Судове рішення #20425825


  

 Донецький окружний адміністративний суд

                 

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

              

 05 січня 2012 р.                                                       Справа № 2а/0570/61/2012  

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17


Cуддя Донецького окружного адміністративного суду Зінченко О.В., ознайомившись з позовною заявою управління Пенсійного фонду України в Центрально- Міському районі м.Горлівки до Центрально - Міського відділу державної виконавчої служби Горлівського міського управління юстиції про визнання бездіяльності державних виконавці Центрально – Міського відділу державної виконавчої служби Горлівського міського управління юстиції неправомірною, зобов’язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

04.01.2012 року управління Пенсійного фонду України в Центрально- Міському районі м. Горлівки звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Центрально - Міського відділу державної виконавчої служби Горлівського міського управління юстиції про визнання бездіяльності державних виконавці Центрально – Міського відділу державної виконавчої служби Горлівського міського управління юстиції неправомірною, зобов’язання вчинити певні дії.

Відповідно до частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подано адміністративний позов у строк, встановлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними) і чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом (пункти 5, 6).

Частиною 1 статті 99 КАС України визначено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно з ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.

Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби встановленні статтею 181 КАС України, за якою учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб (частина перша). Позовну заяву може бути подано до суду: у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів (частина друга).

Як вбачається з адміністративного позову позивачем оскаржується бездіяльність державних виконавців з примусового виконання вимог № 998у від 01.07.2006 року, № 1169у від 29.08.2006 року, № 395у від 06.03.2008 року, № 85у від 09.01.2008 року, № 95у від 25.01.2008 року, № 571у від 25.04.2008 року, № 1965у від 05.12.2008 року за відкритими виконавчими провадженнями згідно постанов про відкриття виконавчих проваджень від 27.07.2006 року, 28.09.2006 року, 26.05.2008 року, 03.03.2008 року, 06.03.2008 року, 26.05.2008 року та від 16.12.2008 року, оскільки, серед іншого, у відповідності до ст. 30 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов’язаний провести виконавчі дії по виконанню рішення протягом шести місяців з дня винесення ухвали про відкриття виконавчого провадження, але державні виконавці у вказаний строк виконавчі дії не були проведені.

Отже, 28.01.2007 року, 29.09.2006 року, 27.05.2008 року, 04.03.2008 року, 07.03.2008 року, 27.05.2008 року та 17.12.2008 року відповідно, позивач повинен був дізнатися про порушення своїх інтересів, у зв’язку із чим строк на оскарження бездіяльності державних виконавців повинен відраховувати саме з цих днів, за кожним відкритим виконавчим провадженням.

В той же час, позивач звернувся до Донецького окружного адміністративного суду 26.12.2011 року (про що свідчить штамп поштового відділення на конверті у якому на адресу суду надійшла позовна заява), у зв’язку з чим позовна заява подана позивачем після закінчення строків, установлених законом.

Таким чином, позивач звернувся до суду з адміністративним позовом з пропуском десятиденного строку, визначеного статтею 181 КАС України, щодо оскарження дій державної виконавчої служби.

Статтею 100 КАС України визначено наслідки пропущення строків звернення до адміністративного суду.

Адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала (частина 1 статті 100 КАС України у редакції Закону України від 17.11.2011 р. N 4054-VI).

Відповідно до ч. 2 ст. 100 КАС України позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Крім того, позивачем не надано жодних доказів поважності причин пропущення строку звернення до суду. В позовній заяві позивачем не зазначено жодних підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Суд також звертає увагу на те, що встановлення процесуальних строків законом та судом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними передбачених Кодексом адміністративного судочинства України певних процесуальних дій. Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов’язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.

Поважними за змістом вказаної статті визнаються обставини, які є об’єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і пов’язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення сторонами у справі процесуальних дій.

Таким чином, у зв’язку з вищевикладеним та, враховуючи те, що позивачем пропущено строк звернення до адміністративного суду та відсутністю поважних підстав для поновлення позивачу такого строку, а тому на підставі частини 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без розгляду.

Керуючись вимогами статей 99, 100, 107 та 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Донецький окружний адміністративний суд, -

У Х В А Л И В:

            Позовну заяву управління Пенсійного фонду України в Центрально- Міському районі м.Горлівки до Центрально - Міського відділу державної виконавчої служби Горлівського міського управління юстиції про визнання бездіяльності державних виконавці Центрально – Міського відділу державної виконавчої служби Горлівського міського управління юстиції неправомірною, зобов’язання вчинити певні дії, - залишити без розгляду.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без розгляду разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.

Роз’яснити позивачеві, що залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє його права звернутися до адміністративного суду в загальному порядку з визначенням поважності причин пропуску строку звернення до суду.

          Ухвала може бути оскаржена  в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п’яти  днів з дня отримання копії ухвали з подачею копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя                                                                            Зінченко О.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація