Судове рішення #20476003


справа №  0809/344/2012

                                                                                          Провадження № 1-809/131/2012

П О С Т А Н О В А


17.01.2012

Суддя Заводського районного суду м.Запоріжжя Сінєльнік Р.В., розглянувши матеріли, надані Заводським РВ ГУМВС України в Запорізькій області за фактом спричинення побоїв гр-ці ОСОБА_1, -

В С Т А Н О В И В:

До суду надійшов матеріал Заводського РВ ГУМВС України в Запорізькій області за фактом спричинення побоїв ОСОБА_2

З матеріалів, наданих суду Заводським РВ ГУМВС України в Запорізькій області на підставі ст. 27 КПК України, вбачається, що 22.07.2011 року до Заводського РВ ГУМВС України в Запорізькій області по телефону надійшло повідомлення від про те, що по вул.Приовражній, б.80 син побив мати. В ході перевірки було встановлено, що 22.07.2011р. ОСОБА_3 прийшов додому у стані алкогольного сп’яніння та вчинив скандал, в ході якого за допомогою гумової стрічки завдав травму лівого ока своїй матері ОСОБА_1  

Згідно висновку спеціаліста ЗОБ СМЕ № 1658/с ОСОБА_2 спричинені легкі тілесні ушкодження, що потягли короткочасний розлад здоров’я, на підставі чого Заводським РВ ГУМВС України в Запорізькій області винесено постанову від 07.01.2011р. про відмову в порушенні кримінальної справи, оскільки в діях ОСОБА_3 вбачаються ознаки злочину, передбаченого ст.125 КК України, за якою справа порушується тільки за скаргою потерпілого.

Однак, в наданих матеріалах міститься протокол усної заяви (повідомлення) про злочин від ОСОБА_1, який не відповідає вимогам кримінально-процесуального закону, що пред’являються до скарги приватного обвинувачення, у зв’язку з чим матеріали підлягають залишенню без розгляду з таких підстав.

Відповідно до ч.1 ст.251 КПК України, скарга потерпілого повинна відповідати вимогам, які встановлені щодо обвинувального висновку (статтям 223, 224 цього Кодексу).

Скарга повинна складатися з описової і резолютивної частини. В описовій частині послідовно повинно бути зазначено: обставини справи, місце, час, способи, мотиви і наслідки злочину, вчиненого обвинуваченим, а також докази, якими підтверджується обвинувачення. В резолютивній частині послідовно викладаються відомості про особу обвинуваченого, коротко викладається суть обвинувачення із зазначенням  статті (частини, пункту статті) КК України, яка передбачає відповідальність за даний злочин, та прохання про порушення кримінальної справи і притягнення особи до кримінальної відповідальності за вчинення цього злочину.

Згідно п. 1 ч. 2 ст. 251 КПК України, суддя, одержавши скаргу потерпілого з проханням порушити кримінальну справу, залишає скаргу без розгляду, якщо вона не відповідає вимогам, зазначеним у частині першій цієї статті та повертає її особі, яка подала скаргу. Разом з тим, ця особа не позбавляється права на подачу повторної скарги (з додержанням вимог КПК України) після усунення недоліків.

Згідно ч.1 ст.27 КПК України справи про злочини, передбачені чт.125, ч.1 ст.126 КК України порушуються не інакше як за скаргою потерпілого. Зазначена скарга в матеріалах відсутня.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 27, 98, 251 КПК України, -

П О С Т А Н О В И В:

Матеріли Заводського РВ ГУМВС України в Запорізькій області за фактом спричинення побоїв гр-ці ОСОБА_1 - залишити без розгляду.

Роз’яснити ОСОБА_1, що їй необхідно звернутись до суду із скаргою приватного обвинувачення, яка повинна відповідати статтям 223, 224 КПК України.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя                                                                                                      Р.В. Сінєльнік

                                    



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація