Справа №8/2-1638/2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 червня 2007 року Вишгородський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді - Скрипник О.Г.,
при секретарі - Карпенко О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вишгороді позовну заяву ОСОБА_1 до Богданівської сільської ради Вишгородського району Київської області про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно.
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з вказаним позовом, в якому просить встановити факт прийняття спадщини за заповітом та визнати за нею право власності на спадкове майно після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1ОСОБА_2
Свої вимоги позивачка обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1померла її мати, ОСОБА_2, після смерті якої відкрилася спадщина на спадкове майно, яке складається із житлового АДРЕСА_1.
20 травня 1991 року її мати, ОСОБА_2, склала на позивачку заповіт, яким заповідала їй все своє майно, з чого б воно не складалося. До скаду спадкового майна увійшов житловий АДРЕСА_1.
Позивачка фактично прийняла спадщину після смерті матері, так, як до дня смерті ОСОБА_2 і до сьогодні користується вказаним житловим будинком та земельною ділянкою, веде належний догляд за ними. Зважаючи на вказане, до нотаріальної контори в шестимісячний строк, встановлений для прийняття спадщини, із заявою про прийняття спадщини не зверталася, оскільки вважала, що фактично прийняла спадщину.
Позивачка просить визнати факт прийняття нею спадщини та у зв"язку з відсутністю правоустановлювального документу на житловий будинок, просить визнати за нею право власності на житловий АДРЕСА_1в порядку спадкування після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_2
В судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги.
Відповідач в судове засідання не з"явився, направленим листом просив розглядати справу у відсутність свого представника.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню за таких підстав.
Встановлено, що позивачка є спадкоємицею за заповітом до майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_2
Спадкоємців, які б мали право на обов'язкову частку у спадщині, немає.
Позивачка із заявою про прийняття спадщини у встановлений законом шестимісячний строк до нотаріальної контори не зверталася, оскільки вважала, що фактично вступила в управління та
володіння спадковим майном так, як доглядала за житловим будинком, користувалася земельною ділянкою.
За свого життя ОСОБА_2 свідоцтво про право власності на вказаний вище житловий будинок не отримала.
За відсутності правоустановлювального документу на житловий АДРЕСА_1, позивачка не змогла оформити свої спадкові права на зазначений будинок. Вказана обставина стверджується листом з Вишгородської державної нотаріальної контори від 17.04.2007р. за вих № 2/26 та рішенням реєстратора від 05.03.2007року.
Судом встановлено, що зазначений житловий будинок належав ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1
Вказані обставини стверджуються будинковою книгою та технічним паспортом на будинок.
Таким чином, суд вважає доведеним право власності ОСОБА_2на житловий АДРЕСА_1
Зважаючи на те, що позивачка користувалася та доглядала за спадковим майном, не оформила своїх спадкових прав на нерухоме майно, а саме: житловий АДРЕСА_1за відсутності правоустановлювальних документів на нього, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог ОСОБА_1.
Керуючись ст. ст. 548, 549 ЦК України ( в редакції 1963р.), ст. ст. 1223, 1224 ЦК України, ст. 14, 15, 208, 209, 213-215, ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов - задовольнити.
Визнати факт прийняття спадщини ОСОБА_1після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1ОСОБА_2
Визнати за ОСОБА_1право власності на житловий АДРЕСА_1, а саме: „А, "-житловий будинок; „Б"-сарай; „В"-убиральня; „Г"-сарай; , Д"-літня кухня; „Е" - сарай; 1-колодязь; 1-2 -огорожа в порядку спадкування за заповітом після померлої ОСОБА_2
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.