Судове рішення #2036866

               

 

                                            

 

                                                                                                         Справа № 2- 131/08 р.

 

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ         УКРАЇНИ

 

21 лютого 2008 року                           Лебединський районний суд

                                                                Сумської області

 

В складі:          судді                              Подопригори Л.І               

                         При секретарі               Єрмаковій Н.І.

 

Розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Лебедині справу за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2  до Лебединської міської Ради   про визнання права власності на самочинне будівництво ,-

 

                                                    В с т а н о в и в:

               Позивачі звернулися до суду з позовом до відповідача про визнання права власності на самочинне будівництво, мотивуючи свої вимоги тим, що  їм на праві власності належить по ½ частині домоволодіння з надвірними будівлями, що розташоване в АДРЕСА_1 . Раніше ще  за життя батька  ним без відповідного  дозволу  було побудовано, сарай цегляний під літерою « Б», вартістю 4444 грн.,  гараж цегляний під літерою «В», вартістю  2706 грн.,  літню кухню цегляну  під літерою «Г», вартістю 5046 грн., а всього вартістю  12196 грн., на які свідоцтво про право власності на спадщину за законом Лебединською нот конторою видано не було і було рекомендовано звернутись до суду з  даним позовом.   Факт належності самовільно зведених будівель стверджується  свідоцтвом про право власності, копією технічного паспорту на будинок, цей факт ствердять свідки.  Перешкод для визнання права самочинного будівництва немає і може бути вирішено судом, якщо при цьому не порушуються права других громадян. Власник домоволодіння по АДРЕСА_2,  дає згоду на узаконення самочинного будівництва цих будівель. Тому вони і прохають суд постановити рішення, яким визнати за ними право власності на самочинне будівництво , а саме  на    сарай цегляний під літерою « Б », вартістю 4444 грн.,  гараж цегляний під літерою «В», вартістю  2706 грн.,  літню кухню цегляну  під літерою «Г», вартістю 5046 грн., а всього вартістю  12196 грн.,   по АДРЕСА_1.

        В судовому засіданні  позивачі підтримали свої позовні вимоги.

        Представник відповідача позовні вимоги визнав і не заперечує проти визнання право власності на  самочинне будівництво  за  позивачами.

               На підставі  статей  130 та 174 ЦПК України  за згодою сторін  суд, вважає можливим рішення  суду  постановити  при проведенні  попереднього  судового засідання.

               Вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає до задоволення.

               В судовому засіданні було встановлено, що позивачам на праві власності належить по ½ частині домоволодіння по АДРЕСА_1  на підставі свідоцтва про право  на спадщину  за законом  (а.с. 8,9). На самовільні будівлі свідоцтво про право на спадщину не видане.

               Із довідки бюро технічної інвентаризації (а.с.13) вбачається, що вартість  самовільно збудованих будівель в АДРЕСА_1 становить 12196  грн. Порушень будівельних норм не виявлено.

               Із довідки відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Лебединської міської Ради (а.с.14) від  30.07.2007 року  за № 1702  вбачається, що самочинно побудовані будівлі , які розташовані по АДРЕСА_1 згідно генерального плану забудови земельної ділянки відповідають вимогам ДБН 360-92 Містобудування Планування і забудова та ДБН В.2.2-152005 Житлові будинки. Основні  положення.

               Власник    земельної  ділянки  по АДРЕСА_2 , дає  свою згоду на узаконення позивачами самочинного будівництва, тобто стверджує відсутність порушення їх прав діями  позивачів.

               Таким чином суд прийшов до висновку, що позовні вимоги позивачів є обґрунтованими, такими, що витікають з цивільних правовідносин, регулюються нормою ст. 376 ЦК України.

               На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 10,15, 58, 59, 60, 68, 130, 209, 213, 214  ЦПК  України,  ст.376 ЦК України,-

 

В И Р І Ш И В:

 

               Позовні вимоги ОСОБА_1  та ОСОБА_2 задовольнити.

               Визнати за  ОСОБА_1  та ОСОБА_2  право власності на самочинне будівництво, а саме:   на    сарай цегляний під літерою « Б », вартістю 4444 грн.,  гараж цегляний під літерою «В», вартістю  2706 грн.,  літню кухню цегляну  під літерою «Г», вартістю 5046 грн., а всього вартістю  12196 грн.,  розташованих  по АДРЕСА_1.

            Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Сумської області через Лебединський райсуд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20- ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції, або в порядку  ч. 4 ст. 295  ЦПК України.           

 

                    Суддя

  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація