Судове рішення #2042557
Копія

Копія

Справа № 2 -212/2007

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

1 серпня 2007 року                                                                                           смт. Чернівці

Чернівецький районний суд Вінницької області в складі: головуючого: судді Суперсона СП.,  при секретарі Наконечній В.В,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Чернівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину у частці від заробітку та стягнення заборгованості за аліментами,  -

 

ВСТАНОВИВ:

 

У липні 2007 року до Чернівецького районного суду звернулася ОСОБА_1.. з позовом до ОСОБА_2. про стягнення аліментів на неповнолітню дитину у частці від заробітку та стягнення заборгованості за аліментами.

В судовому засіданні представник позивачки ОСОБА_3підтримує вимоги ОСОБА_1. на умовах,  викладених в позовній заяві.

Відповідач в судовому засіданні позов визнав частково,  зазначивши при цьому,  що позов в частині стягнення заборгованості по аліментній платі не визнає і заперечує проти його задоволення,  в частині стягнення аліментів на неповнолітню доньку визнає в повному обсязі,  погоджується сплачувати аліменти до досягнення донькою повноліття,  вказавши,  що працює і має регулярний дохід.

Вислухавши пояснення сторін,  дослідивши та оцінивши матеріали справи,  суд дійшов висновку про часткове задоволення позову,  ґрунтуючись на слідуючих підставах.

Судом встановлено,  що від спільного подружнього життя у сторін є неповнолітня дитина: донька - ОСОБА_4,  ІНФОРМАЦІЯ_1 /а. с.  6 /,  які проживає з матір*ю та перебуває на її утриманні / а. с.  7 /

Відповідно до ч.2  ст. 191 Сімейного кодексу України аліменти за минулий час можуть бути присуджені,  якщо позивач подасть до суду докази того,  що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача,  але не міг їх одержати у зв*язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час,  але не більш як за три роки.

Однак,  представник позивачки не довела в судовому засіданні та не надала суду доказів того,  що нею вживалися заходи для добровільної сплати відповідачем аліментів,  а тому в задоволенні позову в частині стягнення заборгованості за аліментами за минулий час слід відмовити.

 

Відповідно до ч.2  ст.  182 Сімейного кодексу України / із змінами,  внесеними згідно із Законом України від 22.09.2005 року,  № 2901 - 4 / мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим,  ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку,  за винятком випадків,  передбачених  ст.  184 цього Кодексу.

Статтею 62 Закону України від 19 грудня 2006 року,  № 489 - 5 " Про державний бюджет України на 2007 рік " затверджено прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років з 1 січня 2007 року в розмірі 434 гривень,  з 1 квітня - 442 гривень,  з 1 жовтня - 450 гривень.

Визначаючи розмір аліментів,  суд враховує стан здоров*я відповідача - здоровий,  відсутність у нього інших дітей чи утриманців,  має регулярний дохід,  оскільки працює майстром Вінницької дистанції колії,  а тому суд рахує,  що обґрунтованим і справедливим буде розмір аліментів в розмірі 1/4 всіх видів його доходу,  але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку,  що дає суду законні підстави для задоволення позову в частині стягнення аліментів.

Крім того,  згідно ч.3  ст. 88 ЦПК України з відповідача слід стягнути в дохід держави судовий збір,  від сплати якого звільнено позивачку,  а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Відповідно до ч.1  ст. 367 ЦПК України допустити рішення до негайного виконання в частині стягнення суми платежу за один місяць.

На підставі  ст. ,   ст. 180,  182,  191 Сімейного кодексу України,  керуючись  ст. ,   ст. 10,  11,  60,   ст. 81 ч.3,  88 ч.3,  212-215,  п.1 ч.1  ст. 367 ЦПК України,  суд-

 

ВИРІШИВ:

Позов задоволити частково.

Стягувати із ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_2,  мешканця АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1аліменти для утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_4,  ІНФОРМАЦІЯ_1 народження,  в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку / доходу /,  але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно,  починаючи з 09.07.2007 року і до досягнення дитиною повноліття.

В задоволенні позову в частині стягнення з ОСОБА_2. заборгованості аліментної плати за минулий час відмовити.

Стягнути із ОСОБА_2. судовий збір в розмірі 51 / п*ятдесяти однієї / гривні та витрати на інформаційно - технічне забезпечення розгляду цивільної справи в розмірі 7 грн. 50 коп. в дохід держави.

Допустити рішення до негайного виконання в частині стягнення суми платежу за один місяць.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення,  апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Вінницької області протягом 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо заяву про апеляційне оскарженню не буде подано,  або закінчення строку,  встановленого для подання апеляційної скарги в разі її неподання.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація