Судове рішення #2037130
Справа №2-231

Справа №2-231                                                                                                  

2008 рік.

РІШЕННЯ

ІМ'ЯМ  УКРАЇНИ

 

8 квітня 2008 року Деражнянський районний суд Хмельницької області

                   в складі: головуючої - судді      Зарєчної І.В.

                                при секретарі                 Ясінській М.О.,

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Деражні справу за позовом 

ОСОБА_1 до Городищенської сільської ради про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -

                                              

встановив:        

 

ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Городищенської сільської ради і просить надати їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, як спадкоємцю за  законом.

В позовній заяві позивач стверджує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Городище помер її батько ОСОБА_2. Після смерті останньої вона є спадкоємцем майна померлого за законом. Проте прийняти спадщину у строки передбачені законом вона не встигла, у зв'язку з тим, що їй не було відомо про існування спадкового майна. Звернувшись до державного нотаріуса, їй було відмовлено в оформленні спадкових прав в зв'язку з пропущенням строків для прийняття спадщини.

Судом до участі в справі в якості другого відповідача притягнуто ОСОБА_3.  

В судовому засіданні позивач підтримала позов в повному обсязі.

Представник Городищенської сільської ради в судове засідання не з”явився, подавши до суду письмову заяву, в якій позов визнає повністю.

Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з”явилася, подавши до суду письмову заяву, в якій позов визнає повністю і просить розглянути справу у її відсутності.      

Вислухавши доводи позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.

Копією свідоцтва про смерть підтверджується факт смерті ОСОБА_2

Відповідно до довідки з Другої Хмельницької державної нотаріальної контори спадкова справа після смерті ОСОБА_2 не заведена.

Згідно із п.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Суд вважає, що строк для прийняття спадщини пропущений з поважної причини, так як позивач не знала про існування спадкового майна, а тому їй слід визначити додатковий строк, достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини.  

Керуючись ст.ст. 213, 215 ЦПК України, суд, -

                                               

                                                             вирішив:

 

визначити ОСОБА_1додатковий строк для подання нею заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, до 15 липня 2008 року.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  

                    

        

                   Суддя                                              І.В. Зарєчна

  • Номер: 22-ц/813/10558/21
  • Опис: Трофімова Т.М. до Жовтоярської сільської ради Татарбунарського району Одеської області про надання додаткового строку на прийняття спадщини
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-231/2008
  • Суд: Одеський апеляційний суд
  • Суддя: Зарєчна І.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.09.2021
  • Дата етапу: 14.09.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація