Судове рішення #2056583

                                                                                                          Справа № 2 - 593 /2008 р.

 

Р І Ш Е Н НЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

 

            18 квітня 2008 року                                                  Немирівський районний суд           Вінницької             області в складі:

            головуючого                                                             судді Рибчинського В.П.

            при секретарі                                                            Горбенко Л.П.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Немирові

цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до Ковалівської сільської ради Немирівського району про визначення додатковго строку для прийняття спадщини та визнання права власності на майно ,-

 

В С Т А Н О В И В:

 

            18.03.2008 року ОСОБА_1 з цією позовною заявою звернулася до суду. В якій просить суд продовжити її строк для прийняття спадщини, що залишилась після смерті її матері ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 та батька ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2,  визнати за нею право власності в порядку спадкування за законом на  майнову частку(пай) в розмірі 2397, 44 грн. або 0,8 % із майна від загального пайового фонду КСП «Поточанське» с. Потоки, реорганізованого в СТОВ «Агрохімцентр» с. Потоки, Немирівського району, Вінницької області ( свідоцтво  про право власності на майновий пай члена КСП (майновий сертифікат) серія ВІ ХІV № 006493 від 21 січня 2002 року), на земельну ділянку в розмірі 1,87 га , розташовану на території Ковалівської  сільської ради призначену для ведення  товарного сільськогосподарського виробництва ( державний акт на право приватної власності на землю серія ВН № 210105 та на земельну ділянку площею 0,6518 га. розташовану на території АДРЕСА_1 призначену для обслуговування житлового будинку та ведення особистого підсобного господарства ( державний акт на право приватної власності на землю серія ІV - ВН  № 062121 , на грошові заощадження на рахунку НОМЕР_1 в філії № 2929/05 Немирівського відділення Державного ощадного банку України, які належали її матері ОСОБА_2, померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 та визнати за нею право власності в порядку спадкування за законом на  майнову частку (пай) в розмірі 2096, 12 грн. або 0,67 % із майна від загального пайового фонду КСП «Поточанське» с. Потоки, реорганізованого в СТОВ «Агрохімцентр» с. Потоки, Немирівського району, Вінницької області ( свідоцтво  про право власності на майновий пай члена КСП (майновий сертифікат) серія ВІ ХІV № 228 від 25 лютого 2008 року) на який мав право її батько ОСОБА_3, померлий ІНФОРМАЦІЯ_2, а також визнати за нею право власності в порядку спадкування за законом на 1/3 частину житлового будинку загальною площею 58,6 кв.м., житловою 27,0 кв.м. та відповідну частину господарчих будівель і споруд, а саме : веранду «а», сарай «Б»,  сарай «В», сарай «Г», погріб «Г/під», літню кухню «Д», огорожу  № 1-2, які  розташовані АДРЕСА_1 та належали її матері ОСОБА_2, померлій ІНФОРМАЦІЯ_1.

Посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_3 помер її батько  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2, які постійно проживали і були прописані (зареєстровані) в с. Потоки, Немирівського району, Вінницької області. Після їх смерті залишилось спадкове майно, яке складається із права на майнові паї, земельних ділянок, 1/3 частини житлового будинку з господарчими будівлями та спорудами, який розташований АДРЕСА_1 та грошових заощаджень.

            Спадкоємницею за законом на майно спадкодавців  є вона. Інших спадкоємців передбачених законом чи заповітом немає.

            Після смерті батьків вона не подавала до державної нотаріальної контори заяву про прийняття  спадщини так як прийняла спадщину фактично, вступила в управління спадковим майном, її не було відомо, що з 1 січня 2004 року набрав чинності новий ЦК України, згідно з і ст. 1270 ЦК якого її на протязі шести місяців з моменту відкриття спадщини необхідно було подати заяву про прийняття спадщини.    

            Коли вона звернулась до нотаріуса з приводу видачі її свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті матері її було відмовлено та роз»яснено, що вона пропустила строк для прийняття спадщини.

            В зв»язку з вищевикладеним вона змушена звертатись до суду для вирішення даного питання.

            Позивачка ОСОБА_1 в попередньому судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити, з мотивів викладених в позовній заяві.

             Суд, заслухавши пояснення позивачки,  оголосивши заяву, яка направлена на адресу суду представником відповідача, в якій він просить справу розглянути без його участі, позовні вимоги визнає, не заперечує стосовно їх задоволення, вважає, що справу можливо розглянути у попередньому судовому засіданні , оскільки позивачка позов підтримує, представник відповідача позов визнає, тому є законні підстави для ухвалення рішення про задоволення позову, оскільки  визнання представником відповідача позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб і таким чином позовні вимоги є обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню зі слідуючих підстав.

            Ст. 328 ЦК України передбачено, що право власності набувається на підставах, що незаборонені законом, зокрема із правочинів.

            Ст. 392 ЦК України передбачено, що власник майна може пред'явити позов про визнання права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

            Відповідно до ч. 1 ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування  за законом  мають діти спадкодавця.

            Відповідно до ч. 5 ст. 1268 ЦК України  незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

            Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

            Приймаючи до уваги те, що в  судовому засіданні  встановлено, що позивачка після смерті її батьків є єдиною спадкоємницею за законом, спадщину після смерті батьків вона прийняла фактично вступивши в управління спадковим майном, оскільки була необізнана зі змінами у цивільному законодавстві, а тому суд вважає, що позивачка пропустила строк  для подання заяви про прийняття спадщини з поважної причини та приходить до висновку, що її слід визначити додатковий  строк для прийняття спадщини та визнати за нею право власності на спадкове майно.

            Керуючись ст.ст. 328, 392, 1261 ч. 1,1268 ч. 5, 1272 ч. 3 ЦК України та  ст. ст.10, 60, 174 ч. 4, 212-215, 226 ЦПК України, суд,-

                                                           

В И Р І Ш И В :

         Позов задовольнити.

            Визначити ОСОБА_1 додатковий  строк до 25 червня 2008 року  для прийняття спадщини, що залишилась після смерті її матері ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 та батька ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2.

            Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування законом на  майновий пай в розмірі 2397, 44 грн. або 0,8 % із майна від загального пайового фонду КСП «Поточанське» с. Потоки, реорганізованого в СТОВ «Агрохімцентр» с. Потоки, Немирівського району, Вінницької області , який належав її матері ОСОБА_2, померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 на підставі свідоцтва  про право власності на майновий пай члена КСП (майновий сертифікат) серія ВІ ХІV № 006493, виданого  21.01.2002 року Ковалівською сільською радою.

            Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом на земельну ділянку площею 1,87 га , розташовану на території Ковалівської  сільської ради призначену для ведення  товарного сільськогосподарського виробництва, яка належала її матері ОСОБА_2, померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 на підставі державного акту на право приватної власності на землю серія ВН № 210105, виданого 24.03.2000 року Ковалівською сільською радою.

            Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом на земельну ділянку площею 0,6518 га. розташовану на території АДРЕСА_1 призначену для обслуговування житлового будинку та ведення особистого підсобного господарства, яка належала її матері ОСОБА_2, померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 на підставі державного акту на право приватної власності на землю серія ІV - ВН  № 062121, виданого 28.04.2000 року Ковалівською сільською радою.

            Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом на 1/3 частину житлового будинку «А» загальною площею 58,6 кв.м., житловою 27,0 кв.м. та відповідну частину господарчих будівель і споруд, а саме : веранду «а», сарай «Б»,  сарай «В», сарай «Г», погріб «Г/під», літню кухню «Д», огорожу  № 1-2, які  розташовані АДРЕСА_1 та належали її матері ОСОБА_2, померлій ІНФОРМАЦІЯ_1.

            Визнати за ОСОБА_1  право власності в порядку спадкування за законом на грошові заощадження з відповідними відсотками та компенсаційними нарахуваннями, які належали її матері ОСОБА_2, померлій ІНФОРМАЦІЯ_1  та зберігаються у філіалі № 2929/05 Немирівського відділення Ощадбанку України в с. Рубань на рахунку НОМЕР_1.

            Визнати за ОСОБА_1  право власності в порядку спадкування за законом на майновий пай в розмірі 2096,12 грн. або 0,67 % із майна від загального пайового фонду КСП «Поточанське» с. Потоки, реорганізованого в СТОВ «Агрохімцентр» с. Потоки, Немирівського району, Вінницької області , який належав її батькові ОСОБА_3, померлому ІНФОРМАЦІЯ_2  на підставі свідоцтва  про право власності на майновий пай члена КСП (майновий сертифікат) серія ВІ ХІV № 228.

            Заяву про апеляційне оскарження рішення суду  може бути подано протягом  10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення суду подається  протягом 20 днів після  заяви про апеляційне оскарження.

Суддя:  (підпис)

Рішення набрало законної сили 05 травня 2008 року.

Згідно оригіналу

            Голова Немирівського

            районного суду                                                                  В.П. Рибчинський                                                                                

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація