Апеляційний суд міста Севастополя
Справа № 22ас-268/200бг. Головуючий у першій
інстанції Проценко 0.1.
Категорія Доповідач у апеляційної
інстанції Симоненко В.М.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ „14" вересня 2006 року колегія судової палати у цивільних справах Апеляційного суду міста Севастополя в складі:
головуючого - Симоненко В.М.
суддів - Колбіної Т.П., Зотова B.C.,
при секретарі - Матковій С.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до відкритого акціонерного товариства «Енергетична компанія Севастопольенерго» про визнання неправомірними дій щодо нарахування збитків і відключення квартири від електромережі, відшкодування моральної шкоди, за апеляційною скаргою відкритого акціонерного товариства «Енергетична компанія» Севастопольенерго» на постанову місцевого суду Гагарінського району м. Севастополя від 15 червня 2006р.,
ВСТАНОВИЛА :
У червні 2 005 р. ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відкритого акціонерного товариства «Енергетична компанія» Севастопольенерго» (далі ВАТ «ЕК «Севастопольенерго») на підставі Закону України «Про захист прав споживачів» про визнання таким, що не відповідають нормам закону: дій щодо нарахування збитків і відключення квартири від електромережі та відшкодування моральної шкоди в сумі 5000 гривен.
Свої вимоги мотивував тим, що 28.04.2005р. у квартирі почалось неритмічне постачання електроенергії. За погодженням з працівником розрахункового центру «Севастопольенерго» електрик КП «Житлосервіс №14» від'єднав прилад обліку електроенергії та з'єднав проводи напряму. Про несправність приладу обліку в ці же день було повідомлено в ВАТ «ЕК «Севастопольенерго». 30.04.2 005р. прилад обліку відповідачем був демонтований та складин акт про порушення Правил користування електричною енергією: відсутність на приладу обліку обв'язки та держпломби, були виставлені вимоги провести експертизу. На підставі даного
2
акту був проведений розрахунок збитків у розмірі 636,01 гривня.
Постановою місцевого суду Гагаринського району м. Севастополя від 15 червня 2006 року позовні вимоги задовольни частково, визнано неправомірними дії ВАТ «ЕК» Севастопольенерго» щодо нарахування збитків і відключення АДРЕСА_1 в м. Севастополі від електромережі згідно акту від 30.04.2005р., з ВАТ «ЕК» Севастопольенерго» стягнуто на користь позивача моральну шкоду у розмірі 1500 гривень. У решті позову відмовлено.
В апеляційній скарзі ВАТ «ЕК «Севастопольенерго» просить постанову суду скасувати, як таку, що ухвалена з порушення норм матеріального та процесуального права та судом не були ураховані всі доказі по справі та постановити нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити.
Судова колегія, заслухавши доповідь судді - доповідача, дослідивши матеріали справи і перевіривши доводи апеляційної скарги вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню.
Як встановлено судом першої інстанції 28.04.2005р. електрик «Житловервис-14» за заявою ОСОБА_1 обстежив прилад обліку і виявив перегорілі струморозподільні клейма, АДРЕСА_1 було підключено напряму.
30.04.2005р. працівником ВАТ «ЕК Севастопольенерго» було складено акт про порушення позивачем правил користування електроенергією, та на підставі даного акту була нарахована сума збитку у розмірі 636,01 грн.
02.06.2005р. квартира позивача була відключена від електромережі.
Ухвалюючи постанову суд першої інстанції виходив з того, що позивач своєчасно повідомив відповідача про несправність приладу обліку, тому у відповідача не було підстав для складення акту про самовільне підключення, а відповідальність за збереження приладу обліку, встановлених поза квартирою, відповідно до ст.. 11 Правил користування електричною енергією для населення, позивач не несе.
З такими висновками суду першої інстанції судова колегія погоджується.
Як вбачається з матеріалів справи складення акту про порушення відбулось через декілька днів після встановлення несправності приладу обліку. 11.05.2005р. прилад було обстежено та встановлено контакт клем. Причиною порушення, згідно з актом є зняття електриком «Житловервис-14» пломб. При таких обставинах нарахування збитків на позивача не відповідають вимогам ст. 11 Правил користування електричною енергією для населення.
Разом з тим, висновки суду про доведеність моральної шкоди у розмірі 1500 гривень не відповідають наданим
з
доказам, а тому розмір відшкодування слід знизити до 200 гривень.
Керуючись ст.ст. 303-315 ЦПК України
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу відкритого акціонерного товариства «Енергетична компанія» Севастопольенерго» задовольнити частково- Знизити розмір відшкодування моральної шкоди до 200 гривен. В решті постанову місцевого суду Гагарінського району м. Севастополя від 15 червня 200бр -залишити без зміни.
Ухвала апеляційного суду вступає в законну силу з моменту її проголошення і може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги до адміністративного суду касаційної інстанції протягом одного місяця із дня вступу в законну силу ухвали апеляційного суду.