Судове рішення #20666533

19.05.2011   


                                                                                                                                                                                                                                                                    < копія > 

                                   

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


       


28 квітня 2011 р.  Справа № 2а/0470/3533/11



          Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:


головуючого судді Луніна О.С. < Текст > 

при секретаріКириловій Х.Ю.

представники сторін в судове засідання не з’явилися, про дату, час та місце судового засідання повідомлені належним чином

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу №2а/0470/3533/11 за позовом Криворізького транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції  на автомобільному транспорті до СПД-ФО ОСОБА_3 про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

          В березні 2011 року Криворізький транспортний прокурор в інтересах держави в особі Головної державної інспекції  на автомобільному транспорті звернувся до адміністративного суду з позовом до СПД-ФО ОСОБА_3, в якому просив стягнути з відповідача до державного бюджету України заборгованість у сумі 1700 грн. 

В обґрунтування позову позивач зазначає, що СПД-ФО ОСОБА_3 було порушено вимоги ЗУ «Про автомобільний транспорт», в результаті чого на нього був накладений адміністративно-господаський штраф у сумі 1700 грн.  Сума боргу не сплачується відповідачем добровільно, а тому підлягає примусовому стягненню.

Сторони у судове засідання не з`явились, хоча належно повідомлені про дату, час та місце судового засідання, про що свідчать повідомлення наявні в матеріалах справи.

Тому, у відповідності до ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.                              Дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.                                                                                                    04.11.2010 року державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Дніпропетровській області Мулявко О.Б. та Смаглюк О.І. проведено рейдову перевірку, під час якої було встановлено факт надання відповідачем послуг з перевезення пасажирів без оформлення ліцензійної картки, схеми маршруту та договору з замовником, чим порушено вимоги ст. 39 ЗУ «Про автомобільний транспорт». Це порушення зафіксовано актом проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом за № 215003.

25.11.2010 року, на підставі зазначеного акту перевірки, т.в.о. начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Дніпропетровській області Малий В.В., виніс постанову № 110060 про застосування фінансових санкцій, якою до СПД-ФО ОСОБА_3 застосовано фінансові санкції у розмірі 1700 гривень за порушення ним вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт.

Відповідно до ст. 39 ЗУ «Про автомобільний транспорт», автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Згідно з абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначено ст. 39 цього Закону, тягне за собою накладення штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто у розмірі 1700 гривень.

Процедура здійснення державного контролю Головавтотрансінспекцією за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять свою діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, встановлена Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за № 1567.

Відповідно до вимог п.п. 12 та 13 цього Порядку, рейдова перевірка додержання суб'єктами господарювання вимог законодавства та інших нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки перевезень автомобільним транспортом здійснюється на підставі щотижневого графіка, який складається територіальним управлянням ГДІАТ у Дніпропетровській області з урахуванням стану аварійності, періоду, що пройшов від попередньої перевірки, забезпечення належного рівня транспортного обслуговування в окремих регіонах, інформації про діяльність осіб, що незаконно надають послуги з перевезень, та інших обставин.

Згідно з п.п. 20, 21, 23 цього Порядку, при виявленні при перевірці порушень вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт, складаються акти реагування. На підставі п.п. 26, 27 Порядку, справа про виявлене порушення розглядається керівником органу державного контролю, якими, згідно з п. 3 Порядку є начальник Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та начальник    територіального    управління    Головної    державної    інспекції    на автомобільному транспорті, або його заступник. Керівник органу державного контролю за наявності підстав виносить постанову про застосування до суб'єкта господарювання фінансових санкцій.

Згідно з п. 28 Порядку, фінансова санкція, якою є передбачений ст. 241 Господарського кодексу України адміністративно-господарський штраф - грошова сума, що сплачується суб'єктом   господарювання   до   відповідного   бюджету   у   разі   порушення   ним встановлених правил здійснення господарської діяльності, повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Листом з простим повідомленням до СПД-ФО ОСОБА_3 було направлено копію постанови про застосування фінансових санкцій. Вказана постанова про застосування фінансових санкцій була отримана СПД-ФО ОСОБА_3 про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.

Згідно зі пункту 22 ст. 29 Бюджетного кодексу України, штраф належить до доходів загального фонду Державного бюджету України, і тому сплачується тільки до Державного бюджету України.

На сьогоднішній день, відповідачем накладений на нього штраф не сплатив, територіальне управління Головавтотрансінспекції у Дніпропетровській області про сплату штрафу не повідомляв, до суду доказів сплати накладених фінансових санкцій не надавав.

Таким чином, виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача про стягнення з відповідача накладених фінансових санкцій за порушення ним законодавства про автомобільний транспорт підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Криворізького транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції  на автомобільному транспорті до СПД-ФО ОСОБА_3 про стягнення заборгованості – задовольнити.

Стягнути з СПД-ФО ОСОБА_3 на користь держави суму накладеного на нього фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. (р/р 31112106700019, МФО 805012, ЗКПО 24230992, код штрафу 21081100, УДКУ у Дніпропетровській області).

Постанова  суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України. Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

 


Суддя                      < (підпис) > 

< Текст > 

< Список >

< Список >

< Список >О.С. Луніна

< Текст > 

< ПІБ Судді >

< ПІБ Судді >



                  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація