Судове рішення #2063229
Справа № 2-600/08

Справа № 2-600/08

                                                                       

     Р І Ш Е Н Н Я

    І М * Я М        У К Р А Ї Н И

 «11» квітня 2008 року Перевальський районний суд Луганської області

            у складі:          головуючого -судді:                Тимофіїва М.В.

                                   при секретарі:                         Шевчук О.М.

                                   з участю адвоката:                 ОСОБА_1

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в суді м. Перевальськ

цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання спадкоємцем за законом, про   встановлення факту прийняття спадщини, про визнання права власності на спадкове майно,-

 

В С Т А Н О В И В :

            ОСОБА_4 доводиться позивачці рідним чоловіком, що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу НОМЕР_1.

Житловий будинок з господарчими будівлями, розташований АДРЕСА_1, належить чоловіку позивачки, ОСОБА_4 на підставі договору про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку на праві особистої власності від 03 травня 1972 року. 

            ІНФОРМАЦІЯ_1 чоловік позивачки, ОСОБА_4 помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть виданим 15 вересня 1998 року Фащівською сільрадою Перевальського району Луганської області за актовим записом № 65.

            Спадкоємцем першої черги після смерті чоловіка, ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 є позивачка, ОСОБА_2, як дружина переживши чоловіка та ОСОБА_3, як рідний син, інших спадкоємців немає.

   Позивач, ОСОБА_2 поховала чоловіка, після його смерті продовжує мешкати в житловому будинку з господарчими будівлями, розташований АДРЕСА_1, а тому фактично прийняла спадщину, однак в зв*язку  з тим, що договір своєчасно не був посвідчений та зареєстрований, тому реєстратором Перевальського державного комунального підприємства бюро технічної інвентаризації було відмовлено у видачі витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно та була видана довідка №21 від 18.01.2008року, згідно до якої вартість житлового будинку з господарчими будівлями 100% готовності, розташованого АДРЕСА_1, дорівнює 66789 грн.

   Тому, позивачка по справі просить суд визнати за ОСОБА_4, право власності на житловий будинок з господарчими будівлями 100% готовності, розташований АДРЕСА_1.

Визнати її, ОСОБА_2, спадкоємицею першої черги за законом, після смерті чоловіка,ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.

            Встановити факт прийняття ОСОБА_2 спадщини у вигляді житлового будинку з господарчими будівлями, розташованого АДРЕСА_1, що відкрилась після смерті чоловіка,ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.

            Визнати за нею  ОСОБА_2 право власності на житловий будинок з господарчими будівлями, розташований АДРЕСА_1.

            Відповідач - ОСОБА_3 в судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю пояснивши, що не має наміру приймати спадщину після померлого батька..

            Суд вислухавши сторони, свідків, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_2 є такими, що відповідають вимогам чинного законодавства і підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Згідно договору про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку на праві особистої власності від 03 травня 1972року, ОСОБА_4, належить  житловий будинок з господарчими будівлями, розташований АДРЕСА_1./а.с.5-6/

Згідно свідоцтва про укладення шлюбу НОМЕР_1 виданого Фащівською сільрадою Перевальського району Луганської області вбачається, що ОСОБА_4 уклав шлюб з ОСОБА_2 дошлюбне прізвище «ОСОБА_5»  про що зроблено запис в реєстровій книзі №78  (а.с.13)

            Зі свідоцтва про смерть, виданого 15 вересня 1998 року Фащівською сільрадою Перевальського району Луганської області вбачається, що ОСОБА_4 помер  ІНФОРМАЦІЯ_1, про що зроблено запис в реєстровій книзі № 65 (а.с.12)

Як підтвердили у судовому засіданні свідки ОСОБА_6, та ОСОБА_7   що на підставі договору про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку на праві особистої власності ОСОБА_4, належить житловий будинок з господарчими будівлями, розташований АДРЕСА_1.  В вересні  1998 року ОСОБА_4 помер. Спадщину в цілому прийняла його дружина, позивачка по справі, ОСОБА_2, яка доглядала чоловіка до самої смерті, поховала  його, продовжує мешкати в будинку, розпоряджається набутим майном на свій власний розсуд.

Суд вважає, що оскільки чоловік позивачки ОСОБА_4 повністю володів, користувався і розпоряджався  майном, його дії не суперечать закону, то згідно зі  ст. 328 ЦК України за ним можливо визнати право власності на житловий будинок з господарчими будівлями, розташований АДРЕСА_1.

            Оскільки, згідно ст.1261 ЦК України ОСОБА_2 є спадкоємицею першої черги за законом після смерті чоловіка,ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.

            Також, оскільки ОСОБА_2 фактично вступила в права спадкоємця, після смерті  чоловіка,  це в судовому засіданні підтвердили свідки, то згідно зі ст.1268 ЦК України, ст. 256 ЦПК України, можливо встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_2 у вигляді житлового будинку з господарчими будівлями, розташованого АДРЕСА_1що відкрилась після смерті чоловіка,ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.

Суд вважає, що оскільки позивачка повністю володіє, користується і розпоряджається набутим майном, її дії не суперечать закону, то згідно зі  ст. 328 ЦК України за нею можливо визнати право власності на житловий будинок з господарчими будівлями, розташований АДРЕСА_1.

Керуючись ст.ст. 213, 214, 215 ЦПК України, суд,-

 

В И Р І Ш И В :

 

Визнати за ОСОБА_4, право власності на житловий будинок з господарчими будівлями 100% готовності, розташований АДРЕСА_1.

            Визнати  ОСОБА_2, спадкоємицею  першої черги за законом, після смерті чоловіка,ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.

            Встановити факт прийняття ОСОБА_2 спадщини у вигляді житлового будинку з господарчими будівлями, розташованого АДРЕСА_1, що відкрилась після смерті чоловіка,ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.

Визнати за ОСОБА_2 право власності на житловий будинок з господарчими будівлями, розташований АДРЕСА_1.

            Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через Перевальський районний суд Луганської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

 

 

 

Головуючий- суддя:/підпис/

 

                        З оригіналом згідно:            Суддя:

 

                                               Секретар:

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація