Справа № 1-10
2008 рік
В И Р О К
І М ' Я М У К Р А Ї Н И
18 лютого 2008 р. Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючого - судді КОВАЛЬСЬКОГО В.І.
- при секретарі КОЛЕСНИК Г.В.
- з участю прокурора ГРУШКОВСЬКОГО В.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Жмеринці кримінальну справу про обвинуваченняОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, громадянина України, уродженця та мешканцяАДРЕСА_1, українця, позапартійного, військовозобов'язаного, неодруженого, з базовою загальною середньою освітою, непрацюючого, раніше судимого
13.01.1998 року Жмеринським районним судом за ч.2 ст.206 КК України до трьох років позбавлення волі;
22.06.1998 року Жмеринським районним судом за ч.2 ст.140, ст..42 ч.3 КК України до 4-х років позбавлення волі, звільненого умовно - достроково постановою Автозаводського райсуду, Кременчуцького р-ну, Полтавської області від 10.03.2000 року на 2 роки, 1 місяць, 4 дні;
6.11.2001 року Жмеринським міським судом за ст..206 ч.2 КК України до 3-х років 6 місяців позбавлення волі, звільненого в зв'язку із відбуттям покарання 20.12.2004 року;
5.11.2007 року Котовським міськрайонним судом Одеської області за ст..286 ч.3, ст..309 ч.1, ст..70 КК України до 3-х років позбавлення волі, за ст..75, 76 КК України звільненого від відбування призначеного покарання із встановленням іспитового строку терміном на 1 рік і 6 місяців.
- у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.309 КК України,
У С Т А Н О В И В:
Підсудний ОСОБА_1. 14 травня 2007 року близько 14 години дня, в районі парку культури та відпочинку ім..М.Горького в м.Жмеринка знайшов пакет із п'ятьма полімерними пляшками з коричневою рідиною та одною пляшкою з прозорою рідиною з характерним запахом розчину, а також пакет із подрібненою речовиною рослинного походження світло-коричневого кольору, який підібрав. Усвідомивши, що знайдена ним речовина є соломою маку, а розчин в пляшках - концентратом з даної рослини, яка є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено, незаконно привласнив їх з метою особистого вживання, без мети збуту. Наркотичні засоби ОСОБА_1. поніс в район ранжирного парку ст..Жмеринка, маючи на меті заховати їх в одному із вагонів, але був затриманий працівниками ЛВ на ст..Жмеринка та доставлений в чергову частину міліції ЛВ на ст..Жмеринка, де з його дозволу працівники міліції провели особистий огляд, в результаті якого було виявлено та вилучено поліетиленовий пакет з наркотичними засобами. Загальна маса наркотичних засобів у висушеному стані склала 204,534 грами
ОСОБА_1. винним себе у вчиненні цього злочину визнав повністю.
Показав, що злочин вчинив за обставин, викладених вище. Знайдені наркотичні засоби планував вживати сам. Мети збуту наркотичного засобу не переслідував.
З загальною масою наркотичного засобу згоден.
У вчиненому розкаявся.
Відповідно до вимог ч.3 ст.299 КПК України суд прийшов до висновку про недоцільність дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються.
Таким чином суд прийшов до висновку, що підсудний ОСОБА_1., повторно, незаконно придбав та зберігав без мети збуту особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено, загальною масою у висушеному стані 204,534 г., тому він повинен нести кримінальну відповідальність за ч.2 ст.309 КК України.
При призначенні міри покарання суд приймає до уваги ступінь тяжкості вчиненого злочину, дані про особу винного, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Так, підсудний раніше до кримінальної відповідальності притягувався неодноразово, щиро розкаявся у вчиненому; позитивно характеризується за місцем проживання, не працює; постійно ухилявся від слідства і суду, під час провадження досудового слідства і в судовому засіданні давав правдиві показання і тим самим сприяв установленню істини по справі.
До обставин, що обтяжують покарання, суд відносить рецидив злочинів.
З урахуванням викладеного суд вважає, що підсудний може бути виправлений і перевихований тільки в умовах позбавлення волі із застосуванням вимог ст..70 КК України і не може в даному конкретному випадку застосувати до нього вимоги ст..69, 75, 76, КК України.
Запобіжний захід щодо підсудного слід залишити без змін.
Речові докази підлягають до знищення; судові витрати слід стягнути з підсудного.
Керуючись ст.ст.323,324 КПК України, суд
З А С У Д И В:
ОСОБА_1визнати винним і призначити покарання за ч.2 ст.309 КК України у вигляді двох років позбавлення волі.
Відповідно до вимог ст..70 КК України остаточну міру покарання засудженому визначити шляхом часткового складання призначених покарань за цим вироком і вироком Котовського міськрайонного суду Одеської області від 5.11.2007 року (справа №1-231/07року) у вигляді трьох років і шести місяців позбавлення волі.
Запобіжний захід щодо засудженого до вступу вироку у законну силу залишити без змін - тримання під вартою.
Строк відбування призначеного покарання засудженому відраховувати з 14 лютого 2008 року.
Речові докази, що знаходяться на зберіганні в камері речових доказів ЛУ на ПЗЗ УМВС України на транспорті (м. Київ, вул.Чапаєва-6) - знищити(а.с.65,66).
Стягнути з ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 564 (п'ятсот шістдесят чотири) гривні 92 коп. на користь НДЕКЦ при УМВС України у Вінницькій області(а.с.16,48).
На вирок суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Вінницької області протягом 15 діб з моменту його проголошення, засудженим у той же строк з моменту вручення його копії через Жмеринський міськрайонний суд.
СУДДЯ: підпис
Вірно:
ГОЛОВА ЖМЕРИНСЬКОГО
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ В.І.КОВАЛЬСЬКИЙ
Секретар: