Справа № 3-11143/11
П О С Т А Н О В А
іменем України
"25" листопада 2011 р.суддя Шевченківського районного суду м. Києва Овсеп’ян Т.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця м. Лейпціг, Німеччини, гр-на України, грузина, одруженого, з неповною вищою освітою, працюючого у ТОВ «Радіоактив Шоу»на посаді голови ліквідаційної комісії , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності
за ч.1 ст.163-1 КУпАП
В С Т А Н О В И Л А:
Головним державним податковим ревізором-інспектором ДПІ у Шевченківському районі м. Києва ОСОБА_2., при перевірці ТОВ «Радіоактив Шоу», розташованого за адресою: м. Київ, вул. Глибочицька, 29-31, 14.10.2011 р. складено протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, який перебуваючи на посаді голови ліквідаційної комісії, допустив порушення ведення податкового обліку, а саме: заниження податку на прибуток та податок на додану вартість, що підтверджується актом перевірки №2178/2309/36800434 від 14.10.2011 р., чим порушив абз. 4 п.п. 5.3.9 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»в ред. Закону України від 22.05.1991 р. № 283/97ВР, п.п.7.4.1, п.п 7.4.8 п. 7.4 ст. 7 Закону України від 03.04.1997 р. №168/97ВР «Про податок на додану вартість»із зм. та доп., тобто вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-1 КУпАП.
ОСОБА_1 до суду з’явився, в судовому засіданні пояснив, що на сьогоднішній день всі податки були перераховані до бюджету.
Відповідно до ч.1 ст.163-1 КУпАП адміністративна відповідальність наступає у разі відсутності податкового обліку, порушення керівниками, іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Згідно зі ст.21 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», суми податкових платежів, що надміру надійшли до бюджету в результаті неправильного нарахування або порушення платником податку встановленого порядку сплати податку, підлягають поверненню з відповідного бюджету за заявою платника або зарахуванню на зменшення платежів до цього бюджету майбутніх періодів.
Однак, та обставина, що підприємством не у повному обсязі проведено перерахування податку до бюджету, не тягне за собою відповідальності за порушення порядку ведення податкового обліку, подання аудиторських висновків, оскільки неповнота сплати податків тягне за собою їх донарахування відповідно до вимог чинного законодавства України та можливість накладення на підприємство фінансових санкцій, передбачених Законом, і не є порушенням податкового обілку, за яке передбачена відповідальність у відповідності до чинного КУпАП.
За таких обставин, суд приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, в зв’язку з чим провадження у справі підлягає закриттю.
Керуючись ч.1 ст.163-1, п.1 ст.247 КУпАП,
П О С Т А Н О В И Л А:
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова суду може бути оскаржена або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти діб з дня винесення постанови до Апеляційного суду м. Києва через Шевченківський районний суд м. Києва.
Суддя