Судове рішення #2049007
2-687-2008

                                                                                                                  2-687-2008

                                                                       РІШЕННЯ

                                                                   Іменем України

м.Селидове                                                                                  10 квітня 2008 року                     

Селидівський міський суд Донецької області у складі головуючого судді Владимирської І.М., при секретарі Холстінкіній В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом

ОСОБА_1до     Селидівської територіальної громади про  визнання права власності на спадщину

в порядку спадкування за законом

                                                                     ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1. звернулась до суду з позовом про визнання права власності на спадщину в порядку спадкування за законом , в якому вказала, що 18 лютого 1993 року помер її чоловік ОСОБА_3, після смерті якого відкрилась спадщина у вигляді грошових вкладів, які зберігаються в філії Ощадбанку №5484/015  м.Гірник на рахунку НОМЕР_1та     компенсаційне нарахування до нього №НОМЕР_2на ім”я померлого. Своєчасно до нотаріальної контори вона не звернулась, тому що вона мешкала разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини  і фактично прийняла спадщину. Просить визнати за нею право власності за спадком  на грошові внески на рахункуНОМЕР_1та     компенсаційне нарахування до нього №НОМЕР_2в філії Ощадбанку №5484/015  м.Гірник.

У судовому засіданні позивач підтримала свій позов, просила його задовольнити.

                   Відповідач в судове засідання не з”явився, належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, суду надав заяву про згоду з позовом і проханням розглянути справу у їх відсутність.

                Свідок ОСОБА_2 в судовому засіданні показав, що позивач є його рідною матір”ю, ОСОБА_3 був його вітчимом. Вони мешкали разом за адресою АДРЕСА_1. В 1993 році ОСОБА_3 помер, після його смерті мати залишилася мешкати за вищевказаною адресою і користувалась усім майном, яке залишилось після смерті ОСОБА_3

                  Свідок ОСОБА_4 в судовому засіданні показала, що з 1974 року вона знає позивача, деякий час вона мешкала по сусідству разом з позивачем і її чоловіком ОСОБА_3, потім вона часто відвідувала їх родину. Коли ОСОБА_3 захворів, вона відвідувала його незадовго до його смерті. Коли він помер, його дружина залишилася мешкати за той же адресою, де вони мешкали разом, та користувалась усім майном після                         смерті  ОСОБА_3

               Суд, заслухав пояснення  позивача, свідків, дослідив матеріали справи та законодавство, що регулює спірні правовідносини, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3з 10.07.1984 року перебував в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_1, згідно свідоцтва про укладення шлюбу 1У-НО №НОМЕР_3 від 10 липня 1984 року, виданого Гірницькою міською радою м.Селидове Донецької області (а.с. 8).

Згідно копії ощадної книжки, відповіді ВАТ “Державний Ощадний Банк України”-філія Селидівське відділення №5484  за №897 від 20.03.2008 року вклади, які знаходяться у ТВБВ №5484/015 м.Гірник ВАТ “Державний Ощадний Банк України” на рахунку НОМЕР_1та компенсаційному рахунку №НОМЕР_2, дійсно належали ОСОБА_3

У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3помер ІНФОРМАЦІЯ_1, згідно свідоцтва про смерть НОМЕР_4 від 18 лютого 1993 року, виданого  Гірницькою міською радою м.Селидове Донецької області ( а.с.9). 

У відповідності зі ст.529 ЦК України ( в ред.1963р.) спадкоємцем першої черги після смерті ОСОБА_3 є його дружина ОСОБА_1. Інших спадкоємців немає.

У судовому засіданні встановлено та не оспорюється сторонами, що після смерті ОСОБА_3 спадщину у вигляді вкладів у відповідальності зі ст.549 ЦК України( в ред.1963р.)  прийняла спадкоємець першої черги ОСОБА_1., яка на час  відкриття спадщини постійно мешкала разом із спадкодавцем, не відмовлялась від спадщини, продовжувала мешкати після його смерті за той же адресою, фактично вступила в розпорядження та володіння спадковим майном в шестимісячний строк з дня відкриття спадщини, користувалася особистими речами ОСОБА_3, які залишилися після його смерті, та у неї на руках залишилась його ощадна книжка.

Згідно довідки  від 06.02.2008 року № 538 , наданої КП „ЖЕК м.Гірник”, ОСОБА_1. постійно проживала разом з спадкодавцем на час відкриття спадщини. Згідно пояснень свідків ОСОБА_2, ОСОБА_4 ОСОБА_1. фактично вступила в розпорядження та володіння спадковим майном після смерті ОСОБА_3

Крім того, у судовому засіданні встановлено , що згідно листа Другої Селидівської державної нотаріальної контори від 29 лютого 2008 року за №344, спадкова справа після смерті ОСОБА_3 не заводилась, заповіт від його імені не посвідчувався.

Згідно ст.328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.     

Ст.1228 ЦК України передбачає входження права на вклад до складу спадщини незалежно від способу розпорядження ним.

Ст.529 ЦК України ( в ред.1963р.) передбачає, що у першу чергу право на спадкування має чоловік або дружина спадкодавця.

Згідно зі ст. 549 ЦК України (1963р.) спадкоємець, прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном протягом шести місяців від дня відкриття спадщини.

Згідно зі ст.1296 ЦК України  спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

З наведених підстав суд вважає за необхідне визнати за позивачем в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на спадщину, яка складається з вкладів, які зберігаються в ТВБВ №5484/015 м.Гірник ВАТ “Державний Ощадний Банк України” на рахунку НОМЕР_1та компенсаційному рахунку № НОМЕР_2 на ім”я ОСОБА_3.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.328,  1228, 1296 ЦК України, ст.529, 549 ЦК України ( в ред.1963  р.), ст.213-215 ЦПК України, суд              

                                                    ВИРІШИВ :

          Позов ОСОБА_1задовольнити.

         Визнати за ОСОБА_1 право власності на вклади, які зберігаються в ТВБВ №5484/015 м.Гірник ВАТ “Державний Ощадний Банк України” на рахунку НОМЕР_1та компенсаційному рахунку №НОМЕР_2на ім'я ОСОБА_3 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3, що настала ІНФОРМАЦІЯ_1.         

            Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до місцевого суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Донецької області через місцевий суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

            Суддя

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація