Апеляційний суд міста Севастополя
Справа № 22ц-8 69/2006г. Головуючий у першій
інстанції Балюкова К.Г.
Категорія ЗО Доповідач у апеляційної
інстанції Симоненко В.М.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
„14" вересня 2006 року колегія судової палати у цивільних
справах Апеляційного суду міста Севастополя в складі:
головуючого - Симоненко В.М.
суддів - Кобіна Т.П., Зотова B.C.,
при секретарі - Матковій С.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про усунення перешкод у користуванні нежилим приміщенням та виселення, та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до Управління з питань майна комунальної власності Севастопольської міської державної адміністрації, ДКП РЕП №1 м. Севастополя про визнання недійсним та скасування договору оренди, за апеляційною ОСОБА_2 та ОСОБА_4 на рішення місцевого суду Ленінського району м. Севастополя від 05 травня 2006р.,
ВСТАНОВИЛА :
У березні 2004р. ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_3 про усунення перешкод в користуванні орендованим приміщенням по АДРЕСА_1. Свої вимоги мотивувала тим, що зазначене приміщення згідно з договором оренди від О6.11.2003р. було надано її в користування, однак знаходження там сім'ї відповідача перешкоджає її в використуванні зазначеного приміщення.
При розгляді справи свої вимоги змінила, просила усунути перешкоди в користуванні приміщенням з боку ОСОБА_2 та висилити його з зазначеного приміщення.
У жовтні 2004р. ОСОБА_2 звернувся з позовом до ОСОБА_1, ДКП «Аррікон» про визнання недійсним договору оренди приміщення площею 21,3 кв. м. у АДРЕСА_2. Свої вимоги мотивував тим, що за договором оренди передано у користування ОСОБА_1, як не жиле приміщення частину жилого приміщення в зазначеній квартирі, яку він займає з сім'єю.
Рішенням місцевого суду Ленінського району м. Севастополя від 05 травня 2006р. позовні вимоги ОСОБА_1 задоволені. Ухвалено усунути ОСОБА_1 перешкоди в користуванні приміщенням площею 21,3 кв. м. у АДРЕСА_2 шляхом виселення ОСОБА_2
У зустрічному позові відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить рішення суду першої інстанції скасувати, як таке, що ухвалено з порушенням норм матеріального та процесуального права та справу передати на новий розгляд до суду першої інстанції.
Судова колегія вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню.
Ухвалюючи рішення суд виходив з того, що відповідачем по справі є управляння з питань майна комунальної власності Севастопольської міської державної адміністрації.
Однак, як вбачається з матеріалів справи у зв'язку з ліквідацією управляння всі справи щодо майна, яке знаходиться у комунальної власності передано до Фонду комунального майна Севастопольської міської державної адміністрації, яку належним чином до участі у справі притягнуто не було.
Крім того, як вбачається з матеріалів справи у спірному приміщенні проживає також ОСОБА_4, яка до участі у справі також не притягувалась.
Ухвалюючи рішення суд виходив з того, що приміщення АДРЕСА_2 є не жилим.
Однак з такими висновками суду судова колегія погодитись не може, тому що вони зроблені при неповному з'ясуванні обставин справи.
Суд у своїх висновках послався на акт обстеження будинку АДРЕСА_1 від 03.О6.1986р., згідно з яким його визнано неприродним для проживання и зробив висновок, що зазначений будинок виключно зі складу жилих приміщень, однак цей висновок протиречіть самому акту та матеріалам справи (а.с. 64), наданих у судовому засіданні.
При цьому суду слід більш детальніше встановити юридичний статус спірного приміщення і в залежності від цього притягнути до участі у справі усіх заінтерісованних осіб.
При таких обставинах, рішення суду протиречіть нормам матеріального та процесуального права, та підлягає скасуванню, з направленням справи на новий судовий розгляд.
Керуючись ст.ст. 303-315 ЦПК України, судова колегія
УХВАЛИЛА:
Апеляційну ОСОБА_2 та ОСОБА_4 задовольнити.
Рішення місцевого суду Ленінського району м. Севастополя від 05 травня 2006р. скасувати, справу направити на новий судовий розгляд до суду першої інстанції іншим суддею .
Ухвала апеляційного суду вступає в законну силу з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України на протязі двох місяців з дня вступу в законну силу ухвали апеляційного суду.