20.10.2011
< копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 жовтня 2011 р. Справа № 2а/0470/11054/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Кучми К.С., розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області до Дніпровської селищної ради про зобов’язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2011 року позивач на виконання своїх владних повноважень звернувся до адміністративного суду з позовом, в якому просив суд: зобов’язати відповідача виконати п.1 вимоги об’єднаного контрольно-ревізійного відділу в Верхньодніпровському районі і м.Вільногірську від 24 червня 2011 року №28/839 на суму 102 847, 00 грн., а саме: відшкодувати в повному обсязі збитки в сумі 102 847, 00 грн., які виникли внаслідок відчуження майна всупереч законодавству, в тому числі шляхом проведення претензійно-позовної роботи.
Представники позивача та відповідача в судове засідання з’явилися, надали до суду заяви, в яких просили суд розглядати справу в порядку письмового провадження. Відповідач також надіслав до суду заяву в якій зазначив, що заперечень проти позову немає.
Суд, дослідивши матеріали справи вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26 січня 1993 року № 2993-ХІІ, головним завданням служби є здійснення державного фінансового контролю, який реалізується через проведення аудиту та інспектування. Останній в свою чергу здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці повного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи.
Згідно п.4 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженому постановою КМУ від 20.04.2006 р. №550, органи служби проводять планові та позапланові ревізії.
В силу ст.15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов’язковими для виконання службовими особами об’єктів, що ревізуються та перевіряються. Отже, виходячи з наведеного, саме в вимогах знаходять відображення владні управлінські рішення органів Державної Контрольно-ревізійної служби по відношенню до об’єкту контролю.
Судом встановлено, що на виконання п.1.4.3 плану роботи об’єднання контрольно-ревізійного відділу в Верхньодніпровському районі і м.Вільногірську на І квартал 2011 року, проведено ревізію виконання бюджету, стану збереження і використання грошових коштів та матеріальних ресурсів у Дніпровській селищній раді за період з 01 січня 2009 року по 31 грудня 2010 року та завершений звітний період 2011 року, за наслідками якої складено акт № 930/19/41 від 15 квітня 2011 року, перевіркою було встановлено наступні порушення.
Ревізією дотримання вимог чинного законодавства при відчуженні об’єктів комунальної власності встановлено, що за період з 01 січня 2009 року по 28 лютого 2010 року селищною радою було реалізовано 2 нежитлових приміщення – підвал площею 101, 5 кв.м. в житловому п’ятиповерховому будинку за адресою АДРЕСА_1 згідно договору купівлі-продажу від 26 серпня 2010 року, та підвальне приміщення площею 63,2 кв.м. в житловому будинку за адресою АДРЕСА_2 згідно договору купівлі від 08 листопада 2010 року
Вартість реалізованих приміщень становить відповідно 6 000, 00 грн. та 15 979, 00 грн.
Судом також встановлено, що Дніпровською селищною радою було прийнято рішення від 21 травня 2010 року №250-34/У «Про включення в перелік об’єктів власності територіальної громади селища, які підлягають відчуженню: нежитлового приміщення, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1» та рішення від 21 травня 2010 року №253-34/У «Про відчуження об’єкту власності територіальної громади селища – нежитлового приміщення, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1», згідно якого вирішено провести відчуження об’єкта комунальної власності територіальної громади селища шляхом викупу гр.ОСОБА_1 для здійснення підприємницької діяльності.
На підставі вказаного рішення головою Дніпровської селищної ради Прищепою А.Ф. укладено 26 серпня 2010 року договір купівлі-продажу нежитлового приміщення загальною площею 101, 5 кв.м., з приватним підприємцем ОСОБА_1 Відповідно до укладеного договору вказане приміщення було продано за шість тисяч гривень, згідно з п.2.1 договору загальна вартість нежитлового приміщення, згідно витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно, наданим Комунальним підприємством «Верхньодніпровське бюро технічної інвентаризації» від 03 серпня 2010 року №26897451 становить 6 000, 00 грн.
Позивачем наголошено, що реалізація нежитлового приміщення – підвалу за адресою АДРЕСА_1 проведена без аукціону або конкурсу, щодо відчуження вказаного об’єкту комунального майна, тобто надано переваги ПП ОСОБА_1, які виразились у здійсненні відчуження в односторонньому порядку останній, що є порушенням ст.ст.2, 3 розділу 1 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств» №2171-ХІІ від 06 березня 1992 року.
Відповідно до письмових пояснень голови Дніпровської селищної ради, нежитлове приміщення за адресою АДРЕСА_1 було викуплено без проведення аукціону тому, що орендар в дане приміщення вклав власні кошти для його утримання більше 25% від кінцевої балансової вартості приміщення. Згідно постанови Уряду орендар має право на викуп без проведення аукціону і торгів.
Судом встановлено, що до ревізії селищною радою надано було не весь пакет документів по реалізації підвального приміщення площею 101, 5 кв.м., в період ревізії направлено запит до РВУМВС у Верхньодніпровському районі від 24 березня 2011 року №27/364, щодо надання до ревізії копій наявних документів з даного питання. Згідно з отриманими від РВУМВС у Верхньодніпровському районі копіями документів, щодо проведення експертно-консалтинговою фірмою «Рейтинг» м.Дніпродзержинськ, за підписом директора ТОВ ЕКФ «Рейтинг». Оцінювачем ОСОБА_3, повторної на замовлення Верхньодніпровського РВ УМВС експертної оцінки вказаного нежитлового приміщення, встановлено, що вартість оцінюваємого об’єкту становить 108 847, 00 грн.
Таким чином, експертна оцінка, проведена Правобережною торговою біржею 25 травня 2010 року, та експертна оцінка, проведена ТОВ ЕКФ «Рейтинг» повторно на замовлення правоохоронних органів, відрізняється на 102 847, 00 грн., тобто має місце факт реалізації шляхом купівлі-продажу без проведення аукціону, конкурсу нежитлового приміщення за вартістю, яка нижче ринкової.
Внаслідок допущеного порушення бюджетом селища недоотримано коштів на загальну суму 102 847, 00 грн., що спричинило збитки територіальній громаді селища Дніпровське на відповідну суму.
Статтею 2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» передбачено, що головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов’язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб’єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.
Відповідно до п.7 ст.10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» контрольно-ревізійному управлінню надано право пред’являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.
Згідно із пунктом 8 статті 10 контрольно-ревізійному управлінню надано право у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, одержані підконтрольними установами за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства.
Пунктом 10 статті 10 цього Закону встановлено, що органи КРУ вправі звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів .
Згідно ст. 15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об’єктів, що ревізуються.
Відповідно до п.50 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, за результатами проведеної ревізії у межах наданих прав органи служби вживають заходів для забезпечення: притягнення до адміністративної, дисциплінарної та матеріальної відповідальності винних у допущенні порушень працівників об'єктів контролю; звернення до суду в інтересах держави щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів, а також стягнення у дохід держави коштів, одержаних за незаконними договорами, без встановлених законом підстав або з порушенням вимог законодавства; застосування заходів впливу за порушення бюджетного законодавства.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо зобов’язання відповідача виконати п.1 вимоги Об’єднаного контрольно-ревізійного відділу в Верхньодніпровському районі і м.Вільногірську від 24 червня 2011 року №28/839 на суму 102 847, 00 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 11, 69, 71, 94, 122, 158 - 163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Зобов’язати Дніпровську селищну раду виконати п.1 вимоги Об’єднаного контрольно-ревізійного відділу в Верхньодніпровському районі і м.Вільногірську від 24 червня 2011 року №28/839 на суму 102 847, 00 грн., а саме: відшкодувати в повному обсязі збитки в сумі 102 847, 00 грн. (сто дві тисячі вісімсот сорок сім гривень), які виникли внаслідок відчуження майна всупереч законодавству, в тому числі шляхом проведення претензійно-позовної роботи.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст.254 КАС України та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, передбачені ст.186 КАС України.
Суддя < (підпис) >
< Список >
< Список >
< Список >К.С. Кучма
< Текст >
- Номер: 67вр-16/2а/0470/11054/11
- Опис: Заява про визнання виконавчого листа, що не підлягає виконанню
- Тип справи: У порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2а/0470/11054/11
- Суд: Дніпропетровський окружний адміністративний суд
- Суддя: Кучма Костянтин Сергійович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.02.2016
- Дата етапу: 17.04.2016