РІШЕННЯ
Справа № 2-220 \07
ІМ"ЯМ УКРАЇНИ
14 серпня 2007р. Турківський районний суд Львівської області
в складі: головуючого - судді Спурза М. В.,
при секретарі -Яворській І.М.
розглянувши в м. Турка позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод в спілкуванні з дитиною та її вихованні, -
ВСТАНОВИВ:
З даним позовом звернувся ОСОБА_1. посилаючись на те, що протягом шести років він проживав з відповідачкою у зареєстрованому шлюбі. 05.10.2005р. шлюб між ними було розірвано.
їхня дитина- ОСОБА_3, 1999р. н., проживає з матір»ю -відповідачкою по справі.
Згідно cm. 157 СК України він має право на особисте спілкування з дитиною та виховання її за місцем проживання сина, однак його мати всіляко йому заважає, чим позбавляє його законних прав.
Бачитися з дитиною він взагалі не може, оскільки його мати зачиняє двері будинку та не впускає його до хати, а також: не пускає сина для того, щоб він міг з ним поспілкуватись.
30.06.2006р. по даному питанню він звернувся з письмовою заявою до начальника служби у справах неповнолітніх, яка викликала їх на бесіду і відповідачка написала письмово, що не має проти спілкування сина з ним, але цього не дотримується і продовжує всіляко йому перешкоджати в спілкуванні з дитиною та виховувати його, при цьому відмовляючись давати будь-які пояснення.
На підставі викладеного просить зобов»язати відповідачку усунути перешкоди у спілкуванні та вихованні його дитини.
В суді позивач позов підтримав, доповнивши позовні вимоги-просить дати дозвіл на побачення з дитиною під час всіх канікул, всіх вихідних та під час відсутності позивачки за місцем проживання, просить його задоволити та дав пояснення, аналогічні наведеному вище.
Відповідачка в суді позов не визнала, в задоволенні просить відмовити, та пояснила, що вона не заперечує проти спілкування батька з дитиною, у відповідача не було підстав звертатись до суду з даним позовом, а сина не відпустила на море з батьком через те, що він не представив їй купленої на ім»я дитини путівки.
Заслухавши сторони, свідка ОСОБА_4, дослідивши обставини справи та всі наявні документи суд прийшов до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення із таких підстав:
В судовому засіданні встановлено, що протягом шести років сторони проживали у зареєстрованому шлюбі. 05.10.2005р. шлюб між: ними було розірвано.
їхня дитина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає з матір»ю-відповідачкою по справі.
Відповідачка всіляко перешкоджає позивачу у спілкуванні з дитиною та її вихованні, чим позбавляє його законних прав.
30.06.2006р. по даному питанню позивач звернувся з письмовою заявою до начальника служби у справах неповнолітніх, яка викликала їх на бесіду і відповідачка написала письмово, що вона нічого не має проти спілкування сина з ним, але цього не дотримується і продовжує всіляко йому перешкоджати в спілкуванні з дитиною та виховувати його, при цьому відмовляючись давати будь-які пояснення. На прохання позивача відпустити дитину з ним на відпочинок у АР Крим, де проживають його брат та сестра, відповідачка відмовилась мотивуючи тим, що він не представив купленої для дитини путівки.
Наведене стверджується: -поясненнями в суді свідка ОСОБА_4 про те, що зі слів її дочки відомо, що дитина відповідачки тікає зі школи до батька;
свідоцтвом про розірвання шлюбу;
письмовим зверненням в службу в справах неповнолітніх;
поясненнями відповідачки на ім»я начальника служби в справах неповнолітніх;
довідкою про місце проживання відповідачки;
довідкою про стан здоровж дитини.
Не довіряти даним доказам у суду не має підстав.
Згідно cm. 141 СК України батьки мають рівні права та обов»язки щодо дитини.
Згідно cm. 153 СК України мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування.
Згідно cm. 159 СК України, в судовому порядку можуть бути вирішені спори щодо участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від дитини.
Керуючись ст. ст. 10, 88, 212 ЦПК України, ст. ст. 141, 153, 159 СК України, суд
ВИРІШИВ :
Позов задоволити частково.
Зобов»язати ОСОБА_2 усунути перешкоди в спілкуванні ОСОБА_1 зі своїм сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, встановивши такий графік побачень: кожної суботи з 10год. ранку по 20год. вечора; кожну неділю з 11год. ранку до 20год. вечора; під час літніх канікул - з 01.07.no 30.07. щорічно.
Врешті частині позову відмовити.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Львівської області протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка має бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
- Номер: 6/591/493/15
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-220/07
- Суд: Зарічний районний суд м. Сум
- Суддя: Спурз М.В.
- Результати справи: змінено
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 03.09.2015
- Дата етапу: 04.02.2016
- Номер: 22-ц/788/254/16
- Опис: Мамасідікова Алішер Д до ВАТ "Сумигаз" про відшкодування шкоди
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 2-220/07
- Суд: Апеляційний суд Сумської області
- Суддя: Спурз М.В.
- Результати справи: Змінено ухвалу
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.01.2016
- Дата етапу: 04.02.2016
- Номер: 2-во/759/130/22
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-220/07
- Суд: Святошинський районний суд міста Києва
- Суддя: Спурз М.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.08.2022
- Дата етапу: 12.08.2022