08.12.2011 < копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 грудня 2011 р. Справа № 2а/0470/9133/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіЛуніна О.С. < Текст >
при секретаріЧерпак А.Ю.
сторони у судове засідання не з`явились, про дату, час та місце судового засідання повідомлені належним чином
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу 2а/0470/9133/11 за позовом Прокурора м. Марганця Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України в м. Марганець Дніпропетровської області до фізичної особи –підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків, -
ВСТАНОВИВ:
У липні 2011 року позивач звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ФОП ОСОБА_3, в якому просив стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 685 грн. 81 коп.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що заборгованість відповідача виникла внаслідок несплати останнім самостійно узгоджених сум страхових внесків за 2010 рік.
Позивач в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, проте до суду надав клопотання, в якому просив справу розглянути без його участі та позовні вимоги задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином. До суду надав клопотання, в якому просив розгляд справи провести без його участі та зазначив, що заборгованість у сумі 685 грн. 81 коп. зобов’язується сплатити до кінця поточного року, що фактично свідчить про визнання адміністративного позову.
У відповідності до ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши доводи позовної заяви та дослідивши письмові докази, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ФОП ОСОБА_3 зареєстрована в УПФУ в м. Марганець Дніпропетровської області, як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Так, відповідачем до УПФУ в м. Марганець Дніпропетровської області було подано звіт від 23.03.2011 про нарахування та сплату суми страхових внесків на загальнообов`язкове пенсійне страхування за 2010 рік, відповідно до якого ним було самостійно нараховано страхові внески у сумі 1086,06 гривні за 2010 рік.
Відповідно до картки особового рахунку ФОП ОСОБА_3 наданої позивачем, відповідач е сплатив самостійно нараховані внески за липень –жовтень 2010 року, у зв’язку з чим у нього утворилась недоїмка в сумі 685,81 грн.
04.11.2011 року позивачем була направлена відповідачу вимога № Ф-55 про сплату боргу в сумі 685 грн. 81 коп., яка була отримана останнім, що підтверджується його особистим підписом на поштовому повідомлені. Дана вимога не була виконана відповідачем та у адміністративному чи судовому порядку ним не оскаржувалась.
З 01.01.2011 набрав чинності Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»№ 2464-УІ від 08.07.2010р.
Відповідно до п.7 Прикінцевих та перехідних положень вказаного закону передбачено, що стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011р. не настав, здійснюється фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
У даному випадку порядок сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування передбачено Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»№1058-IV від 09.07.2003 року(в редакції що діяла на 2010 рік) та Інструкцією «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 року та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 16.01.2004 року за № 64/8663(в редакції що діяла на 2010 рік), відповідно до яких на відповідача покладено обов'язки по нарахуванню, обчисленню і сплати в установлені строки та в повному обсязі внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до п. 5.3.2 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», на відповідача покладено обв`язок сплачувати страхові внески у повному обсязі до 1 квітня, наступного за звітним роком.
Статтею 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»передбачено, що суми страхових внесків своєчасно не сплачені страхувальникам в строки, визначені законом, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків (недоїмкою).
Відповідно до п. 8.2 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», Органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки в таких випадках:
а) якщо дані документальних перевірок результатів діяльності страхувальника свідчать про донарахування сум страхових внесків;
б) якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків;
в) якщо страхувальник має на кінець звітного періоду борги зі сплати фінансових санкцій (штрафів) та пені.
У випадку “а” вимога надсилається одночасно з актом документальної перевірки.
У випадку “б” вимога надсилається щомісяця протягом п’яти робочих днів, наступних за звітним базовим періодом. Вимога формується на підставі даних особових рахунків платників на всю суму боргуВимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Сума боргу у вимозі проставляється у гривнях з двома десятковими знаками. Вимога формується на суму боргу, який не менше 10 грн.
Згідно п.8.4 цієї ж Інструкції, протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов’язаний сплатити зазначені у вимозі суми.
Відповідно до статті 23 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, віршуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.
Згідно з ч. 1 ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а ч. 1 ст. 71 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що позивачем доведено наявність заборгованості у відповідача зі сплати страхових внесків у сумі 685,81 грн., у зв’язку з чим позов підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Прокурора м. Марганця Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України в м. Марганець Дніпропетровської області до фізичної особи – підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків – задовольнити.
Стягнути з фізичної особи – підприємця ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Управління пенсійного фонду України в м. Марганець Дніпропетровської області (р/р 256013011536 у Нікопольському відділені №7898 ВАТ Ощадний банк України) заборгованість зі сплати страхових внесків в сумі 685,81 грн.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України. Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя < (підпис) >
< Список >
< Список >
< Список >О.С. Луніна
< Текст >