Судове рішення #2059395
Справа № 2-848\ 2007 p

Справа № 2-848\ 2007 p.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

18 липня 2007 року Татарбунарський районний суд Одеської області в складі:

головуючого - судді                                                                      Семенюк Л.А.

при  секретарі                                                                            Унгурян Т.В.

за участю прокурора адвоката (ів)

розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в залі суду в м.  Татарбунари Одеської області цивільну справу по позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Тузлівської сільської Ради Татарбунарського району Одеської області про визнання права власності на земельну частку (пай),

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивачі звернулись до суду з позовною заявою до Тузлівської сільської Ради Татарбунарського району Одеської області, у якій просять визнати за ними право власності на земельну частку (пай), яка залишилась після смерті їх батька, посилаючись на слідуючі обставини.

ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Тузли Татарбунарського району Одеської області помер батько позивачів ОСОБА_3. Після його смерті залишилась земельна частка (пай) площею 6.89 умовних кадастрових гектар на території Тузлівської сільської Ради Татарбунарського району Одеської області, яку вони мають право успадкувати в порядку першої черги, інших спадкоємців не має.

Після відкриття спадку, позивачі в установлений законом строк звернулись в Татарбунарську державну нотаріальну контору з проханням видати їм свідоцтво про право власності на земельну частку (пай) по закону, але їм.  було відмовлено із-за відсутності документів, що підтверджують факт родинних відносин з померлим ОСОБА_4, оскільки прізвище померлого батька записано ІНФОРМАЦІЯ_2, а прізвища позивачів значаться ІНФОРМАЦІЯ_3.

Тому вони просять визнати за ними право власності на вищезазначену земельну частку (пай) у судовому порядку, посилаючись на докази родинних зв'язків з померлим.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_2 та представник позивача ОСОБА_1 підтримали позовні вимоги.

Представник Тузлівської сільської Ради Татарбунарського району проти позовних вимог не заперечував, пояснивши, що позивачі дійсно є дітьми померлого ОСОБА_3, інших спадкоєм-

 

2

ців не має. У зв'язку з допущеною помилкою в написанні прізвища їх батька та їхніх прізвищ, вони змушені звертатись до суду з вказаним позовом.

Заслухавши пояснення та доводи сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Із копій свідоцтв про народження (а.с. 4,5) видно, що батьками ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5 народження та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4 народження є ОСОБА_3  та ОСОБА_5.

Із копії свідоцтва про смерть НОМЕР_1 (а.с. 6) вбачається, що ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

Із копії сертифікату на право на земельну частку (пай) № 0549218 (а.с. 9) вбачається, що ОСОБА_3 на лежить право на земельну частку (пай) розміром 6,89 умовних кадастрових гектар на території Тузлівської сільської Ради Татар бунарського району Одеської області.

Згідно довідки за №70 від 01.03.200.7 року, виданого Татарбунарським районним відділом земельних ресурсів, вартість земельної частки (паю) по Тузлівській сільській Раді складає 77295,30 грн. (а.с. 10).

З копій паспортів позивачів (а.с. 7,8) видно, що їх прізвище значиться ІНФОРМАЦІЯ_3.

Довідкою Татарбунарської державної нотаріальної контори від 08.06.2007 року /а.с. 14/ підтверджується, що позивачі не можуть прийняти спадок по причині помилки при написанні прізвища спадкодавця та спадкоємців.

Згідно  ст.1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом, що передбачено  ст.1217 ЦК України,

Відповідно до  ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину чи не прийняти її.

Згідно  ст.1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив та батьки.

Таким чином, судом встановлено, що позивачі, як діти, є спадкоємцями першої черги по закону померлого ОСОБА_3, інших спадкоємців немає, оскільки спадкова справа на померлого ОСОБА_3 по нотаріальній конторі не заводилась (а.с. 13).

Враховуючи, що в установленому законом порядку через Держав ну нотаріальну контору отримати спадок вони не мають можливості із-за помилків при написанні їх прізвищ, які одною буквою різняться з прізвищем померлого, тому за ними в судовому порядку має бути визнане право на земельну частку (пай), яка розташована на території Тузлівської сільської Ради Татарбунарського району, що залишилась після смерті їх батька ОСОБА_3 відповідно до сертифіката на право на земельну частку (пай).

На підставі викладеного, керуючись 58-60, 213, 215 ЦПК України,  ст. ст.1216,1217,1261, 1268 ЦК України, суд,

 

3

 

ВИРІШИВ:

 

Позовні вимоги ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про визнання права власності на земельну частку (пай)  - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності в рівних долях на земельну частку (пай) площею 6.89 умовних кадастрових гектар, розташованої на території Тузлівської сільської Ради Татарбунарського району Одеської області згідно сертифіката на право на земельну частку (пай) № 0549218, що залишився після смерті ОСОБА_3.

Рішення суду може бути оскаржене до Одеського апеляційного суду шляхом подачі у 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація