АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22-а-3151/11Головуючий по 1 інстанції
Категорія 10.3.1. Чечот Т.І.
Доповідач в апеляційній інстанції
Ювшин В. І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 листопада 2011 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:
головуючогоЮвшина В.І.
суддівГончар Н.І., Пономаренко В.В.
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Черкаси апеляційну скаргу ОСОБА_5 на ухвалу Соснівського районного суду м. Черкаси від 01 квітня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_5 до управління Пенсійного фонду України в Соснівському районі м. Черкаси про нарахування та виплату недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги "Дітям війни",
в с т а н о в и л а :
Позивачка пред'явила позов до управління Пенсійного фонду України в Соснівському районі м. Черкаси про відновлення пропущеного строку на звернення до суду та визнання протиправною бездіяльність управління Пенсійного фонду України в Соснівському районі м. Черкаси та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни.
Ухвалою Соснівського районного суду м. Черкаси від 01 квітня 2009 року провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_5 до управління Пенсійного фонду України в Соснівському районі м. Черкаси про нарахування та виплату недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги "Дітям війни зупинено до надання Конституційним Судом України офіційного тлумачення статей 6 та 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18 листопада 2004 року.
В апеляційній скарзі ОСОБА_5 просить ухвалу Соснівського районного суду від 01 квітня 2009 року скасувати, вважаючи що вона постановлена з порушенням норм процесуального права та ухвалити постанову по суті заявлених нею позовних вимог.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України апеляційний розгляд справи відбувається в порядку письмового провадження.
Перевіривши законність і обґрунтованість ухвали суду першої інстанції в межах доводів в апеляційної скарги, судова колегія проходить до висновку про часткове задоволення апеляційної скарги ОСОБА_5 по наступних підставах.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 156 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Судом першої інстанції зупинено провадження до надання Конституційним Судом України офіційного тлумачення статей 6 та 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18 листопада 2004 року. При цьому суд послався на повідомлення в газеті «Урядовий кур’єр» про те, що до Конституційного Суду надійшло подання Пенсійного фонду України щодо офіційного тлумачення статей 6 та 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18 листопада 2004 року та що подання передано на вивчення в секретаріат суду.
Із даного повідомлення встановлено, що провадження по справі Конституційним Судом України за даним поданням не відкрито і справа на розгляді у Конституційному Суді України таким чином не перебуває.
При таких обставинах суд першої інстанції зупинив провадження по справі з порушенням вимог ст. 156 КАС України і тому дана ухвала підлягає до скасування з направленням справи до суду першої інстанції для розгляді її по суті.
Доводи апеляційної скарги про ухвалення постанови по суті позовних вимог не підлягають до задоволення, так як суд першої інстанції не ухвалював постанову по суті заявлених вимог.
Керуючись ст.ст.156, 197, 195, 199, 206 КАС України, судова колегія,-
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_5 на ухвалу Соснівського районного суду м. Черкаси від 01 квітня 2009 року задоволити частково.
Ухвалу Соснівського районного суду м. Черкаси від 01 квітня 2009 року скасувати, а адміністративну справу повернути до суду першої інстанції для розгляду по суті.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає чинності через п’ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий :
Судді :