31.10.2011 < копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 жовтня 2011 р. Справа № 2а/0470/8371/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіЛуніна О.С. < Текст >
при секретаріЛєскіні М.С.
сторони у судове засідання не з`явились, про дату, час та місце судового засідання повідомлені належним чином
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу 2а/0470/8371/11 за позовом Управління пенсійного фонду України у Кіровському районі м. Дніпропетровська до фізичної Товариства з обмеженою відповідальністю «Маркс Дніпро»про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
У липні 2011 року позивач звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ТОВ «Маркс Дніпро», в якому просив стягнути з відповідача на користь УПФУ у Кіровському районі м. Дніпропетровська заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнобов`язкове державне пенсійне страхування за травень 2011 року у розмірі 373,87 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що заборгованість відповідача виникла внаслідок несвоєчасної сплати узгодженої суми єдиного внеску, у зв`язку з чим порушено вимоги ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Позивач в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Проте, від представника позивача до суду надійшло клопотання, в якому він просив позов задовольнити та розглянути дану справу без його участі.
Відповідач у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином шляхом направлення судової повістки рекомендованим листом з повідомленням.
Враховуючи неявку сторін, у відповідності до ст.41 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши доводи позовної заяви та дослідивши письмові докази, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ТОВ «Маркс Дніпро»зареєстроване Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 15.11.2007 р. та перебуває на обліку в УПФУ у Кіровському районі м. Дніпропетровська як платник єдиного внеску на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.
Відповідачем в електронному вигляді було подано до УПФУ у Кіровському районі м. Дніпропетровська звіт за травень 2011 року, в якому самостійно було визначено суму єдиного внеску, що підлягає платі, у розмірі 373,87 грн.
З 01 січня 2011 року набрав чинності ЗУ №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», відповідно до п.1 ч.1 ст.4 якого, платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Згідно з п.1 ч.2 ст. 6 ЗУ №2464, платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Положення п.8. ст. 9 ЗУ №2464, платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Базовим звітним періодом для відповідача є календарний місяць. Тобто, відповідач повинен був сплати нараховану суму єдиного внеску до 20 червня 2011 року, проте станом на 07.07.2011 року така сума не сплачена. Доказів сплати нарахованої суми єдиного внеску останній суду не надавав.
Відповідно до ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що позивачем доведено наявність у відповідача заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнобов`язкове державне пенсійне страхування за травень 2011 року, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Управління пенсійного фонду України у Кіровському районі м. Дніпропетровська до фізичної Товариства з обмеженою відповідальністю «Маркс Дніпро» про стягнення заборгованості – задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Маркс Дніпро»(35543471, ДОД «РайфайзенБанкАваль» р/р 26007258358, МФО 380805) на користь Управління пенсійного фонду України у Кіровському районі м. Дніпропетровська заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнобов`язкове державне пенсійне страхування за травень 2011 року в сумі 373,87 грн.(340,93 грн. на р/р 37193023000406, 32,94 грн. на р/р 37199083000406, ВДК банку ГУДКУ в Д/О, МФО 805012)
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України. Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя < (підпис) >
< Список >
< Список >
< Список >О.С. Луніна
< Текст >