Судове рішення #20544865


  

 Донецький окружний адміністративний суд

                 

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

              

 06 січня 2012 р.                                                       Справа № 2а/0570/49/2012  

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17




Суддя Донецького окружного адміністративного суду Голуб В.А., ознайомившись з позовною заявою Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» до Державної екологічної інспекції в Донецькій області про визнання недійсним припису від 23.11.2010 року, -

ВСТАНОВИВ

Державне підприємство «Донецька вугільна енергетична компанія» звернулося до суду з адміністративним позовом до Державної екологічної інспекції в Донецькій області  про визнання недійсним припису від 23.11.2010 року.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач просить суд визнати недійсним припис від 23.11.2010 року, який отримано ним 23.11.2010 року. Разом з тим, позов надіслано до суду поштою 23.12.2011 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Частиною 2 ст. 99 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.

Згідно з ч. 3 ст. 99 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

У якості поважності причин пропущення строку звернення до суду у клопотанні про поновлення строку звернення до суду позивач зазначає, що повноважний представник відокремленого підрозділу «Шахта «Жовтневий рудник» Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» знаходився 23.11.2010 року на лікарняному і на підприємстві взагалі був відсутній юрист, тому позивач не міг своєчасно оскаржити припис. Щодо цих доводів суд зазначає, що як вбачається з копії листка непрацездатності серії АБЯ № 252191 від 25.11.2010 року, доданого позивачем до позовної заяви, період непрацездатності представника ОСОБА_1 закінчився 28.11.2010 року, тобто через п’ять днів після отримання позивачем оскаржуваного припису.

Суд вважає, що вказана позивачем обставина пропуску строку звернення до суду не є належною підставою для визнання причини пропуску строку звернення до адміністративного суду поважною.

Згідно з ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Таким чином, суд дійшов висновку, що оскільки позивачем поданий позов після закінчення строку, встановленого ч. 2 ст. 99 КАС України, та у суду відсутні підстави для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, позовну заяву слід залишити без розгляду.

Відповідно до ч. 7 ст. 107 КАС України копія ухвали про залишення позовної заяви без розгляду невідкладно надсилається особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

         Керуючись ч. 2 ст. 99, ч. 1 ст. 100, ч. 7, 8 ст. 107, ст.ст. 160, 165, 185, 186, 254 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» до Державної екологічної інспекції в Донецькій області про визнання недійсним припису від 23.11.2010 року, – залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.    

Суддя                                                                            Голуб В. А.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація