Судове рішення #20324081

                  справа № 2-785/11/0303

рядок статзвіту 52

   

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

12 січня 2012 року                                      Іваничівський районний суд Волинської області

          в складі: головуючого - судді Шумського А. А.,

          за участю секретаря Салатюк Г. В.,

                            представника позивача                                Парфенюк Н.П.

                            відповідача                                                    ОСОБА_2                    

          розглянувши у  відкритому судовому засіданні в смт. Іваничі справу за позовом Іваничівського ВУЖКГ до ОСОБА_2 про стягнення завищеної грошової компенсації за невикористану вдпустку

В С Т А Н О В И В :

            До суду звернулося Іваничівське ВУЖКГ з позовом до ОСОБА_2 про стягнення завищеної грошової компенсації за невикористану відпустку. Свої позовні вимоги мотивує тим, що відповідач по справі з 2 червня 2008 року по 3 серпня 2011 року працював машиністом ескаваторщика в Іваничівському ВУЖКГ. 3 серпня 2011 року ОСОБА_2 звільнився з роботи на підставі п. 1 ст. 36 КЗпПУ. У день звільнення відповідачу було видано його трудову книжку, проведено остаточний розрахунок та було виплачено грошову компенсацію за невикористані ним дні щорічної відпустки в загальній сумі 4019,48 грн. Однак з технічних причин вказана сума була завищена на 775 грн. 56 коп. Позивач неодноразово звертався до відповідача із проханнями повернути переплачену суму, однак відповідач на їхні прохання не реагує. А тому просить стягнути із відповідача 775 грн. 56 коп. завищеної грошової компенсації за невикористану відпустку.

          В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала з підстав зазначених в позовній заяві та додатково пояснила, що із технічних причин відповідачу було завищено компенсацію за невикористану відпустку  у розмірі 775,56 грн. у зв’язку з чим підприємству на вказану суму було завдано збитків і просить її стягнути.

          Відповідач  в судовому засіданні позов не визнав із тих підстав, що працівниками Іваничівського ВУЖКГ при його звільненні йому дійсно було видано 4019,48 грн. розрахункових та грошову компенсацію за невикористані дні щорічної відпустки, однак чи правильну суму вони йому видали він не звіряв, оскільки немає бухгалтерської освіти. Всі отримані кошти він витратив на власні потреби і зараз немає грошей для повернення завищеної грошової компенсації.

           Суд, заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, свідка, дослідивши надані суду докази приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до повного задоволення.     

            В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 з 2 червня 2008 року по 3 серпня 2011 року працював машиністом ескаваторщика у Іваничівському ВУЖКГ. 3 серпня 2011 року він на підставі п. 1 ст. 36 КЗпП України був звільнений із вказаного підприємства. Поясненнями сторін в судовому засіданні стверджується, що відповідачу у день звільнення було видано належно оформлену трудову книжку, було проведено з ним остаточний розрахунок та виплачено грошову компенсацію за всі невикористані ним дні щорічної відпустки в сумі 4019 грн. 48 коп.

         Допитаний в судовому засідання свідок економіст Іваничівського ВУЖКГ ОСОБА_3 пояснив, що при здійсненні ним нарахування компенсації за невикористану відпустку системою обрахування було  допущено помилку при обрахуванні середньоденної заробітної плати відповідно до якої відповідачу було зайво виплачено 775 грн. 56 коп. компенсації за невикористану відпустку.  

        Згідно ст. 127 КЗпПУ відрахування із заробітної плати можуть провадитися тільки у випадках, передбачених законодавством України. Відрахування із заробітної плати працівників для покриття їх заборгованості підприємству, установі та організації, де вони працюють, можуть провадитись за наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу  для повернення авансу, виданого в рахунок заробітної плати; для повернення сум, зайво виплачених внаслідок лічильних помилок. Статтею 232 КЗКЗпПУ передбачено, що безпосередньо в районних (міських) судах розглядаються трудові спори за заявами власника або уповноваженого ним органу про відшкодування працівниками матеріальної шкоди  заподіяної підприємству, установі, організації.

          Постановою КМ України від 8.02.1995 року № 100 затверджено Порядок обчислення середньої заробітної плати та не передбачено врахування 195 календарних днів для визначення середньоденної заробітної плати. Враховуючи, що при здійсненні розрахунку компенсації за невикористану відпустку ОСОБА_2 Іваничівським ВУЖКГ було допущено технічну помилку із незалежних від них причин, то суд вважає, що з відповідача на користь позивача  необхідно стягнути 775,56 коп. завищеної грошової компенсації за невикористану відпустку.

            Керуючись ст. ст. 6, 8, 10, 11, 14, 60, 212 - 215 ЦПК України, 127, 232 КЗпП України, Постановою КМ України від 8.02.1995 року № 100 «Про затвердження Порядку   обчислення середньої заробітної плати», суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити повністю.

            Стягнути із ОСОБА_2 жителя АДРЕСА_1  на користь Іваничівського ВУЖКГ 775,56 грн. завищеної грошової компенсації за невикористану відпустку.

            Стягнути із ОСОБА_2 на користь держави 214 грн. 60 коп. судового збору.

Рішення суду може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Волинської області через Іваничівський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.   

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили  після розгляду справи апеляційним судом.  

Головуючий          (підпис)            А. А. Шумський  

                    З оригіналом згідно

Суддя                                                  А. А. Шумський



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація