Судове рішення #2034392
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

 

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к.

 

ПОСТАНОВА

 

Іменем України

08.04.2008

Справа №2-16/17253-2007А

 

За позовом - Управління Пенсійного фонду України в Роздольненському районі   АРК (с.м.т. Роздольне, пр. 30 - річчя Перемоги, 6, р/р 25603010047201 в КРУ ВАТ  «Державний ощадний банк України», МФО 324805, Ін. код 22259425)

До відповідача -   Фізичної особи  -   підприємця  ОСОБА_1 АДРЕСА_1)

Про   стягнення заборгованості в  розмірі  240,62  грн.

                                                                        Суддя В.А.Омельченко

                                                                       Секретар судового засідання  Хлебнікова Н.С.

         

                                                   ПРЕДСТАВНИКИ СТОРІН :

Від позивача -   Окунська  Н.О. - заст.. начальника  управління, дов. № 25  від  24.01.2008  року

Від  відповідача  - не з'явився  (поштове повідомлення у справі)

 

Суть  спору:  Позивач -  Управління Пенсійного фонду України в  Роздольненському районі  звернувся до господарського суду АРК з позовною заявою до відповідача  Фізичної особи - підприємцяОСОБА_1 про  стягнення з  останньої  заборгованості в сумі 240,62  грн.

Відповідач в судове засідання не з'явився, заперечення на адміністративну заяву не надав, про причини неприбуття  суд не сповістив, про день та час судового засідання був повідомлений належним чином - рекомендованою кореспонденцією.

Суд  керуючись  принципом розумності  строку вирішення  справи, передбаченого ст.. 122 КАСУ, беручи до уваги  неявку  відповідача  без поважних причин, відповідно до п. 4 ст. 128 КАСУ  суд розглядає  справу  на підставі наявних у ній доказів.

Після  вияснення  усіх обставин справи, та перевірення доказів, суд перейшов до судових дебатів, які почалися в судовому засіданні, що відбулося  08.04.2008  року.

Після закінчення дебатів  сторін, суд  віддалявся  для  ухвалення рішення по даній справі до нарадчої кімнати.

Розглянувши  матеріали справи та дослідивши  письмові докази, заслухавши представника  позивача,  суд, -

                                                    В С Т А Н О В И В:

          Фізична особа - суб'єкт підприємницької  діяльності ОСОБА_1  зареєстрована  в Управлінні Пенсійного фонду України в Роздольненському районі   як платник  збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування   (реєстраційний номер НОМЕР_1).

          Відповідно до  п. 1 ст. 14 Закону України  від 09.07.2003  року № 1058- ІV «Про загальнообов'язкове  державне пенсійне страхування»  страхувальниками є підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону;

          Згідно до  ч. 3 ст. 15 Закону України  від 09.07.2003  року № 1058- ІV «Про загальнообов'язкове  державне пенсійне страхування»   страхувальники набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду, а особи, визначені частиною першою статті 12 цього Закону, - з дня набрання чинності договором про їх добровільну участь.

          Відповідно до  п. 6  ст. 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від  09.07.2003 року № 1058-IV, страхувальник   зобов'язаний нараховувати, обчислювати та сплачувати у встановлені строки та  в повному  обсязі страхові внески.

          Страхувальник зобов'язаний сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий період, не пізніше, ніж  через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду.

            Згідно п.п. 2,3 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування»  суми страхових внесків, вчасно не нараховані й/або не сплачені  страхувальниками  в строки, зазначені ст. 20 даного Закону,  вважаються простроченою заборгованістю  по сплаті страхових внесків  і стягуються з нарахуванням пені й застосуванням фінансових санкцій. Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені  правлінням Пенсійного фонду, надсилають  страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

          Відповідно до   п. 14 ст. 106 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058 -IV сума пені та  штрафів можуть бути включені до вимоги  про сплату недоїмки, якщо застосування цих фінансових санкцій пов'язано з виникненням  та сплатою недоїмки.

          Згідно до  ч. 3  абз. 8 ст. 106 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу  територіального органу  Пенсійного фонду   про сплату недоїмки і протягом  десяти  робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму  недоїмки  разом  з застосованою до нього  фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу  в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник  узгодив  вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом  десяти робочих днів  після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган   Пенсійного фонду  звертається у встановленому законом порядку  і  подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду  також має право  звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі  звернення органу пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки  до господарського суду  передбачені законодавством  заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.

          Згідно з ч. 12 ст. 20 Закону України № 1058 -IV - страхові внески належать до сплати незалежно від фінансового стану платника страхових внесків і є цільовим загальнообов'язковим платежем.

Згідно до  ст. 106  ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»  відповідачу направлена  вимога № 459/4с від 03.10.2007 року про сплату недоїмки. 

          При вказаних обставинах  суд вважає, що позов підлягає задоволенню оскільки підтверджується матеріалами справи, та відповідає діючому законодавству України.

          На підставі ч. 4 ст. 94 КАС України  судові витрати, здійснені позивачем - суб'єктом владних повноважень, з відповідача не стягуються.

          На підставі викладеного, та керуючись ч.4 ст.94,  ч.ч 1-3 ст. ст.160,162, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

 

 

                                                  П О С Т А Н О В И В:

1.          Позов задовольнити 

2.          Стягнути з Фізичної особи  -   підприємця  ОСОБА_1 АДРЕСА_1) на користь  Управління Пенсійного фонду   України  в Роздольненському районі   АРК ( с.м.т. Роздольне, пр. 30 - річчя Перемоги, 6, р/р 25603010047201 в КРУ ВАТ  «Державний ощадний банк України», МФО 324805, Ін. код 22259425)  заборгованість по  страхових внесках    в сумі 240,62   грн.

 

          Постанова  може бути оскаржена  до Севастопольського апеляційного господарського суду через  господарський суд АР Крим шляхом  подачі заяви  про апеляційне оскарження постанови в  десятиденний строк з дня її проголошення, з  подальшим поданням апеляційної скарги на постанову протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження та в порядку передбаченому ч.5 ст. 186 КАС України.

          Постанова  набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, у разі не подання відповідної заяви ( ст. 254 КАС України)

 

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим                                        Омельченко В.А.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація