УКРАЇНА
Апеляційний суд Житомирської області
Справа № 22-а/0690/1109/11
Категорія 10.3.1
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 квітня 2011 року Колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ апеляційного суду Житомирської області в складі:
головуючого Рафальської І.М..
суддів Зарицької Г.В., Кашапової Л.М.,
при секретарі Сапінській Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Житомирі справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Попільнянському районі Житомирської області, Державного казначейства України про визнання бездіяльності протиправною, та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни за апеляційною скаргою відповідача на постанову Попільнянського райсуду Житомирської області від 24 червня 2009 року,
в с т а н о в и л а :
У квітні 2009 року ОСОБА_1 звернулася до суду з вищевказаним позовом, у якому просила зобов’язати Державне казначейство України перерахувати управлінню Пенсійного фонду України в Попільнянському районі кошти для виплати їй допомоги ,передбаченої ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" як дитині війни за період з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року та зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Попільнянському районі виплатити їй допомогу як дитині війни за період з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року.
Постановою Попільнянського райсуду Житомирської області від 24 червня 2009 року позов задоволено.
Зобов’язано Державне казначейство України виділити та перерахувати необхідні кошти управлінню Пенсійного фонду України в Попільнянському районі Житомирської області для виплати ОСОБА_1 нарахованої надбавки до пенсії як дитині війни за період з 22 травня по 31 грудня 2008 року відповідно до Закону України „Про соціальний захист дітей війни”.
Зобов’язано управління Пенсійного фонду України в Попільнянському районі Житомирської області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 надбавку до пенсії як дитині війни за період з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року відповідно до Закону України „Про соціальний захист дітей війни”.
У апеляційній скарзі управління Пенсійного фонду України в Попільнянському районі Житомирської області просить оскаржувану постанову скасувати в частині зобов’язання управління Пенсійного фонду України в Попільнянському районі нарахувати та виплатити позивачці надбавку до пенсії як дитині війни, оскільки вважає її в цій частині незаконною; посилається на те, що фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється з Державного бюджету, а кошти Пенсійного фонду України не включаються до складу Державного бюджету України; крім того, Законом України "Про соціальний захист дітей війни" не визначений розмір мінімальної пенсії за віком, з якого обчислюється це підвищення.
Розглянувши матеріали справи в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Частиною 1 ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", визначено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом /ч.1 ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"/
Положення ч.3 ст.28 Закону не є перешкодою для застосування мінімального розміру пенсії за віком для обрахування інших пенсій чи доплат, пов'язаних з мінімальною пенсією за віком, оскільки чинним законодавством не встановлено іншого, крім передбаченого ч.1 цієї статті, мінімального розміру пенсії за віком. Цей розмір на 2008р. визначався ст.58 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008рік."
Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008р. щодо відповідності Конституції України положень деяких статей Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік", визнано неконституційним положення розділу П в частині зменшення розмірів соціальних виплат.
Частиною 1 ст.8 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено, що виплата пенсій здійснюється з коштів Пенсійного фонду України.
Позивачка 1942р.н., є пенсіонеркою, має статус дитини війни, що стверджується відповідною довідкою № 001183 від 24.02.2006р. з відміткою /дійсна довічно/, виданою УПСЗН Попільнянської райдержадміністрації/а.с.5/, підвищення до пенсії отримала у розмірі меншому, ніж передбачено законом, що підтверджено листом відповідача за № 1379/02 від 14.04.2009р., адресованим позивачці/а.с.6/.
За таким обставин райсуд прийшов до правильного висновку про обґрунтованість вимог позивачки за період з 22 травня по 31грудня 2008 року.
Згідно Положення "Про Пенсійний фонд України", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2007р. № 1261 та з врахуванням Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002р. № 8-2 /зі змінами/, саме управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах забезпечують своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсії та інші виплати відповідно до чинного законодавства, а отже є відповідачами у спорах щодо здійснення перерахунку підвищення до пенсій.
Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.
Підстав для скасування постанови райсуду в оскаржуваній частині немає.
В іншій частині постанова райсуду не оскаржується, а тому й не переглядається.
Керуючись ст.ст.160, 195, 196, 198, 200, 206 КАС України, колегія суддів
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Попільнянському районі Житомирської області відхилити.
Постанову Попільнянського райсуду Житомирської області від 24 червня 2009 року в частині зобов’язання управління Пенсійного фонду України в Попільнянському районі Житомирської області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 надбавку до пенсії як дитині війни за період з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року відповідно до Закону України „Про соціальний захист дітей війни” залишити без зміни.
Ухвала набирає чинності з дня проголошення і з цього часу може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів.
Головуючий: Судді: