодовувати позивачу фактичні витрати з виплати та доставки пільгових пенсій.
Відповідно до п. 6.8 Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного Фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Згідно з п. 6.9 Інструкції відшкодування сум і фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного Фонду за місцем його реєстрації.
Як встановлено у судовому засіданні, позивачем направлялися на адресу відповідача повідомлення (розрахунки) про фактичні витрати на виплату та доставку пенсій за жовтень-грудень 2011 року у розмірі 7 816, 15 грн.
Таким чином, суд приходить до висновку, що з відповідача на користь позивача необхідно стягнути зазначену суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 17-20, 69-72, 86, 94, 121, 158-163, 167, 185, 186, 254 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Управління Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька до Донецького виробничого об’єднання по видобутку вугілля «Донецьквугілля» про стягнення заборгованості – задовольнити повністю.
Стягнути з Донецького виробничого об’єднання по видобутку вугілля «Донецьквугілля» на користь Управління Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька витрати на виплату та доставку пенсій у розмірі 7 816, 15 грн. (сім тисяч вісімсот шістнадцять гривень п’ятнадцять копійок).
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 16 січня 2012 року. Постанову у повному обсязі виготовлено 20 січня 2012 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Голуб В. А.