Судове рішення #2058432
Справа №2-249/2007

Справа №2-249/2007

Рішення

Іменем України

 

смт.  Ратне                                                                                                06 липня 2007 року

Ратнівський районний суд Волинської області в складі

головуючого судді                    Ляха В.І.

за участю секретаря                 Омелько Н.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.  Ратне   справу за позовом ОСОБА_1,   ОСОБА_2 до  Ратнівської селищної ради

Ратнівського району Волинської області про виділення часток в житлі,  -

 

ВСТАНОВИВ:

 

ОСОБА_1,  ОСОБА_2 звернулись в суд з позовом до Ратнівської селищної ради Ратнівського району Волинської області,  в якому просить виділити їхні частки в квартирі АДРЕСА_1,  яка належала їхнім батькам ОСОБА_3,  ОСОБА_4 на праві спільної сумісної власності.

Позовні вимоги обґрунтовувались тим,  що їхні батьки ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_1,  ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2,  а тому вони успадкувавши житло по закону після смерті спадкодавців вирішили визначити належні ним частки в житлі.

В судовому засіданні представник позивачів ОСОБА_5 заявлений позов підтримала,  просить нього задовольнити,  пояснила,  що батьки позивачів в 1993 році приватизували квартиру АДРЕСА_1,  яка ним належала на праві спільної сумісної власності. Коли вони повмирали позивачі успадкували належне батькам житло.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився. В скерованій до суду письмовій заяві відповідач - Ратнівська селищна рада Ратнівського району Волинської області заявлений позов визнала,  просить справу розглянути по суті у відсутності їхнього представника.

Вислухавши пояснення представника позивачів,  дослідивши зібрані по справі письмові докази,  суд приходить до наступного.

З копії свідоцтва про право власності на житло,  від 18.05.1993 року,  слідує,  що співвласниками квартири АДРЕСА_1 є ОСОБА_4,  ОСОБА_3.

ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_1,  ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2. Ними при житті заповіт не складався.

Позивачі після смерті батьків успадкували житло,  в якому вони проживають.

Відповідно ч. 1  ст.  368 ЦК України,  спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності,  є спільною сумісною власністю.

В силу вимог ч. 1  ст.  370 ЦК України,  співвласники мають право на виділ у натурі частки із майна,  що є у спільній сумісній власності.

У разі виділу частки із майна,  що є у спільній сумісній власності,  вважається,  що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними,  якщо інше не встановлено домовленістю між ними,  законом або рішенням суду ч. 2  ст.  370 ЦК України.

 

Таким чином,  частка кожного із співвласників житла - квартири АДРЕСА_1,  виходячи із рівності часток,  буде становити по 1/2,  оскільки інше між позивачами не було встановлено.

Згідно ч. 1  ст.  1226 ЦК України,  частка у праві спільної сумісної власності спадкується на загальних підставах.

У першу чергу право на спадкування,  за законом мають діти спадкодавця,  той із подружжя,  який його пережив,  та батьки - ч. 1  ст.  1261 ЦК України.

Право на спадкування належної спадкодавцям частки,  що є у спільній сумісній власності,  мають його діти позивачі,  які фактично успадкувала за законом належну спадкодавцеві ОСОБА_3 частку в квартирі.

В зв'язку із чим,  частка кожного із позивачів,  буде становити по 1/2.

Керуючись  ст.   ст.  10, 11, 60, 212 ЦПК України,  на підставі ч. 1  ст.  368 ч. 1, 2  ст.  370,  ч. 1  ст.  1226  ч. 1  ст.  1261 ЦК України,  суд -

 

ВИРІШИВ:

 

Позов задовольнити.

Визнати ОСОБА_1 власником 1/2 частки в квартирі АДРЕСА_1.

Визнати ОСОБА_2 власником Уг частки в квартирі АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через Ратнівський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги,  з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4  ст.  295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація