Судове рішення #20356517

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №  2-о-354/11

02.11.2011             року                                                                                м. Сімферополь

Сімферопольський районний суд  Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого    судді            Томащака А.С.                     

при секретарі                        Бережній В.О.     

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту проживання з спадкодавцем однією сім’єю,

встановив:

             ОСОБА_1 звернулась в суд із заявою про встановлення факту проживання з спадкодавцем ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 однією сім’єю більше п’яти років до часу відкриття спадщини

              Вимоги мотивовані тим, що з 23.02.1980 року по 22.07.2003 року перебувала з ОСОБА_2 у шлюбі, 23.08.2003 року одружилась з ОСОБА_3, однак подружні стосунки з останнім не склались і вже в листопаді 2003 року вона повернулася до ОСОБА_2 з яким з вказаного часу стали проживати однією сім’єю,  спільно господарювали, вели спільний бюджет, піклувалися друг про друга до самої смерті ОСОБА_2  Після смерті останнього відкрилася спадщина і вона  звернулася в нотаріальну контору с заявою про прийняття спадщини, інших спадкоємців немає, вона претендує на спадщину, як спадкоємець четвертої черги.

В ході судового засідання заявник, його представник заявлені вимоги підтримали та просили суд їх задовольнити.

Представник заінтересованої особи в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, заперечень проти позову не надав.

Заслухавши пояснення заявника, допитавши свідків, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява ОСОБА_1 задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Відповідно до свідоцтва про одруження ОСОБА_3 та ОСОБА_1 одружилися 23.08.2003 році та по даний час знаходяться у шлюбі.

В ході судового засідання, на підставі показів свідків ОСОБА_5, ОСОБА_6,  акту обстеження житлово-побутових умов встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, спільно проживали більше п’яти років до часу відкриття спадщини

З спадкової справи №685\2011 року заведеної після смерті ОСОБА_2 вбачається, що с заявою про прийняття спадщини звернулась ОСОБА_1

Відповідно до статті 1264 ЦК України у четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім’єю не менш як п’ять років до часу відкриття спадщини.

Пленум Верховного Суду України в Постанові №7 від 30.05.2008 року «Про судову практику у справах про спадкування» в п.21 роз’яснив, що до числа спадкоємців четвертої черги не входить особа, яка хоча і проживала спільно із спадкодавцем, але перебувала у зареєстрованому шлюбі з іншою особою.

Оскільки ОСОБА_1 з 23.08.2003 року перебувала у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_3, тому її вимоги, щодо встановлення факту проживання з спадкодавцем ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 однією сім’єю більше п’яти років до часу відкриття спадщини, задоволенню не підлягають, оскільки остання не може входити до числа спадкоємців четвертої черги.

На підставі ст. 1264 ЦК України і керуючись ст.ст. 212, 214, 215, 256-259 ЦПК України, суд    

вирішив:

                Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту проживання з спадкодавцем ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 однією сім’єю більше п’яти років до часу відкриття спадщини – залишити без задоволення.

          Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд АР Крим через Сімферопольський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення, а особами, що не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

    Суддя                    

                                                  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація