ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
_________________________________________________________________________________________________
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
17 січня 2012 р. Справа № 2а/0270/5096/11
Вінницький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Альчука Максима Петровича
при секретарі судового засідання: Ткачук Вікторії Олексіївні
за участю представників сторін:
Позивача : ОСОБА_1 - представник за довіреністю
Відповідача: ОСОБА_2 - представник за довіреністю
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи:
за позовом: фермерського господарства "ОСОБА_2 плюс"
до: Бершадської міжрайонної державної податкової інспекції
про: визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом фермерського господарства "ОСОБА_2 плюс" до Бершадської міжрайонної державної податкової інспекції про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії.
В ході судового розгляду представником відповідача заявлене клопотання про залишення позову без розгляду в зв’язку з тим, що провадження у справі відкрито за позовною заявою, поданою з пропущенням установленого законом строку звернення до адміністративного суду.
Представник позивача заперечував проти задоволення клопотання.
Розглянувши заявлене клопотання, заслухавши думку осіб, які беруть участь у справ, суд дійшов до наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексу або іншими законами.
Частиною 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що позивач просить визнати протиправними дії податкового керуючого щодо внесення до акту опису майна, на яке поширюється право податкової застави, від 27.10.2010 року.
В свою чергу, адміністративний позов, який датований 07.11.2011 року, надійшов на адресу суду 11.11.2011 року, що підтверджується відповідним штампом за вх. № 28520, який міститься на першій сторінці позовної заяви. Тобто позивач звернувся до суду більше ніж через шість місяців з моменту виникнення права на звернення до суду із даним позовом, а відтак, з порушенням визначеного нормами ст. 99 КАС України строку звернення до адміністративного суду. При цьому клопотання про поновлення строку для звернення до суду позивач не подав.
Згідно із ч. 3 ст. 162 КАС України, якщо в ході судового розгляду справи суд встановить, що провадження у справі відкрито за позовною заявою, поданою з пропущенням установленого законом строку звернення до адміністративного суду, або викладений в ухвалі про відкриття провадження у справі висновок суду про визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними був передчасним, і суд не знайде інших підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, позовна заява залишається без розгляду.
З урахуванням викладеного та враховуючи те, що провадження у справі відкрито за позовною заявою, поданою з пропущенням установленого законом строку звернення до адміністративного суду, за відсутності підстав для його поновлення, суд дійшов до висновку про наявність підстав для залишення адміністративного позову фермерського господарства "ОСОБА_2 плюс" без розгляду.
Керуючись п. 9 ч. 1 ст. 155, ст. ст. 162 165, 186, 254 КАС України, суд -
УХВАЛИВ :
Позовну заяву фермерського господарства "ОСОБА_2 плюс" до Бершадської міжрайонної державної податкової інспекції про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії залишити без розгляду.
Роз'яснити позивачу, що особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Альчук Максим Петрович