Судове рішення #2062011
Справа №8/2-1260/2007

Справа №8/2-1260/2007

 

РІШЕННЯ

 Іменем України

 

16 травня 2007 року Вишгородський районний суд Київської області в складі:

головуючого судді -                                Скрипник О.Г.,

при секретарі                         -                  КосолаповійА.В..

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.  Вишгороді позовну заяву ОСОБА_1до Ясногородської сільської ради Вишгородського району Київської області,  третя особа: ОСОБА_2про визнання права власності на спадкове майно,  -

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивачка звернулася в суд з вказаною позовною заявою,  посилаючись на те,  що ІНФОРМАЦІЯ_1помер її чоловік,  ОСОБА_3,  після смерті якого в с.  Ясногородка Вишгородського району Київської області залишилося спадкове майно,  а саме: АДРЕСА_1

За відсутності правоустановлювальних документів на вказаний вище житловий будинок з надвірними будівлями,  позивачка не змогла оформить свої спадкові права на зазначене нерухоме майно після смерті свого чоловіка,  ОСОБА_3. Враховуючи,  що позивачка до дня смерті проживала разом із спадкодавцем в одному житловому будинку,  належним чином доглядала за будинком,  обробляла земельну ділянку,  тобто фактично вступила в управління і володіння спадковим майном,  на підставі  ст.  529,  548,  549 ЦК України ( в редакції 1963р),  просить визнати за нею Право власності на житловий АДРЕСА_1в порядку спадкування за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1ОСОБА_3.

У судовому засіданні позивачка позов підтримала.

Відповідач про час і місце судового засідання належним чином повідомлявся,  про що свідчить розписка про одержання судової повістки,  направив до суду лист,  в якому за значив,  що проти позову не заперечує,  просив слухати справу у відсутності свого представника.

Третя особа в судове засіданя не з"явилася,  до суду надійшов лист з відміткою про те,  що третя особа за даною адресою не проживає.

Відповідно до  ст.  77 ЦПК України,  у разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місця перебування,  судова повістка надсилається на останню відому судові адресу і вважається доставленою,  навіть якщо особа за цією адресою більше не проживає.

Вислухавши пояснення позивача,  представника позивача,  дослідивши письмові докази та інші матеріали справи,  суд приходить до висновку,  що позов підлягає частковому задоволенню .

Матеріалами справи встановлено,  що позивачка,  ОСОБА_1є дружиною померлого ІНФОРМАЦІЯ_1ОСОБА_3. Вказана обставина стверджується свідоцтвом про одруження ОСОБА_3і ОСОБА_1,  виданим Ясногородською сільською радою 02.04.1983р. серії 11-БК НОМЕР_1.

Позивачка є спадкоємицею першої черги до майна померлого ОСОБА_3

В судовому засідані представник позивача пояснив,  що крім позивачки спадкоємцем першої черги за законом є син померлого,  ОСОБА_2.. Вказана обставина знайшла своє

 

підтвердження  матеріалами спадкової справи  №582,   заведеною     Вишгородською державною нотаріальною конторою 13.11.1989р.до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_2. ОСОБА_3,

Відповідно до  ст.  549 ЦК України ( в редакції 1963р.),  спадкоємець визнається таким,  що прийняв спадщину: якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном або подав до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини

Позивачка фактично вступила в управління і володіння спадковим майном,  оскільки до дня смерті свого чоловіка вона проживала в житловому АДРЕСА_1Вказана обставина стверджується довідкою Ясногородської сільської ради від 04.03.2007р. № 112.

Судом також встановлено,  що позивачка не оформила своїх спадкових прав на зазначений вище житловий будинок за відсутності правоустановлювального документа на нього,  що стверджується листом Вишгородської державної нотаріальної контори від 19.03.2007р. за № 924 та рішенням реєстратора від 12.03.2007р.

Та обставина,  що житловий АДРЕСА_1належав до дня смерті ОСОБА_3стверджується тхнічним паспортом на житловий будинок та будинковою книгою,  пред"явленою суду для огляду.

Враховуючи викладене вище,  суд вважає доведеним право власності ОСОБА_3на житловий АДРЕСА_1

Відповідно до  ст. 548 ЦК України ( в редакції 1963р.),  для придбання спадщини необхідно,  щоб спадкоємець прийняв її.

Судом також встановлено,  що зазначений вище житловий будинок не є спільною сумісною власністю подружжя,  оскільки побудований в 1947р.,  тоді як шлюб між позивачкою та ОСОБА_3зареєстрований в 1983р. Вказана обставина стверджується будинковою книгою та свідоцтвом про одруження.

Зважаючи на вказані вище обставини,  суд приходить до висновку,  що позов підлягає частковому задоволенню та за позивачкою слід визнати право власності на Уг частину житлового будинку.

Керуючись  ст.  548,  529,  549 ЦК України ( в редакції 1963р.),   ст.  15,  208, 209,  213-215,  ЦПК України,  суд,

 

ВИРІШИВ:

 

Позов - задовольнити частково. Визнати за ОСОБА_1право власності на Уг частину житлового АДРЕСА_1в порядку спадкування за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1ОСОБА_3.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку,  встановленому ч.4  ст. 295 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуто судом,  що його ухвалив,  за письмовою заявою відповідача,  поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація