Судове рішення #2046724
Справа №2-н-110/07

Справа №2-н-110/07

УХВАЛА

26 липня 2007р.                                                                                                           смт Іванівна

Суддя Іванівського районного суду Одеської області Донін В.Є., розглянувши за­яву про видачу судового наказу прокурора Іванівського району Одеської області в інтере­сах ОСОБА_1до Державного підприємства дослідне господарство „Богунівська еліта" селекційно-генетичного інституту національного центру насіннєзнав­ства та сортовивчення про стягнення заборгованості по заробітної платі у розмірі 620,18грн.,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Іванівського району Одеської області звернувся до суду з заявою про ви­дачу судового наказу в інтересах ОСОБА_1., в якій просить суд стягнути з ДП ДГ „Бо­гунівська еліта" заборгованість по заробітної платі у розмірі 620, 18 грн., що підтверджено довідкою відповідача.

Відповідно до ст.3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів. У випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб, або державні чи суспільні інтереси.

В обґрунтування права на звернення до суду з зазначеною заявою, прокурор посла­вся на ст.121 Конституції України, ст.45 ЦПК України, ст.36-1 Закону України „Про про­куратуру".

 За змістом п.2 ст.121 Конституції України прокуратура України становить єдину систему, на яку покладаються, в тому числі, представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.

На підставі ст.45 ЦПК України, у випадках, встановлених законом, прокурор може звертатися до суду із заявами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб, або державних чи суспільних інтересів та брати участь у цих справах.

Згідно ст.36-1 Закону України „Про прокуратуру" підставою представництва в суді інтересів громадянина є його нездатність з причин фізичного або матеріального стану, похилого віку або з інших поважних причин, самостійно захищати свої порушені або оспорюванні права або реалізовувати процесуальні повноваження.

Зазначені підстави повинні бути підтверджені в порядку визначеному ст.ст.60, 64 ЦПК України, що прокурором не виконано:

· скрутне матеріальне становище не підтверджено довідкою органу труда і соціаль­ного захисту населення, тобто не підтверджений матеріальний стан особи, в інтересах якої звернувся прокурор;

· не підтверджені обставини, з яких дієздатна та працездатна особа не може зверну­тися до суду особисто та самостійно захищати свої права та реалізовувати процесуальні повноваження.

Прокурор не врахував, що безпосередньо в районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судах розглядаються трудові спори за заявами осіб, перелік яких визначе­ний ст.ст.231, 232 КЗпП України. При цьому, заявники звільняються від сплати держа­вного мита на підставі ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України „Про державне мито" від 21.01.1993р. №7-93 (із змінами та доповненнями) та від сплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення на підставі п.1 ч.3 ст.81 ЦПК України.

 

2

Відповідно до п.2 ст.231 КЗпП прокурор має право звернутися до суду в випадку, якщо він вважає, що рішення комісії по трудових спорах суперечить чинному законо­давству.

Заява про видачу судового наказу подається в суд у формі, встановленої ст.98 ЦПК України.

Заява прокурора не відповідає п.3 ч.2 ст.98 ЦПК України, в тому числі не зазначе­но, чому прокурор звернувся до суду із заявою про видачу судового наказу в інтересах громадянина, поряд з тим як п.4 ч.2 ст.20, ст.22 Закону України „Про прокуратуру" від 05.11.1991р. №1789-ХІІ передбачені інші міри прокурорського реагування - прокурорсь­кий припис у випадках, коли порушення закону має очевидний характер і може завдати істотної шкоди інтересам держави, підприємства, установи, організації, а також громадянам. Припис підлягає негайному виконанню, про що повідомляється прокурору.

До неналежно оформленої заяви застосовуються положення ст. 121 ЦПК України.

З наведених причин, суд дійшов до висновку про невідповідність заяви прокурора вимогам закону, що тягне наслідки, передбачені ч.3 ст.121 ЦПК України - повернення заяви.

Керуючись ч.2 ст.19, п.2 ст.121 Конституції України; ст.36-1 Закону України „Про прокуратуру"; ст.ст.231, 232 КЗпП України; п.2 ч.1 ст.96, ч.3 ст.121, ч.5 ст.121 ЦГІК Укра­їни,

УХВАЛИВ:

Заяву про видачу судового наказу прокурора Іванівського району Одеської області в інтересах ОСОБА_1до Державного підприємства дослідне господар­ство „Богунівська еліта" селекційно-генетичного інституту національного центру насіннє­знавства та сортовивчення про стягнення заборгованості по заробітної платі у розмірі 62(),18 грн., - повернути заявникові.

Роз'яснити, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Одесь­кої області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеля­ційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація