Справа № 2-523/2008 р.
Р І Ш Е Н НЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 квітня 2008 року Немирівський районний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Рибчинського В.П.
при секретарі Горбенко Л.П.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Немирові
цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Брацлавської селищної ради Немирівського району про визначення додаткового строку для прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно ,-
В С Т А Н О В И В:
04.03.2008 року ОСОБА_1 з цією позовною заявою звернулася до суду. В якій просить суд визначити її додатковий строк для прийняття спадщини, яка відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_1 після смерті її бабусі ОСОБА_2 і знаходиться в смт. Брацлав, Немирівського району, Вінницької області та визнати за нею право власності в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 на належні її грошові заощадження з відповідними відсотками та компенсаційними нарахуваннями, які зберігаються у Брацлавському відділенні № 2929/034 Немирівського відділення Ощадбанку України на рахунках НОМЕР_1 та НОМЕР_2.
Посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її бабуся ОСОБА_2, яка проживала і була зареєстрована в смт. Брацлав, Немирівського району, Вінницької області. Після її смерті відкрилась спадщина до складу, якої входить грошовий вклад з відповідними відсотками та компенсаційними нарахуваннями, який знаходиться у Брацлавському відділенні № 2929/034 Немирівського відділення Ощадбанку України на рахунках НОМЕР_1 та НОМЕР_2.
Як виявилось нещодавно , зазначений грошовий вклад бабуся заповіла її про, що склала 23 січян 2006 року заповіт, який посвідчений секретарем Брацлавської селищної ради, зареєстрований в реєстрі за № 7.
В даний час вона звернулася в Немирівську державну нотаріальну контору, маючи намір оформити правовстановлюючі документи на спадкове майно, але отримала відмову. Її повідомили, що із набранням чинності нового Цивільного Кодексу України з 01 січня 2004 року для спадкоємців, які на час відкриття спадщини не проживали разом з спадкодавцем, залишилась лише одна дія, яка свідчить про прийняття спадщини - подання в нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини.
Оскільки шестимісячний строк для подання заяви в нотаріальну контору про прийняття спадщини закінчився 02 січня 2008 року, то вона вимушена звертатись до суду з метою визначення додаткового строку для подання вищеназваної заяви.
Цивільне законодавство передбачає можливість продовження даного строку, якщо він був пропущений з поважної причини.
Вважає, що вона пропустила строк для прийняття спадщини з поважної причини, оскільки перед новим 2008 роком вона зламала ногу і не мала фізичної можливості займатись вирішенням питання прийняття спадщини.
Крім того вона не обізнана із змінами в цивільному законодавстві.
Вона має намір одночасно із визначенням додаткового строку визнати право власності на спадкове майно.
Позивачка в попередньому судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити, з мотивів викладених в позовній заяві.
Суд, заслухавши пояснення позивачки, оголосивши заяву, яка направлена на адресу суду представником відповідача, в якій він просить справу розглянути без його участі, позовні вимоги визнає, не заперечує стосовно їх задоволення, вважає, що справу можливо розглянути у попередньому судовому засіданні , оскільки позивачка позов підтримує, представник відповідача позов визнає, тому є законні підстави для ухвалення рішення про задоволення позову, оскільки визнання представником відповідача позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб і таким чином позовні вимоги є обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню зі слідуючих підстав.
Статтею 328 ЦК України передбачено, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Статтею 392 ЦК України передбачено, що власник майна може пред'явити позов про визнання права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Відповідно ч. 1 ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
Приймаючи до уваги , що відповідно до заповіту, посвідченого 23.01.2006 року секретарем Брацлавської селищної ради Немирівського району Вінницької області і зареєстрованого в реєстрі за № 7 ОСОБА_2 на випадок своєї смерті зробила таке заповідальне розпорядження: грошові заощадження, що знаходяться у Брацлавському відділенні № 2929/034 Немирівського відділення Ощадбанку України на рахунках НОМЕР_1 та НОМЕР_2 заповідає ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла, після її смерті відкрилась спадщина, але позивачка ОСОБА_1 пропустила строк для прийняття вказаної спадщини, оскільки відповідно до довідки № 156, виданої 07.04.2008 року поліклінічним відділенням Брацлавської районної лікарні Немирівської ЦРЛ вона знаходилась на амбулаторному лікуванні в хірургічному кабінеті Брацлавської районної лікарні з 12 грудня 2007 року до 22 лютого 2008 року з діагнозом пошкодження верхньої бокової зв»язки правого колінного суставу , тому не мала фізичної можливості займатись вирішенням питання прийняття спадщини, таким чином суд вважає, що позивачка пропустила строк для подання заяви про прийняття спадщини з поважної причини та приходить до висновку, що її слід визначити додатковий строк для прийняття спадщини та визнати за нею право власності на грошові заощадження.
Керуючись ст.ст. 328, 392,1223, 1268, 1272 ч. 3 ЦК України та ст. ст.10, 60, 174 ч. 4, 212-215 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк до 18 червня 2008 року для прийняття спадщини, яка відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_1 після смерті її бабусі ОСОБА_2 і знаходиться в смт. Брацлав, Немирівського району, Вінницької області.
Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за заповітом на грошові заощадження з відповідними відсотками та компенсаційними нарахуваннями, які належали ОСОБА_2, померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 та зберігаються у Брацлавському відділенні № 2929/034 Немирівського відділення Ощадбанку України на рахунках НОМЕР_1 та НОМЕР_2.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: (підпис)
Рішення набрало законної сили 21 квітня 2008 року.
Згідно оригіналу
Голова Немирівського
районного суду В.П. Рибчинський